Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 20 Eylül 2016
Özkan ÇİFTÇİ
Özkan ÇİFTÇİ kimdir?

Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Erdoğan BM'de boş salona konuşmuşmuş...
Erdoğan BM'de boş salona konuşmuş..muş..muş

Yıllardır dış politikada yaşadığımız eziklik sendromu, bizleri öyle etkilemiş olacak ki Birleşmiş Milletler'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı yıllardır söyleyemediğimiz, içimizde hep ukte kalan sözleri duydukça ''goool'' diye ayağa kalktığımızı, hiç ama hiç unutmayacağım.
Dış politikada öyle ezik,öyle zavallı kaldığımız yerlerde, karşımızdakilere bırakın dik durmayı ağzımızı bile açamamışız.
Bu ülkede yaşanan siyasi dramlar sayesinde bizler, asker korkusunu üzerimizden yeni yeni atmışken, Cumhurbaşkanı, hem de Birleşmiş Milletler'de batılıların arsız suratlarına, o istediğimiz kelimeleri çarpıyordu.
Batının istemediği onaylamadığı, bu konuşma metnini halk olarak bizler, içimizden onaylıyorduk.
Öyle güzel bir konuşmaya şahit olmuştuk ki, basınımız Erdoğan'ın konuşmasını boş solana yaptığına dair haberler yapınca YUHHHH! demekten de kendimi alıkoyamadım.
Fotomontajla salon doldurulmuş..
Kimse Erdoğan'ı takmamış, dünya devletleri ve dünya basını Erdoğan ile alay etmiş.
Adeta itibarsızlaştırma kampanyasına bizim muhalefet çanak tutmuş oldu.
Öyle zavallı işlerdi ki bu yapılan yorumlar, Reis-i Cumhurun üzerine ancak bu kadar gidelebilirdi.
Halkın ve tarihin unutamacağı konuşmayı o gün, Cumhurbaşkanı Erdoğan Birleşmiş Milletler'de yapmış ve tarihe geçmiş oluyordu.
Hatta bizim muhalefetin tam aksine, Dünya Genç Sivil Örgütü Erdoğan'ın o güzel sözünü alıp, 'Dünya Beşten Büyüktür' klibini tüm dünyaya izlettiriyordu.
Erdoğan'ın büyük bir lider olduğu tüm dünyada kabul görülsede, ülkesindeki muhalefetin bunu anlamamakta dirayet göstermesi, bizlerin bir 13 yıl daha Ahmet Davutoğlu serüvenini izlemek durumunda kalacağımızı göstermektedir.
Şunu unutmamak gerekir, Birleşmiş Milletler'deki konuşma bir seçim konuşması değildir.
Tüm dünyanın izlediği ve konuşmaların kayıt altına alındığı bir yerdir.
Birleşmiş Milletler'deki tüm delegeler salonu boşaltsalar da, Erdoğan'ın konuşmasını ortadan kaldıramadılar.
Erdoğan konuştu ve o konuşma tarihe geçti..
Unutmayın ki, o salonu terk eden delegelerin ülke basını, Erdoğan'ın o konuşmalarını tekrar tekrar salonu terk edenlere sordular.
Yani Erdoğan ne konuştuysa, konuşmanın geri kalan kısmını yalnız bir odada dinleyerek, KENDİLERİ İLE YÜZLEŞTİLER...
Bizim muhalefet ve onların yardakçı basını, fotomontaj ile uğraşıp duruken, Birleşmiş Milletler'de hemde kendi liderlerinin tarihe geçen konuşmasını gözden kaçırıyorlardı.
O yüzden sizler MONTAJ, DUBLAJ, ŞANTAj iLE ORYANTAL yaparken, birilerinin birilerinin arkasında durması gerektiği ortaya çıkıyordu.
Bu halk  dün yüzde elli iki ile Erdoğan'ın, yarınsa daha fazlasıyla Davutoğlu'nun arkasında olacağıni şimdiden  herkese hissediriyor!   
2014-10-04
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  YORUMLAR 1 sayfada toplam 1 yorum
Serkan
2014-10-10 03:56:49    ip: 88.243.169???
Lütfen 5:36 saniye ye dikkat ediniz . https://www.youtube.com/watch?v=t2k02kN_uqQ
.......................................................................................................................................................................
1
yazarın diğer yazıları