Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 26 Eylül 2014
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. [email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Abdullah Gül'den, Erdoğan'a Övgü!
Çok uğraştılar, çok çaba sarf ettiler! Zaten şeytan öyle yapmıyor mu? Gerçekten samimi, kararlı, azimli, sabırlı, kahraman, Allah'tan başka kimseden korkmayan...insanlara tebelleş oluyor! Tebelleş oluyor da, yaptığına da bin pişman oluyor! Peygamberlere böyle yapmadı mı? Dünya kurulduğundan beri inananlar üzerine baskı kurmuyorlar mı? Kurmadılar mı? 'ya bizim dediğimizi yaparsınız, ya da sizi hapsederiz, sürgüne göndeririz veya öldürürüz! Bizim dediğimiz gibi inanacaksınız, bizim dediğimiz gibi giyinecek, bizim dediğimiz gibi yiyeceksiniz! Hatta biz içki içiyorsak, siz de içeceksiniz...' diye tehditler savurmadılar mı?

 Dostların arasını açmak için çeşitli mahfillerden akıl alıp, değişik Bizans oyunları oynamadılar mı? Hala da bu tür şer senaryolarına devam etmiyorlar mı? Yıllarca 'Türkiye'yi biz yönetmeliyiz, dindar, inançlı kesime bu ülkeyi bırakmayız ve bırakmayın' diyerek kendi aralartında, 'silah kimdeyse güç ondadır' anlayışıyla hareket etmediler mi? Kendileri halktan biri olduğu halde halka itibar etmediler! Halkın tercihlerini bir kalemde sildiler! Şeytanın ortaklarına göre; 'Devlet malı deniz, yemeyen domuz' dur! Bu zihniyetle ülkeyi talana çevirdiler! Tağut saltanatlarını, Nemrutça düzenlerini, Firavunca fikirlerini halka; zorbalıkla, darbeler yaparak, okudukları Kur'anlarına müdahale ederek, kıldıkları namazlarına yasaklar koyarak, hanımlarının başlarını açarak, sakallı olanların sakallarını keserek, ezanı Türkçeleştirip, ne olduğu belli olmayan bir garabet meydana getirmediler mi? Merhum Necmeddin Erbakan'ı Başbakanlıktan, ayak oyunlarıyla, yalan ve iftiralarla alaşağı etmediler mi? Çeşitli zamanlarda kurduğu partileri saçma sapan bahanelerle kapatmadılar mı? ülkeye çağ atlatan bir Başbakan ile iki bakanı idam etmediler mi? Neydi bunların suçu; 'ülkede refahı yaymak, adil bir sistem kurmak, kula kul değil Allah'a kul olmayı sağlamak, Faiz denen zulüm mekanizmasına son vermek, hukuksuzluklara dur demek, halka kan kusturanların önüne geçmek, zalimin zalimliğine engel olmak, Hak düzen, hakça düzeni ikame etmek, böyle bir tavır içinde olan; Turgut Özal'ı öldürdüler! Adnan Kahveci'ye suikast tertip ettiler! Muhsin Yazıcıoğlu'nu helikopter kazasıyla yok ettiler!

Durmadılar; AK PARTİ  kurulduğundan beri, 'nasıl kapatabiliriz? Nasıl bir oyun oynayalım ki, bir daha böyle partiler kurulmasın; fikriyle- eğer buna fikir denirse- hukukçu sıfatıyla ortaya çıkan bazı tipler, düzmece iddianemeler hazırlayıp, AK PARTİ'yi de, aynen MNP, MSP, RP, FP'ye yaptıklarını yapmak istiyorlardı! Meydan meydan dolaşıp, mitingler yapıp, ellerine de Türk bayrağını alarak; 'Dağ başını duman almış, Türkiye laiktir laik kalacaktır, bu ülkeyi size teslim etmeyeceğiz, Cumhuriyete biz sahip çıkacağız!' Naraları atmadılar mı?

Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı seçilmemesi için 367 saçmalığını ortaya atmadılar mı?.....ama tutmadı, tutmuyor ve tutmayacak! Artık o köprülerin altından çok sular aktı! Hani bir söz var ya; 'it ürür, kervan yürür!' evet, kervan yürümekte, 'durmak yok yola devam denmektedir. Halkımız bundan sonra yetkiyi, idareyi, devlet yönetimini; tamamen kendisi olan, kendisi gibi düşünen, kendisi gibi inanan, kendisi gibi yiyip, içen ve kendisi gibi kahırlar çekenlere vermekte ve devam ettirmektedir!

 Fitnecilere cevabı 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kayseri OSB yönetimi tarafından verilen teşekkür yemeğinde bir kez daha vermiş ve şöyle demiştir; 

 'Büyük bir gururla ve şerefle Cumhurbaşkanlığı görevini çok değerli bir arkadaşıma devrettim. Tayyip Bey ile 40 yıllar arkadaşlığımızın, hizmetimizin çok güzel, çok az örneklerinden birini burada da gördünüz. İnanıyorum ki kendisi Türkiye Cumhuriyeti'nin şanını şerefini ve itibarını daha da ileriye taşıyacaktır. Nasıl bir gelişmiş demokratik hukuk devletinde devir teslim törenleri yapılırsa Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne de aynı kategoriye koyduk ve aynı şekilde yaptık. İnanıyorum ki Türkiye çok daha ileri gidecek ve Türk halkı çok daha mutlu olacaktır. Önümüzde yapılacak çok iş var. Türkiye muhakkak ki çok ilerledi. Ama unutmayalım ki Türkiye hala orta gelirli bir ülke. Türkiye'nin gelişmiş, geliri yüksek ülkeler arasına girmesi gerekiyor. Eminim ki hükümetimiz, çok değerli bir Başbakanımız var. Ahmet Bey'in çok isabetli açıklamaları var. Bilinçli olursak Türkiye'yi yüksek gelirli ülkeler arasına koyabiliriz. Güvenilir bir ülke olması, gelişmiş ülkelerin birinci vasfı.   
2014-09-23
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları