Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 21 Ekim 2014
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. [email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Ne Kadar Kurbanız?
Bir süre Konya dışında olacağım için yazılarıma ara vermek durumundayım. Dönünce inşallah tekrar bu sütunda sohbetimize devam ederiz. O bakımdan Bayram yazımı erken yazıyorum.

Allah kısmet ederse 4 Ekim Cumartesi günü Kurban Bayramı! Kurban; kurbiyet, kurbiyet; yakınlık demek. Her yıl kurban bayramında yüce yaratanımıza yakınlığımızı; kurban keserek göstermeye çalışırız!

  Aslında Kurban, her an, her saniye, her salise olmalı değil mi? Nefsimizdeki kötülükleri, içimizde deveran eden fitne kumkumasını, gözümüzü döndüren ve insanlara tahakküm etmeye yönelten, 'ben her şeyi bilirim, insanlara ve dünyaya ben nizamat veririm... diyen'kibir şeytanını', Allah'a kafa tutmaya kalkan 'tağut' zihniyetleri bertaraf etmek için adamlık vasfını kazanmak... Yaratanla kurbiyet tesis etmek demektir. Hz. İbrahim'in, oğlu Hz. İsmail'i kurban etmek istemesi çok büyük mesajlar vermektedir!

'Yılda bir kurban keserler halk-ı alem ıyd (Bayram) için,
Dem be dem saat be saat ben senin kurbanınam!'
(Fuzuli)

Çok görme bu hikmet-i beyanı

Tevfika havale eyle canım.

.........

Ey hame! Eser senin değildir,

Ey şeb! Bu seher senin değildir. (Şeyh Galip)

Anlamı: anlatıştaki bu hikmetimi çok görme, canımı Allah'ın verdiği başarıya havale et. Ey kalem! Eser senin değildir. Ey gece! Bu seher senin değildir.


Hak Dava!

Her tarlayı sular arkımız bizim,

Biz köklü milletiz; "İslam'dır" farkımız bizim!

Adaleti İslam'dan almışız,

Sevgiyi Kur'an'dan almışız,

Kur'anla döner çarkımız bizim! 

Bize Kur'an yön verir,

'Allah' duygusu ün verir!

Hak dava söyler şarkımız bizim! (Kazım Öztürk)

Gönül Diliyle

Ağaçlar 'Hu' çeker gönül diliyle,

Her varlık zikreder kendi haliyle,

Kainat tespihte 'Allah' yadiyle!

İnsanlar yönelir hal ü kaliyle!

Sünnetullah değişmez, kararlı hal,

  Varlığı şart, yokluğu muhal!

Akıl iflasta iman var iken,

Kalp huzur dolar Allah yar iken,

Diller söylemez olur, dost ağyar iken! (Kazım Öztürk)

 
Bütün kardeşlerimin Kurban bayramınızı tebrik eder, ömür boyu; huzur, mutluluk, sevgi, kardeşlik ve barış içinde olmanızı yüce Mevla'dan niyaz ederim. Allah; ülkemizi, her türlü bela ve musibetlerden korusun.   
2014-10-02
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Kendi Ellerinizle Kendinizi Tehlikeye Atmayın!
- Camiler Haftası