Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 28 Ocak 2015
Metin SOYLU
Metin SOYLU kimdir?
Gazeteci-Yazar Metin Soylu, 1981 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlk ve ortaöğrenimi Ankara Batıkent Kürşad Bey İlköğretim Okulu'nda liseyi ise 1998 yılında Ankara Batıkent Mobil Lisesi'nden mezun olarak tamamladı. "Piri Reis Haritası'nın Şifresi" adlı kitabıyla okuyucularının karşısına çıkan Metin Soylu, bugüne kadar Kocaeli Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi gibi pek çok üniversitede Piri Reis konusunda konferanslar gerçekleştirerek büyük yankı uyandırdı.17 Ağustos 1999 Marmara Depremi sonrasında Türk halkının doğal afetler üzerine daha fazla ilgi duyması ve özellikle üniversite öğrencilerinin Afet Gönüllüsü birer birey olarak toplumda daha etkin rol oynaması için Afet Okulu Projesi’ni kaleme alan Soylu, bu konudaki düşüncelerini “Afet Okulu” adlı kitabında topladı. Yazar Metin Soylu'nun son eseri Belgelere Dayalı Gerçek Bir Kahramanlık Öyküsü olan "Bedeli Çanakkale'de Kanla Ödenecektir"dir. www.metinsoylu.com
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Bahçedeki Yıldızlar Geçidi
51'incisi düzenlenecek olan Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali bu yıl 10 - 18 Ekim 2014 tarihleri arasında Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin muhteşem organizasyonu ile yeniden gündeme gelecek...

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nın jürisi Türkiye sinemasının 100. yılı nedeni ile ülkemize ve sinemamıza uluslararası başarılı temsilleri ile katkıda bulunmuş çeşitli disiplinlerden bir araya gelen yönetmen, yapımcı, senarist, oyuncu, görüntü yönetmeni, akademisyen, edebiyatçı ve müzisyenden oluşuyor.Bu yıl 'Gelenekten Geleceğe' söylemiyle yola çıkan festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışma Jürisi; yönetmen, senarist, yapımcı ve oyuncuYılmaz Erdoğan başkanlığında gerçekleşecek.
 
Ödüllü yönetmen Belmin Söylemez; sinema ve tiyatro sanatçısı, tiyatro yönetmeni ve akademisyen Bülent Emin Yarar bu organizasyonda adı geçen kişiler arasında yerini aldı.

Ayrıca senarist, oyuncu ve fotoğraf sanatçısı Ebru Ceylan; görüntü yönetmeni Hayk Kirakosyan; tiyatro ve sinema oyuncusu, iki Altın Portakal ödüllü Meral Çetinkaya; film müziğinin usta isimlerinden, besteci Selim Atakan ve yer aldığı filmlerin yanı sıra, oynadığı dizilerle de ulusal ve uluslararası başarılara imza atan oyuncu Songül Öden'den oluşuyor. 

Türkiye'de özellikle sinemaseverlerin ilgisini çeken bu festivalin ödüllerinin verildiği yer: Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi'dir. 

Antalya'ya gelemeyenleriniz için çok ilginç ve bir o kadar da muhteşem bir arka bahçeden söz etmek istiyorum. Peki, bu kongre merkezinin bahçesinde ne var?

Açıkçası ilk gördüğümde şaşkınlığımı üzerimden atamadığımı itiraf etmeliyim. Bu yaratıcı projenin mimarı her kim ise gerçekten buradan kendisini tebrik ediyorum...

İşte şimdi Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin ödüllerinin verildiği kongre merkezinin arka bahçesine sizi götürüyorum.

Hadi Bakalım, İyi Seyirler!..
-SON- 

   
2014-09-28
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Akide Şekeri!..
- Son Umut!..