Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 10 Kasım 2015
Ziya GÜNDÜZ
Ziya GÜNDÜZ kimdir?
1982 Şanlıurfa doğumlu. Yaklaşık 13 yıldır basım ve yayım işleriyle uğraşmakta. Haber sitelerinde, ulusal gazetelerde, yerel gazetelerde, muhtelif dergilerde makaleleri yayınlandı. Halen İstanbul merkezli Vuslat Dergisi’nde editör olarak görev yapmakta. Yazı çalışmalarına devam etmektedir. Yazar Evli olup, üç çocuk babasıdır.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Dergiler Para Kazanmaz, İnsan Kazanır!
Fikir dünyasında dergilerin yeri önemlidir. Dergiler özgün çalışmalarıyla, düşünce dünyamıza büyük hizmet veren çalışmalardır. Günümüz Türkiye'sinde, birçok dergi, yayın hayatını istikrarlı bir şekilde sürdürmektedir.  Dergilerden, birçok fikir adamı yetişmiştir. Çünkü dergilerin bir özelliği de, bir 'fikir okulu' gibi çalışmasıdır. 21 yüzyılda Dergiler, 'hür tefekkürün kalesi' olmaya devam etmektedir. Dergilerde yetişen yazarlar, daha başarılı ve daha çok ufuk açıcı yazılar yazabiliyorlar. Bunun örneklerini Türkiye'de görmek mümkündür. İyi yazarlar, dergilerde yetişir. Aynı zamanda iyi okurlarda dergilerden çıkar. Dergi okurunun, hayal dünyası da geniş olur!

Türkiye'de yayınlanan dergi kategorileri kısaca şöyle sıralayabiliriz;  Düşünce, Edebiyat, Tasavvuf, Sanat, Tarih, Mizah vs.

Dergiler saydığım kategoriler de halen çok büyük hizmetler vermektedirler.  Ve bu kategoride birçok dergi var... Her derginin verdiği hizmet, ayrı bir değerdir.  

Bugün bu geniş yelpazede yayın hayatını sürdüren dergilerimiz tebrik etmek gerekiyor. Çünkü dergicilik fedakârlık isteyen bir alandır.  Dergilerin gayesi, insanları bilgi konusunda en iyi şekilde, en doğu bakış açısıyla bilgilendirmektir. Dergiler, insanlar ile bilgi arasında bir köprü gibidir. Dergiler ticari anlamda para kazanmaz, insan kazanır Dergilerin en büyük amacı bilgi, en büyük kazancı insanlardır.

Yarın Üsküdar Kâtibim Dergi Günleri başlıyor. Yani bir nevi, düşünce günleri başlıyor. 50'nin üzerinde derginin yer alacağı söylendi.  Üsküdar sahili 19-20-21 tarihleri arasında, tam bir dergi şenliğine ev sahipliği yapacaktır.

Kıymetli dergi sevdalıları,

Ben katılacak olan birkaç dergiyi burada hatırlatmak istiyorum:

Vuslat, Haksöz, Kurani Hayat, İktibas, Semerkant, Seyyide, Nisanur, Furkan, Cafcaf, Dil ve Edebiyat, Kültür, Altınoluk, Genç Dergisi, İtibar, Genç Doku, Ayvakti, Yedi İklim,  vs...

Dergilerin rakip değil, kardeş olduklarını hatırlatıyorum. Dergi günlerinde bilmediğiniz dergileri görme imkânımız olacak...  Ayrıca abonesi veya takipçisi olduğunuz dergilerin yayın yönetmenlerini editörleriyle sohbet etmek imkânınız olacaktır.

Değerli dergi sevdalıları,

Bu tarihi önemli dergi günlerine; ailenizle, arkadaşlarınızla, dostlarınızla birlikte katılmanızı ümid ediyorum!

Konuyla ilgili daha detaylı bilgiyi: www.turdeb.com bulabilirsiniz.

Sevgi ve baki muhabbet ile...

 

 

 


   
2014-09-18
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları