Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 28 Ocak 2015
Metin SOYLU
Metin SOYLU kimdir?
Gazeteci-Yazar Metin Soylu, 1981 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlk ve ortaöğrenimi Ankara Batıkent Kürşad Bey İlköğretim Okulu'nda liseyi ise 1998 yılında Ankara Batıkent Mobil Lisesi'nden mezun olarak tamamladı. "Piri Reis Haritası'nın Şifresi" adlı kitabıyla okuyucularının karşısına çıkan Metin Soylu, bugüne kadar Kocaeli Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi gibi pek çok üniversitede Piri Reis konusunda konferanslar gerçekleştirerek büyük yankı uyandırdı.17 Ağustos 1999 Marmara Depremi sonrasında Türk halkının doğal afetler üzerine daha fazla ilgi duyması ve özellikle üniversite öğrencilerinin Afet Gönüllüsü birer birey olarak toplumda daha etkin rol oynaması için Afet Okulu Projesi’ni kaleme alan Soylu, bu konudaki düşüncelerini “Afet Okulu” adlı kitabında topladı. Yazar Metin Soylu'nun son eseri Belgelere Dayalı Gerçek Bir Kahramanlık Öyküsü olan "Bedeli Çanakkale'de Kanla Ödenecektir"dir. www.metinsoylu.com
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Antalya Kitap Fuarında Olmak!..
Kitaba dair her şeyin anlatıldığı, yazıldığı, çizildiği ve adeta eğlenceli hale getirildiği 5.Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı Cam Piramit Kongre ve Fuar Merkezi'nde 19.09.2014 tarihinde saat:10.00'da Antalyalı kitapseverlerin ziyaretine açıldı. 


Açılışa CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar, Antalya Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Konyaaltı Belediye Başkanı CHP'li Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı CHP'li Ümit Uysal, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda davetli katıldı. 

Açılış töreninde konuşan protokol üyeleri, kitap okumanın önemine değindi. Daha sonra hep birlikte açılış kurdelesini kesen protokol, fuarı gezdi.Biz de Saraçoğlu Yayınları olarak B-4'teki standımızda yerimizi aldık. 

Özellikle Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu'nun iki yeni kitabı olan 'Bitkisel Sağlık Rehberi' ve 'Tıbbi Bitkiler Rehberi' de adeta görücüye çıktı. 
  
Kitapların yeni basımları muhteşem oldu. Boyutları ve içeriğindeki renk dokuları okurlar tarafından beğeni ile karşılandı. Antalya halkının kitaba, yazara ve yayıncılara değer vermesi bizleri ayrıca mutlu etti. 

Karşımızda kültürel değerlere önem veren bir halkın olması bence bu güzelim turist cenneti Antalya'nın havasına da çok yakıştı.

Antalya demişken, fuar süresince biz yayıncılar gündüzleri olmasa da akşamları fırsat bulup bu şehrin farklı noktalarında gezip tozup günün yorgunluğunu üzerimizden atmaya çalışıyoruz.Şehrin güzelliği, konumu ve tabiat örtüsü açısından gerçekten de stratejik önem arz eden bir şehirdir Antalya...

5.Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı Cam Piramit Kongre ve Fuar Merkezi'ndeki fuar 28 Eylül 2014 tarihinde Saat: 21.00'de sona erecek.

 


   
2014-09-26
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Akide Şekeri!..
- Son Umut!..