Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 26 Nisan 2015
Salih Sedat ERSÖZ
Salih Sedat ERSÖZ kimdir?
1956 Konya Akören doğumluyum. Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Biyoloji bölümü mezunuyum. Gazetecilik, MEB' da öğretmenlik ve idarecilik, Konya İl Kültür Müdürlüğü, Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı ve Daire Başkanlığı görevlerinde bulundum. 1978 yılından itibaren Türkiye’de Yarın ve Merhaba gazetelerinde yazdım. Şu anda Memleket gazetesinde yazıyorum. Evli ve 4 çocuk babasıyım.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Rüşvet, zina ve eşcinsellik yaygınlaşırsa…
Prof. Dr. Cevat Akşit Hoca Efendi, iki gün önce yaptığı bir açıklamada şunları söyledi: 'Yeminle söylüyorum. Vallahi billahi rüşvet kaldırılmadıkça, zina serbest oldukça, yaygınlığı önlenmedikçe, bu homoseksüellik önlenmedikçe üzerimize lanet yağar.'

Cevat Akşit hoca efendi; bir ülkeyi ifsat eden, nesilleri bozan, toplumun mahvına sebebiyet veren ve o ülkede yaşayanların üzerine bereket ve rahmet yerine lânet yağmasına sebep olan çok önemli üç bozuk davranışı gündeme getirerek, bunlar önlenmedikçe, toplumumuzun düzelemeyeceğini dile getiriyor.

Kimse bu açıklamaları siyasi bir gözle değerlendirmesin. Hoca Efendinin günlük siyasetle işi olmaz. Hangi zihniyet işbaşında olursa olsun, bu olumsuzluklar yaşanıyorsa, mutlaka önüne geçilmeli ve toplumu kurtarmak için gerekli önlemler alınmalıdır.

İslâm'ın prensiplerinde asla değişiklik olmaz. İslam'ın koyduğu kurallar zamana ve şartlara göre değişmez.  İslâm'ın yasakladığı bir konu mutlaka insanların, toplumun ve ülkenin hayrınadır. Dinimizin yasakladığı içki ve kumar nasıl aileleri parçalıyor ve toplumu felakete sürüklüyorsa, rüşvet, zina ve eşcinsellik de aynı şekilde toplumu perişan eden, nesillerimizi mahveden ve manevi yapımızı yok eden davranışlar olduğu içindir ki, dinimizce kesinlikle yasaklanmıştır.

Prof. Dr. Cevat Akşit Hoca Efendinin bu konudaki açıklamaları şöyle:

'Allah (C.C.) insan neslinin devamı için erkek ve kadını yaratmakla beraber bunların birleşmesi için bir şart koymuş o da ne? Nikah akdi! Müslüman şahitler huzurunda iki karşı cinsin kesin olarak birbirlerini eş olarak kabul etiklerini beyan eden bir akid. Allah (C.C.) bunun dışındaki yolları zina saymış ve kapamıştır. Zina çok büyük günahlardandır. Allah (C.C.) zina yapmayın demiyor, zinaya yaklaşmayın diyor. Bu homoseksüellik, lezbiyenlik meselesi Allah'ın (C.C.) yaratışına ters; kanunlarına aykırı, anormal, cibilliyet, karakter bozukluğudur. Normal karakter; erkek kadınla birleşir. Çok büyük haram olsa bile yani zina yapsalar bile bu normal bir birleşmedir. Ama çok büyük günahlardandır. Fakat bu insan neslini ifsat eden, insan neslini yok etmeye çalışan homoseksüellik, lezbiyenlik, eşcinsellik zinadan da kötü bir şeydir. Ondan dolayı Allah (C.C.) Lut Kavmi'ne büyük gazap etmiştir.

Biliyorsunuz ilk defa yeryüzünde bu işi yapan Lut Kavmi'dir. Kur'an-ı Kerim'de birçok ayette geçiyor, ‘Sizden önce hiçbir kavmin yapmadığını siz niye yapıyorsunuz' diye. Kur'an-ı Kerim de dönüp dönüp bu kavimden bahsediyor. Çünkü insan neslinin yok olmasına sebep olacak bir şey. Dünya nizamını bozmaya yönelik bir lanetli iş. Allah Teala Lut Kavmi'ne çok gazap etti. Şöyle bir kıssa da anlatayım ki ibret olsun. Bizim dini kaynaklara göre Allah Teala,  Lut Kavmi'ne, Cebrail'i (A.S.) göndermiş ve ‘Git demiş onları batır.' Cebrail (A.S.) Lut Kavmini helak etmeye geldiği zaman, gece namazı vardır bilirsiniz teheccüd diye; bakmış ki birçok kişi teheccüd namazı kılıyor. Hem de böyle hıçkıra hıçkıra ağlayarak namaz kılıyorlar. Batıramamış eli varmamış. Tekrar Cenabı Allah'a dönmüş, Ya Rabbi  demiş; sen batır dediğin kavimde birçok kişi hıçkıra hıçkıra ağlayarak gece namazı kılıyor. Allah (C.C.) bunun üzerine Cebrail'e (A.S.) 'Onlar benim lanet ettiğim, yaradılışlarına aykırı fiili önlemediler. Emri bil maruf nehyi anil münker yapmadır. Sadece ibadet yaptılar. Kötülüğü engellemediler. Onun için git hepsini batır' demiş. Cebrail de (A.S.) gidip Lut Kavmi'ni batırmış. Ben Lut Gölü'ne de gittim. Deniz seviyesinden 400 metre aşağıda. Öyle bir batırmış ki tam ibretlik. Şimdi de eğer biz bu kötü işe toplum olarak dur diyemezsek, hepimizin üzerine lanet yağar, bela yağar.

Lanet sadece taş yağması değildir. Bu tür işlerin çoğalmasından sonra toplumdaki laneti görüyorsunuz. Kadın cinayetleri neden oluyor. Aileler neden parçalanıyor. Çocuklar uyuşturucu batağına neden düşüyor.  Adam maaş alıyor; diyelim 3-4 bin lira, para yetmiyor diyor. İşveren ona istediği maaşı da verse yetmez, çünkü bereket yok. Yağmur yağar her tarafı sel alır. Rahmet zahmete dönüşür.  Yeminle söylüyorum. Vallahi billahi; rüşvet kaldırılmadıkça, zina serbest oldukça, yaygınlığı önlenmedikçe, bu homoseksüellik önlenmedikçe üzerimize lanet yağar.

Para yetmez, bereket olmaz, aileler parçalanır. Adamlar karılarını vurur. Adam bana telefon ediyor; hocam, benim karı beni dinlemiyor, oğlum beni dinlemiyor, kızım beni dinlemiyor. Evde her gün kavga var diyor. Dinlemez! Ailede huzur olmaz. İşte toplumun üzerine lanet yağmasının sonucudur bu. İlla taş yağacak diye bir şey yok; bunlar da bir lanettir. Şimdi rüşvetsiz iş yapılmıyor. Bu lanet sebebidir. Ülkemizde de bu homoseksüellik almış yürümüş. Yaygınlaştırmaya ve meşrulaştırmaya çalışıyorlar. Lanet yağar. Efendimiz'in Hadis'i var. Rüşveti  önlemek lazım, zinayı yasaklamak lazım, hele hele bu homoseksüellik lanetinden toplumumuzu uzak tutmak lazım.

Ben siyasetçi değilim, hocalık, vatandaşlık görevimi yaparak şunu söylüyorum. Müslüman'ım, Müslümanlık görevimi yapıyorum. Din kardeşliği görevimi yapıyorum. Bunlar kesinlikle Allah'ın (C.C.) lanetine sebeptir. Ülkemizin milletimizin batmasına sebeptir. Kesinkes, hiç şaşırdığı yok. Lut Kavmi'nin battığı gibi batarız. Bu felakettir. Dini açıdan kesinlikle bir Müslüman bunları tasvip edemez. Bunlar kesinlikle önlenmelidir.'

Hoca efendinin yaptığı bu çağrıya mutlaka kulak verilmeli, toplumumuzu kurtarmak için bir an önce gerekli adımlar atılmalı, nesillerimizi korumak adına bu bozuk, çirkin ve lanetli davranışlarla ilgili, caydırıcı çok ağır cezalar getirilmelidir.

Sağlıklı ve mutlu yarınlar efendim.


   
2014-12-04
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları