Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 01 Eylül 2015
Mert ARSLANOĞLU
Mert ARSLANOĞLU kimdir?
Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nden mezunum, beş yıl önce kendi şirketimi kurdum. Evliyim, iki çocuk sahibiyim. Çok yoğun çalışmama rağmen yazmak benim tutkum. Düşüncelerimi çok kolay yazıya dökebiliyorum ve insanlarla düşüncelerimi paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Tam anlamıyla araştırmacı bir kişiliğe sahibim. Tarih, bilim, kültür ve sanat dalında bilgilerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Özellikle antik çağlarda yazılan eserleri incelemeye, binlerce yıl öncesinden günümüze kalan yazıtlara karşı çok ilgim var. Bloghaber, Milliyet Blog, Radikal Blog sitelerinde yazıyorum.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Türk ordusunu IŞİD ile savaştıramayacaklar!
IŞİD ortaya çıktığından beri  özel olarak Türkiye IŞİD ile savaştırılmaya çalışılıyor. Amerika'da düzenlenen basın toplantısında Tayyip Erdoğan kendisine sorulan sorular üzerine 'ABD'nin IŞİD operasyonuna olumlu bakıyoruz, ara verilmeden devam edilmeli' demişti. Bununla da kalmamış, 'askeri destek de verebiliriz' demişti. Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin koalisyona desteğinin askeri, siyasi, her türlü desteği kapsayacağını belirtmişti...

Şimdi Amerika Işid'i bombalama adı altında Müslüman ülkeleri bir enkaza dönüştürmeye devam ederken Türkiye bu noktada çok dikkatli adım atmalı. Türk ordusu asla Işid'le sıcak savaşa giremez. Sıcak savaş demek Müslüman'ın Müslüman'ı kırıp geçirmesi demektir. Kuran'a göre bu haramdır. Sıcak savaşta kadın, yaşlı, çoluk, çocuk demeden yüzbinlerce masumun şehit olacağı açıktır. Sonuçta Türk askeri Müslümanlara silah doğrultamaz. Türk askeri ancak koruma amaçlı bölgede bulunabilir, güvenli bölge oluşturulursa orada güvenlik amacıyla görev alabilir. Yoksa aksi taktirde Türkiye'nin Müslüman kanının döküldüğü bir savaşta batının yanında yer alması mümkün değildir.

Türkiye ancak Işid'in terör kafasının, kan dökme kafasının, yobaz kafasının ilimle yok edilebileceğini Amerika'ya anlatmalıdır. PKK nasıl tam 40 yıldır savaşla yenilmediyse, Işid'de savaşla, havadan bombalamayla yenilmez. Türkiye gerçek İslam'da terör olmadığını, kan dökme olmadığını, mezhep ayrılıkları yüzünden savaşıp masum bir insanın canının alınamayacağını tüm dünyaya sabırla anlatmalıdır. Işid ancak hurafelerden kurtulup Kuran'a dönerse durdurulabilir.

Batı dünyası Müslümanları Müslümanlara kırdırıp, bir yandan İslam ülkelerini bombalayıp, oradaki şehirleri harabeye çevirip, bir yandan yeni ürettiği silahları deneyip, bir yandan da savaş masraflarını İslam ülkelerinden çıkarmak gibi bir taşla bin kuş vurmayı boşa hedeflemesin. Türkiye hiçbir zaman böyle kirli bir oyunun parçası olmayacaktır. Işid ile ön safta savaşan ülke hiç bir zaman olmayacaktır. Türkiye daima barış yanlısı olmuştur, bu tavrını da daima koruyacaktır.

Mert Arslanoğlu

Tüm yazılarım: http://mertaslanoglu.blogspot.com/


   
2014-10-13
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları