Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 10 Ekim 2013
Muzaffer MUYAN
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Başbakan göstericilerle çay içseydi...
Bu gezi olaylarını bir de benden dinleyin. Halkın içinde biri olarak gezi olayları başladığında sabah geçer demiştim.
Oysa gün geçtikçe büyüdü. 4 ölü binlerce yaralı.. Yazık bu insanlara..
Ben böyle ne gösteriler gördüm. 12 Eylül öncesini yaşamış biri olarak böylesini ilk defa gördüm. Hani eskiden sağ sol davası vardı. Hemen hemen  her gösteride  ya orak çekiç bayrağı açardı yada farklı parti bayrağı açardı.
Ama bu gezi herkesi şaşırtı. Neden mi? Dikkat etiyseniz bütün göstericilerin elinde Türk bayrağı vardı.
Bu tür güsteriler tarafsız gözle bakarsanız farkı hemen görürsünüz. İnsanların çoğu haklı tepkilerini dile getirdiler biraz aşırı olsa da insanlar haklıydılar.

Sayın Başbakan'ın başarılı hiç mi bir icratı yok yok dersek nankörlük olur. Her ne kadar öz kaynaklarımızı satıp da 
ülkenin ekonomik kirize sürüklenmesini  önlediyse bu da başarıdır.
Mesela bu sigara yasağını kanunla başarılı şekilde ülkemizde uygulanması ayakta alkışlanacak bir uygulamadır. Bankaların Türk halkını nasıl da herkese kart verip sömürdüğünü geç de olsa farkına varması bence önemli.

Sayın Başbakan'ın en büyük hatası, madem ileri demokrasi diyorsun.  Bu iyi laf. Hukukun üstünlüğü ülkemizin en büyük sorunu. İsterdik ki bunu çözsün.
Bakın insanlar nerdeyse 10 yıldır neyle suçlandıklarını bile bilmiyorlar bu insanlara yazık değil mi?
Gerçi bunun için yasa çıktı ama bu insanları bu kadar yıl içeride niye tutunuz. Bunların vebalini kim ödüyecek. Çok yazık.
Gezi olayları sırasında Tunus'tan döndüğünde sayın Başbakan, Emine yengemizi de yanına alıp 500 tane simit alıp 
Gezi Parkı'nda göstericilerle çay içseydi şimdi kahraman olmuştu.
Diyeceksiniz can güvenliği... Türk halkı asildir. Başbakanına da sahip çıkar. Keşke gitseydi. Olaylar bu kadar büyümezdi. Ama yine de bazı gezi temsilcileriyle görüşmesi olumluydu.
Şimdi bundan sonra sayın Başbakan daha temkinli olmalı. Öyle yüzde elli laflarını kulanmamalı.
Halkın tepkilerini anlamalı.
Çünkü TC Başbakanı hepimizin başbakanıdır. Halktan korkmamalı.
Türk halkı zekidir. Başbakanını da kimseye ezdirmez.
Halk adelet istiyor, eşitlik istiyor. Sen bendensin geç, farklı düşünenleri hoş göreceksin. Bence sayın Başbakan etrafındakilere dikkat etmeli. Dinliyeceksin ama bir baba gibi halkına davranacaksın.
Halk darbe istemiyor, darbeler dönemi kapandığına göre artık zaman hukukun üstünlüğü zamanıdır

   
2013-07-18
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  YORUMLAR 1 sayfada toplam 3 yorum
Erol ÇELİK
2013-09-03 01:45:33    ip: 88.245.8.1???
Kim ne derse desin. Gezi olayları öğle söğlendiği gibi saf ve temiz duygularla yapılan bir eylem olmadığı gibi kendiliğinden gelişen bir eğlemde değildir. Sizin ifade ettiğiniz gibi sadece Türk Bayrağı yoktu. Daha hiç bir ölüm olayı yokken İnsanları sokağa dökmek için toma altında kalarak ölen kız olduğunu tvit attılar. Bunu da anında Cumhuriyet Gazetesi web sitesi haber yaptı. CHP miletvekili bir kanalda doğruluğunu araştırmadan üzerine atladı. Fazla uzatmak istemiyorum. Son olarak şunu demek istiyorum: on ağaç denildi yüzlerce ağaç yerinden söküldü.
.......................................................................................................................................................................
Ali Kılıç
2013-07-19 12:11:37    ip: 88.243.237???
bu zamana kadar başa kim geldiyse hem olumlu şeyler yapmıştır hem de olumsuz şeyler... bundan sonra da böyle olacaktır. çünkü tüm herkesin üzerinde uzlaşmaya varıp bu gerçekten iyi bir şeydir ya da bu gerçekten kötü bir şeydir diyebileceği bir şey yok. iyi ve kötü görecelidir.... başbakanın yerinde kim olsaydı da taksime göstericilerin yanına gitmezdi. güvenlik sorunu doğardı. halk başbakanını kucaklardı, sorun olmazdı demek yanlış olur. bu ülke neler gördü neler....
.......................................................................................................................................................................
mehmet ali tarçın
2013-07-19 10:15:06    ip: 88.247.211???
yorumunuz bana göre tamamen yanlış sizin değerlendirmeniz yüzelsel olup asıl sorunu ya görmezden geldiniz yada bilmiyorsunuz.Gezi olayları sizin bildiğiniz gibi olsaydı belki 500 simitle çözülürdü. Ancak alınan bilgi Türkiye üzerinde şemdinli vakasından sonra olan ikinci ciddi vaka, olayların menşei dış kaynaklı amaç Türkiye meselesi değil siyasi ve politik. asıl amaç gezi olaylarını fırsat bilip ilk kıvılcımı oluşturup halk ayaklandırmasını hayata geçirerek iktidarı devirip Türkiyenin dünya ülkeleri içerisinde sürekli yükselişini kısacası her alanda hızlı gelişimini yavaşlatıp hatta durdurmaktır. Kısacası 1990 lardaki gibi köhne yapıya dönüşü sağlamaktır. Birde ayyuka çıkmış olan ise dış etkenlerin bariz bir şekilde bu gezi olaylarını örgütlemesi ve bunu yaparkende kendilerini çok gizlememeleri. Düşman kendi içimizde para ile ödül ile verilecek olan taahütler ile kendi insanımızın aklına girip kaosu gerçekleştirmesidir. Herhalde çiğsüt emmek deyiminin kullanmaya tam yeridir.
.......................................................................................................................................................................
1
yazarın diğer yazıları
- Karate öğretim görevlileri...
- Banane Suriye'den?
- Çatalca'da Erguvan Şenlikleri...
- Adalar'da yarim var...