Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 13 Temmuz 2016
Selahattin EROL
Selahattin EROL kimdir?
Gazeteci-Yazar Selahattin Erol 1970 Yılında Mardin Savur'da doğdu. Uzun yıllar İhlas Haber Ajansı- TRT Muhabirliğini yaptı. Halen Anadolu Ajansı Muhabirliğini Sürdürüyor. Çeşitti gazete ve internet sitelerinde yazılar yazıyor. Evli ve üç çocuk babasıdır.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Mardin Valiliğinden Tanıtım Atakları
Mardin Valiliği öncülüğünde gerçekleştirilen fuar ve organizasyon çalışmaları son hızla devam ediyor.

Özellikle son zamanlarda Mardin Valiliği öncülüğünde gerçekleştirilen fuar ve organizasyon çalışmalarıyla Mardin'in turizm ve kültürel anlamda tanıtımına büyük katkı sağlanıyor.

Mardin Valisi Mustafa Taşkesen, 6-7 Ekim olaylarının getirmiş olduğu tedirginlik bulutlarını dağıtmak için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Ve Mardin'in kültür ve İnanç turizmindeki potansiyelinin tanıtımı için büyük çaba sarf ediyor.

Mardin Valiliği, bu yıl yapacağı tanıtımlarla Emitt 2015 gibi birçok katılım sağlayacağı turizm fuarları ve tanıtım günleri etkinlikleri ile ilgili konularda karar alması ile şimdiden İzmir'de yapılacak olan Travel Turkey'de de hemen kendini gösteriyor.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği-TÜRSAB, Uluslararası fuar organizatörü Hannover Fairs Turkey ve İZFAŞ ortaklığıyla 8. kez 04-07 Aralık 2014 tarihleri arasında İzmir Uluslararası Fuar Alanında çalışmalar da Mardin standı adeta şimdiden fuarın gözdesi konumunda.

Mardin'in gelenek, görenek ve tüm değerlerinin tanıtıldığı bu fuarda turizm ve seyahat acentelerinin de Mardinli paydaşları ile buluşmaları hedefleniyor.

Kültür ve İnanç Turizminde büyük potansiyeli olan Mardin için son derece mühim ve gurur vericidir.

Başta turizm olmak üzere kültür, tarih, doğal güzellikleri yaşam, sanayi, ticaret ve endüstri gibi birçok zenginliklerinin tanıtılması adına, 'Travel Turkey İzmir' Turizm Fuarı'nda yapılan çalışmalar ile kendinden hemen söz ettirecek gibi...

Kültür Mardin standı, tipik ve otantik olarak hazırlanmış ve ihtişamı ile göz kamaştırıyor.

Kültür Turizm Müdürü Alaadin Aydın ve ekibi ile gezdiğimiz Mardin standında fuarın açılmasına saatler kala yapılan hazırlıklardan da anlaşılıyor ki, Mardin'in tanıtımına verilen önem her geçen artıyor.

Şehrimizi görme fırsatı bulamamış olanların şehrimizin binlerce yıllık geçmişinin sırlarını taşlarında barındıran büyük bir kültür hazinesi olduğunu görmeye geleceklere kapılarını açacak.

Ayrıca, bu yıl fuar kapsamında İzmir'de bulunan yabancı Konsolosluk temsilcilerine Mardin Valiliği'nce kokteyl verilecek olması Mardin'in tanıtılmasına katkı sağlayacak.

Şehrin tarihi ve kültürel değerlerinin yanı sıra, kentle özdeşleşmiş ürünleri sergilenerek, kentin güçlü kültür ve turizm potansiyelinin tanıtımı yapılacak.

29 farklı ülkeden 900'ün üzerinde firmanın katılımıyla katılımcılarına dünya turizm sektöründe bilinirliklerini artırma fırsatı sunacağı bekleniyor.

Mardin'de, farklı dini inanışlar paralelinde, sanatsal açıdan da tarihi değeri olan camiler, türbeler, kiliseler, manastır ve benzeri dini eserler ziyaretçilere tanıtılması ve daha fazla turistin bölgeye çekilmesi hedeflenecek.

Ayrıca fuarın son iki günü halk günü olarak ayrıldığından fuar standını ziyaret edecek olan İzmirlilerin ve diğer ziyaretçilerin Mardin'i keşfetmeleri sağlanarak tatil programlarına Mardin gezisini eklemelerine yönelik bilgilendirme yapılacak.

Son olarak şunu söyleyebilirim, Mardin'in Kültür Turizm açısından her yıl bir önceki yıldan daha iyi geçeceğe benziyor.

Mardin'in tanıtılmasına verilen önemi göstermesi bakımdan bu fuarlara katılmanın önemli buluyorum ve önemsiyorum.   
2014-12-05
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  YORUMLAR 1 sayfada toplam 1 yorum
dasea
2014-12-05 22:44:37    ip: 78.167.205???
oh ne hoş memleket takip etmiyoruz sanki bedava git gel ye iç e tabi böyle bir yazıya şaşırmamak lazım
.......................................................................................................................................................................
1
yazarın diğer yazıları