Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 21 Ekim 2014
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. [email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Dindar Gençlik ve Başörtüsü
Ne sıkıntılar çekildi! Ne badirelerden geçildi! Adeta ülkeyi; 'inananlara ölüm kampı' haline getirmişlerdi! Üniversite kampüslerinde başörtülü avı yapıldı! 'ikna odaları' ihdas edildi! TBMM'ye başörtüsüyle giren, milletin seçtiği vekile, 'burası devlete kafa tutulacak yer değil, bu kadına haddini bildirin...' diyen bir Başbakan gelip geçti bu ülkeden!

Oğlu, kardeşi, eşi, akrabası asker olan insanlar, 'yemin merasim'lerinde, gelenler arasında başıörtülü, sakallı olanlar varsa onlara; 'başörtünü ya çeneden bağlayacaksın, ya da içeri giremezsin, sakalı olanları içeri almayız!' diyerek, bu ülkenin evladına, askerlik yapan çocuğu olana reva görülen haksızlıklar vardı!

Öyle bir karanlık dönemden, böylesine, özgürlüklerin yaşandığı, huzurun kol gezdiği, kardeşlik rüzgârlarının estiği...YENİ TÜRKİYE, 2023 TÜRKİYE'si çıktı! 

O dönemde; 'inanç özgürlüğü ne zaman gelecek? Başıörtülülere yapılan bu muameleler ne vakit son bulacak?' diyen sayısız insanımız vardı! Vardı var olmasına da, daha zemin çamurdu! Daha çok iş vardı yapılacak. 'çözüm süreci' devreye girmeliydi. Nitekim, o zamanın Başbakanı, şimdiki Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, 'Baldıran zehiri de olsa içeceğiz' diyerek, çözüm sürecini başlattı! Hamdolsun epey de mesafe alındı bu konuda!

Çok çok önemli olan; 'DİNDAR GENÇLİK' mesajı tuttu! Bir zamanlar kapatılan İmam Hatip okulları açıldı! Hem de ne açılma. Her ilde en az beş altı tane İmam Hatip açıldı! Konya il Milli eğitim Müdürü, bir süre önce Konya'da İmam Hatip sayısının 100'ü geçtiğini söylemişti!

Okullara, Kur'an-ı Kerim ve Siyer dersleri konuldu. Çocuklarımız; dinini ve peygamberini en doğru şekilde öğrensin, yanlış yollara sapmasın, insanlara ve ülkesine yararlı olsun diyerek! Dinini, diyanetini, Allah'ını, Peygamberini, Kitabını... iyi öğrenen ve hayatına uygulayanlar; terör olaylarına bulaşmaz, ülkeye ihanet etmez, 'devletin malı deniz yemeyen domuz' anlayışıyla hareket etmez, ülkeye hizmeti ibadet kabul eder, rüşvete, iltimasa, harama el sürmez, 'emredildiği gibi dosdoğru' olur, 'iyiliği emredip, kötülükten sakındırır.'.... 

Yalnız bu yapılan işlemlerden bazılarının rahatsız olduğu görülmektedir! Açılan imam hatiplerden, orta öğretimdeki başörtüsü serbestliğine varıncaya kadar, pek çok alanda, hem de halkın önem verdiği ve hassas bir konu olan inanç konusunda bazılarının uykusu kaçıyor! Hatta diyorlar ki; 'okullardaki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi' dersinin zorunluluktan çıkartılması gerekir. Kimseye bir ders dayatılamaz!' diyorlar.

Bunu diyenlerin aklının gerisinde; 'İslami hassasiyete yönelik hiçbir şey istemiyoruz' düşüncesi var! Ne zaman Kur'an'a, İslama yönelik bir tavır, düşünce ve fikir... ortaya atılsa hop oturup hop kalkıyorlar! Ama seçim zamanlarında dindarların oyunu alabilmek için; başörtüsü ve Kur'an dağıtma yoluna gidiyorlar! Yani çifte standart uyguluyorlar!

Neden, başörtüsü devreye girince hafakanları kalkıyor? Niçin 'dindar gençlik' lafından gocunuyorlar? İnancını uygulamaya çalışanlara, 'siyaset yapıyor, siyasal İslam' diyerek, kendilerini sütten çıkmış ak kaşık mı sanıyorlar?

AK PARTİ'yi, dini değerlere önem verdiği için bir kaşık suda boğmaya çalışıyorlar! 12 yıldır iktidarda olmasını çekemiyorlar! Halkın desteğini kıskanıyorlar! Her seçimde oyunu artırarak tekrar işbaşına gelmesinden rahatsızlar! Fakat, 'biz neden iktidar olamıyoruz? Neden halk bize yetki vermiyor? Nerede hata yaptık? Siyasetimizdeki kırılma noktası ne?... diye sorgulama durumunda kalmıyorlar!

İktidar mı olmak istiyorsunuz? Halkın değerlerine saygılı olacaksınız, dindar gençlik, dindar insanlar, İslam ve dinden korkmayacaksınız, samimi olacak, inançlı hareket edeceksiniz. 'namaz kılmıyorum ama ben de Müslüman'ım' demekle olmaz. 'içki içme' anını insanlarla paylaşmakla halka değer verilemez! Şimdi anladınız mı neden halkın size iktidar vermediğini?

   
2014-10-01
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Kendi Ellerinizle Kendinizi Tehlikeye Atmayın!
- Camiler Haftası