Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 21 Ekim 2014
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. kazimo[email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Kur'an, Aktif Müslüman İster
İbrahim'leri yetiştirmeyen toplumlar, Nemrut'ların sayısının çoğalmasına sebep olur!

Peygamberimiz; sosyal olaylara ilgisiz kalmamış, her insanın derdiyle ilgilenmiş, 'ben peygamberim' diyerek bir kenara çekilip, gelene gidene el öptürmemiş, ayaklarını yıkatmamış, önünde el pence divan durdurmamıştır.

Bir söz vermişse, o sözün sonuna kadar arkasında durmuş, sözünden asla geri adım atmamıştır.

Tevhid inancına aykırı tutumlarda asla taviz vermemiş, en yakını bile olsa tepki göstermiş ve her türlü mücadeleyi yapmıştır. 

Her peygamberin görevi; 'Lâ'dan 'İllâ'ya yükselişe doğru gidiştir. Hz. İbrahim ve bütün peygamberler, bunun en etkin ve en kahramanca örneğini vermiştir. 

Peygamberlerin yaptıkları- peygamberlik görevi dışında- her insanın yapacağı şeyler değil mi? Onlar da, etten, kemikten yaratılmış bir kul, bir insan değil miydi? Onların da-abese suresinde geçen- hataları olmadı mı? Bunlar bize bir şeyler anlatmalıdır. Hz. İbrahim ve diğer Peygamberlerin hayatını yalnızca hikaye okur gibi değil, ders almak için, en azından nefis mücadelemizi onlar gibi yapmamız gerektiği gerçeğini ortaya çıkarmaktadır.

İnsanların birtakım gerçekleri göz ardı etmek ve bunun sonucunda kendilerini avutmak için kullandıkları bazı savunma mekanizmaları vardır. Bunlardan biri ve belki de en etkilisi insanın "kendi kendini kandırması"dır. Bunun için Kur'an; 'kendi ellerinizle kendinizi tehlikeye atmayınız' buyurur.

  Yüce rabbimiz, biz kullarına yol gösterici olarak indirdiği mübarek Kuran'da, insanın yaratılış amacını bildirmiştir. Bu amaç, insanın kendisini yaratan ve yaşatan yüce Rabbimiz'e kulluk etmesidir. Allah bu amacı şöyle bildirir:

  'Ben cinleri ve insanları yalnızca bana ibadet etsinler diye yarattım.'(Zariyat suresi, 56)

  Buna rağmen bazı insanlar bu varolma amacını unutarak, başka amaçlar edinebilmektedir. Allah'ı razı etmek için yapmaları gereken ibadet ve güzel davranışları hatırladıklarındaysa, bu sorumluluktan kaçmak ya da hatalı olduklarını bildikleri halde vicdanlarını rahatlatmak için kendilerini türlü telkin ve bahanelerle kandırma yoluna giderler. İnsanlar hangi bahanelerle kendilerini kandırırlar?

'(ey muhammed!) rabbinin  yoluna; hikmetle, güzel öğütle  çağır ve onlarla  en  güzel şekilde  mücadele et....'( nahl/125)

'ey  iman edenler! eğer küfrü imana tercih ederlerse, babalarınızı ve

kardeşlerinizi  bile dost edinmeyin. içinizden kim onları dost edinirse, işte

onlar,  zalimlerin ta kendileridir.' (tevbe/23)

'allah  nurunu ağızlarıyla söndürmek istiyorlar; fakat  allah, kafirler  istemeseler  de, nurunu tamamlayacaktır.' (saff/9)

'ey iman edenler! mallarınız ve çocuklarınız, sizi allah'ı anmaktan, allah'la birlikte olmaktan alıkoymasın! ...'(münafikun/9 )

'ey iman edenler! siz başbaşa gizlice konuştuğunuz  zaman; günah, düşmanlık ve peygambere  isyanı konuşmayın. iyilik ve takvayı  konuşun ve huzuruna toplanacağınız allah'a karşı gelmekten sakının.'(mücadele/9)

'allah'a ve âhiret gününe iman eden  hiç bir topluluğun, babaları, oğulları, kardeşleri yahut  kendi  soy-sopları  olsalar  bile, allah'a ve peygamberine  düşman  olan  kimselere  sevgi  beslediğini göremezsin...'(mücadele/22)

'peygamber size ne verdiyse onu alın, neyi  de yasak ettiyse ondan vazgeçin...'(haşr/7) 

   
2014-09-27
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Kendi Ellerinizle Kendinizi Tehlikeye Atmayın!
- Camiler Haftası