Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 01 Şubat 2016
Adem GÜRSAL
Adem GÜRSAL kimdir?
OBJEKTİF GAZETESI KÖŞE YAZARI -FRANSA */////////* YALOVA PUSULA GAZETESİ KÖŞE YAZARI - YALOVA *////////* 53 RİZE DERGİSİ FRANSA TEMSİLCİSİ *//////////* GAZETECİLİĞE YENİ ŞAFAKTA BAŞLAMIŞ (2006-2010) */////////* Karadeniz'de SON NOKTA GAZETESİ'NDE KÖŞE YAZARI OLARAK BAŞLADI (18.11.2013 ) */////////* UETD STRASBOURG TANITIM VE MEDYA BAŞKANI / FRANSA */////////* UETD ALSACE BÖLGE'Sİ TANITIM VE MEDYA BAŞKAN YARDIMCISI / FRANSA */////////* 07-31 mayıs 2015 Milletvekili genel seçimlerde Ak parti Fransa / Strasbourg seçim koordinasyon Başkan yardımcılığını yürüttü.*/////////* 1 Kasım 2015 Milletvekili genel seçimlerde Ak parti Fransa / Alsace Bölegesi seçim koordinasyon Başkan yardımcılığını yürüttü. 4 yıllık İşletme Fakültesi Mezunu / Evli ve üç Çocuk Babası / Memleketi Rize
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Ama Yılbaşında Hindiyi Kesersiniz...
Müslüman dediğin kişi hiçbir şekilde yılbaşını kutlamamalı. Her gün nasıl yaşıyorsa, o gün aynı yaşamalı.
Yılbaşı geliyor diye, bügün bunu yapayım veya şuraya gidelim diye, yılbaşına özelmiş gibi bir davranışta bulunmak bile çok yanlıştır. Günler her zaman aynıdır her zaman özeldir, her zaman değer verilmelidir. Yani imtihan dünyasındayız, bu günlerde bizim için vardır. Kulluk görevimizi getireceğimiz günlerdir.

Yılbaşında yoldan çıkmak, özenmek veya saçma bir şekilde hindi kesip kutlamak, böyle bir günde olamaz, olmamalı da.
Gelelim asıl konumuza.

Kurban Bayramı'na yaklaştığımız bugünlerde sokağa çıkıp her sene şovlarına devam eden o hayvan severlere sesleniyorum.....
Bugün ve de Bayram gününe kadar hayvan severliğiniz kaparmış olmalı ki sokaklarda olacaksınız.
Protestolarınızı yapacaksınız.
İyi güzel diyelim.
Ee yılbaşında nerdesiniz, sokaklar neden boş. Yoksa Hindi'yi kesip afiyetçe yenilirken sizde onlarla mısınız?
Hindi'yi kesip pişirenlerden mısınız?
Hindi'yle yılbaşını kutlayanlardan mısınız?
PEKİ hindi hayvan değil mi?
Siz hayvan haklarını savunmuyor muydunuz?
Bugün şovlarınızı yapın, yılbaşına yaklaştığımız günlerede ise nerde hindi çeviririz, hangi çam ağacını kesip süslesek diye düşüne dürürsünüz. Değil mi....
Evet, galiba öyle yapacaksınız.
Çünkü siz bu sunuz. Samımı değilsiniz. Derdiniz hayvan değil.
Derdiniz İslam düşmanlığı.

Hayvanları alet ederek fırsat kollamaktır amacınız. Yani gerçekten hayvan sever kişiler değilsiniz.
Yılbaşında kesilen hindilere telef oluyor, yazık oluyor deme ceseretiniz yok. Kurban Bayramı'nda çıkıp küstahça  müslümanların kutsal olan kurban bayramı'nı, inançları gereği kurbanlarını kesen din kardeşlerimize hakaret ediyorsunuz .

DÜŞÜNCESİZCE, SAYGISIZCA DİL UZATIYORSUNUZ.


Kurban Bayramında hayvan haklarını savunan, sokaklara çıkan kişilere sesleniyorum...
 Sizin Noel Bayramınızda sokağa çıkıp Hindiye sahip çıkalım mı?.... Kurban bayramında ortaya çıkıp hayvanlara zulüm yapılıyor, telef ediliyor diye, avazınız çıktığı kadar bağırdınız, pankartlar açtınız.
Peki, şimdi bizde Noel Bayramı veya yılbaşı gecesi altında hindi kesiliyor, kutlanıyor, siz neden bu konuda aynı duyarlılığı göstermiyorsunuz diye bizde avazımız çıktığınca bağıralım mı?...

Hindi hayvan değil mi? siz hayvan haklarını savunmuyor muydunuz? Şuan tepkiniz nerede? Savunanlar nerede? diyelim mi.
Merak etmeyin biz size dua ediyoruz, Allah akıl fikir, iz'an ve iman versin diye.
Hayvanları sizden daha çok koruruz.
Sizden daha çok değer veririz.
Ama sorduğum sorulara ben cevap vereyim.
 Siz o gece (Yılbaşı gecesi)hindiyi de kesip,oturup afiyetle yiyeceksiniz. Kutlama moduna girip hindiyi de unutacaksınız. Doğal olarak hayvan yaşam haklarını da unutacaksınız.
Sizin ancak işiniz Kurban Bayramı'nda ortaya çıkıp gündem olmak veya ekranlara çıkma şovunu gerçeklestirmektir. Gerçekten hayvanları sevseniz, her zaman her yerde savunurdunuz.

İşinize geleni yapıyorsunuz. Timsah gözyaşı dokuyorsunuz. Asla gerçekci bir tutum içinde olmadığınızı herkes biliyor ama siz hala kendinizi bilmiyorsunuz.
Şunu da dile getirmek isterim; Bu söylediklerim bütün hayvan haklarını savunanlara gelmesin, üstüne alınmasınlar. Bizzat Kurban Bayramı'nda çıkıp o saygısızlığı yapan kişilere seslendim.

Allah için kurban edilen hayvanların ve bizim dini inancımızın gereği kurban bayramını kutladığımız o günlerde seslerini çıkarıp, pankartlar açarak güya hayvanları savunuyormuşlar. Bunlaradır sitemim.

Ya biz hayvanları sevmiyor muyuz? biz korumuyor muyuz? hayvanın yaşam koşullarına dikkat etmiyor muyuz da çıkıp laf yapma cesaretinde bulunuyorlar.

Yılbaşın da Hindi kesiliyor Allah mı emretti. Hayır.

Ama kurban bayramı için büyük ya da küçük baş hayvan kesilmesini Allah emretti.
Biz müslümanlar kulluk görevimizi yerine getirip, Allah rızası için hayvanları kurban edip fakir fukaraya etleri dağıtırız.  Allah onlara akıl fikir versin... Allah yolunda olmayı ve sünneti ile yaşamayı nasip etsin. İnşallah bir daha ki yılbaşı gecesi hindi kesmeyip, Kurban Bayramı'nda kurban kesmeyi nasip etsin. Benim duam da budur.
Ya olduğunuz gibi görünün ya da göründügünüz gibi olun.

İkiyüzlülük yapmayın.   
2014-10-02
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  YORUMLAR 1 sayfada toplam 1 yorum
meraklı
2014-10-06 16:09:52    ip: 95.14.71.2???
Merak ettim. acaba kurban bayramında kaçan hayvanlara türlü işkenceler yapılması ve sırf bir kaç kuruş daha ucuza getirmek için acemi kasapların elinde helak olan hayvanlar hakkında ne düşünüyorsnuz?
.......................................................................................................................................................................
1
yazarın diğer yazıları