Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 01 Eylül 2015
Ş.Mehmet ÇET
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Kültür Emperyalizmi
Öyle bir zamanda yaşıyoruz ki çağımız teknoloji, kültür ve medya çağı. Türkiye'deki sömürgeci, kültür, eğitim ve medya rejimi, yıllardır İslâm'dan uzaklaştırılan İslam'la alakalı ilişkilerden yoksun bırakılan bir nesil yetiştirildi. Sömürgeci rejimi ülkeyi ele geçirme ve kendi gelecekleri uğruna bu toplumu başta eğitim olmak üzere çağın bütün silahlarını kullanarak ülke insanının adeta genetiği ile oynayarak bu toplumu İslâm'dan uzaklaştırmaya çalışmıştır.

Yıllardır siyasetten eğitime, kültüre, sanattan düşünceye kadar bu toplumun hayatını,  şekillendiren, yönlendiren tek kaynak olan İslam resmen, zorla, hile ve her türlü entrikalarla yok edilmeye çalışıldı.

Batılı İslam dışı bir kültür ve hayat tarzı topluma Jakoben yöntemlerle enjekte edilmeye çalışılmıştır.

Silah ve işgallerle ele geçirilemeyen, sömürgeleştirilmeyen Türkiye'yi, İslam'da uzaklaştırarak sömürgeleştirdiler.

Kurtuluş savaşını veren ve kazanan Milli mücadelenin, dayanışmanın tek kaynağı İslam'dı.

Batılı sömürgecilere karşı vatan toprakları bu ruh'la savunulduktan ve Millî Mücadele kazanıldıktan sonra, bu ülkede sömürgecilerin yapamadıkları şeyler yapıldı:  Toplumu İslâm'dan uzaklaştırarak, her alanda Batılılaştırılmaya / sekülerleştirilmeye; yani toplumun İslâm'la bağları siyaseten, sosyal olarak, kültürel olarak yok edilmeye, sıfırlanmaya çalışıldı.

Batılı emperyalistler tarafından fiilen sömürgeleştirilemeyen bu ülke, içerideki bir avuç Batıcı / seküler azınlık tarafından kültür emperyalizmi ile sömürgeleştirildi.

 Türkiye'de kendilerini bu ülkenin tek sahibi sanan küçük bir azınlık, yüzyıl boyunca, çoğunluğa kimlik dayatmasıyla başlayan; Türkiye coğrafyasında yaşayan Müslüman çoğunluğun kültürünü, tarihîni yok etmeye çalıştı.

Ancak unuttukları bu toplumun kökünde, tarihinin her sayfasında, kültüründe ve yaşam tarzını şekillendiren İslam'dı.

Günün sözü; Bir ülkenin geleceği, o ülke insanlarının göreceği eğitime bağlıdır. ( Einstein )

Kalın sağlıcakla

Facebook: mehmetcet21

Twitter: mehmetcet21

mehmetcet21blogspot.com   
2014-11-11
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları