Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 25 Eylül 2014
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. [email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Esaretten Özgürlüğe!..
Türkiye, 101 gün hop oturup hop kalktı. 49 tane elçilik görevlisi, ne olduğunu bilmeden IŞİD tarafından kaçırılıp, rehin alındı! Kaçırılan bu insanların psikolojilerini varın hesap edin! Hele aileleri bu olayı, yaşayan bilir.

 MİT Müsteşarı Hakan Fidan, operasyonun yabancı bir istihbarat kurumundan yardım alınmadan, MİT tarafından yapıldığını, Operasyonda tek bir kurşun bile sıkılmadığını, dikkat çekmemek için Türkiye'nin çeşitli illerinden bordo berelilerin sınıra sevk edildiğini, MİT ekibinin Suriye'ye ise IŞİD tehlikesi nedeniyle Ocak ayından beri kapalı olan Akçakale Sınır Kapısı'ndan geçtiğini belirtti. MİT Müsteşarı Fidan, süreçte öngörülemeyen riskler olduğunu, en doğru zamanın beklendiğini vurguladı.

Bu gün bütün Türkiye sevinçli! Her yerde bayram havası var. Uygulanan ince siyaset, takip edilen politika ve insan ilişkileri sayesinde hiçbir kardeşimizin burnu kanamadan, kılına zarar gelmeden sağ salim kurtarıldılar.

Bazı şeyler vardır ki; sır kabilindendir. Hele bu devleti ilgilendirirse, artık işin vechesi daha da değişir. Hamdolsun Allah'a ki, devletin başında; işini bilen, dirayetli, akıllı, Türkiye'yi tehlikeye ve maceraya sürüklemeyen, komşularıyla sıfır sorun yaşanması için çaba sarf eden, orta Doğu'da; barış, kardeşlik, dostluk... rüzgarlarının esmesinde en etkili rolü oynayan yönetim var.

Rehinelerin kurtarılması sebebiyle CHP Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu, sayın Başbakanı telefonla arayarak teşekkür etti. Güzel bir gelişme! Aynı yaklaşım MHP Genel Başkanından da beklenirdi!

Rehine sorunu, hepimizin sorunu. Bu konuda siyaset yapılmaz. Amaç; Türkiye'yi köşeye sıkıştırmak! Mesele salt olarak 49 Türk vatandaşını kaçırıp rehin alma meselesi değil. Böyle bir durumda milletçe yetkililere, etkililere işi bırakıp, kenetlenme örneği göstermek!

Önümüzde; 'Yeni Türkiye' vizyonu var! Bu, Türkiye'nin; daha bağımsız, daha özgür, daha çok hukuk kurallarına uyan, kan gölüne dönen Orta Doğu'ya barışın gelmesinde önderlik eden, İsrail güdümündeki Siyonizm ve diğer hiçbir 'İZM' LERE alet olmayan, Büyük Türkiye Vizyonu! 'Demokratik Açılım' anlayışında bunlar yatar! Terörün bitirilmesi için böylesine bir fikir ve düşünceye ihtiyaç var!

Artık ne Türkiye eski Türkiye; ne de dünya, eski dünya! Bilhassa Türkiye'nin, son 12 yıl içinde geçirdiği değişimleri, yaşadığı olayları, meydana getirilmek istenen kaos ortamlarını, vesayet sistemini birer birer silmesini, insanların; inanç anlayışlarındaki tahakkümü, ırk, renk, sınıf ve inanç ayırımını, asıl önemlisi; yargı üzerinde estirilmek istenen hukuksuz uygulamaları... teker teker yok etmesini gördükçe ve yaşadıkça 'YENİ TÜRKİYE' yi hak ettiğimizi görüyorum!

Eskiden bir rehine krizi çıktığında; konuyu savaş meselesi sayarak, hemen silaha sarılmayı ve sonunda birçok insanımızın ölmesine göz yumulmasını veya beceriksiz siyasiler yüzünden- Sarıkamış'ta olduğu gibi- gencecik fidanlarımızı nahak yere ölüme göndermeyi maharet sayan devlet adamları, yerini, akılcı, sabırla problemi çözmeyi yeğleyen, metanetli yaklaşım sergileyen bir devlet adamlığına doğru gelindi!

Ama hala; 'Bu kurtarmada bakalım ne tavizler verildi? Devlet IŞİD'le görüştü! Demek ki IŞİD'le birlikteler! ' diye düşünen, konuyu; sathi, mantıksız, mesnetsiz ve bilmeden, anlamadan konuşanlar var! Bütün elçilik görevlilerimize; geçmiş olsun diyorum, aramıza hoş geldiniz. Ailelerine de; gözünüz aydın! Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın.    
2014-09-22
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları