Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 13 Ekim 2016
Hüseyin UÇKUN
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Hükümetle Cemaatin Arası Bulunmalı
Bir düşündüm. Baktım ki herkes bir taraf oluyor. İşte Cemaat şöyle haklı böyle haklı. Bir kısım da Hükümet haklı vs... Daha öncesinde birbirlerinin dostu, arkadaşı, kardeşi olan bu insanları, kardeşlerimizi neden barıştırmak için gayret sarf etmiyoruz? Kavgayla, hakaretle, yıkmakla, nefretle, sevgisizlikle sorunlar çözülebilir mi hiç? Ya da daha önce hiç çözüldüğü oldu mu?  Elbette ki hayır....  Dünyada hiçbir sorun sevgisizlikle çözülemedi. Allah insanların fıtratını sevgi, dostluk, kardeşlik, iman bağı üzerine kurmuş. Bunlar zarar gördüğünde hemen sorunlar başlıyor. Şu anda da olan budur.

Mesela ben durup biraz düşündüm ve nacizane kendi aklımca çözüm için birkaç düşüncem oldu. Mesela,  Cemaat, kendi içerisinde bir durum değerlendirmesi yapabilir. Biz daha önce bu hükümeti destekliyorduk. Ne oldu da içimizden bir kısmı hükümete karşı değişik organize faaliyetler içine girdiler. Kim bunlar vs.... gibi sorular sorarak bir oto kontrol sağlanabilir.
Çok çok az bir kesmin yaptığını, çok büyük bir cemaate mal etmek doğru olmaz. Hükümeti destekleyen kardeşlerimiz de bunu iyi fark etmelidir. Yıkıcı, nefret ve kin dolu sözlerden özenle kaçınılmalıdır. Bir hata yapan var ise onun tespit edilmesini beklenilmelidir. Her kim fitne çıkartmaya çalışıyor ise aklı selim davranılarak bu kişiler uzaklaştırılmalıdır.
Hükümet, nurlu imanlı bu kardeşlerimizi topyekün silen tarzda ifadelerden kaçınmalıdır. Derin bir yapılanma olduğu hissediliyor. Bu çeşitli birimlerin içine sızmış olabilir. Bu fitnecilerin temizlenmesinin üzerine özenle gidilmelidir. Ayrıca daha fazla şefkat,merhamet ve sevgi içeren bir üslupta olunmalıdır. Bütün Müslüman kardeşlerimiz şeytanı sevindirecek hareketlerden özenle uzak durmalıdır.  Her Müslüman barış için bir adım atabilir. Bir insan bir insanla birleşerek büyük bir güç doğar ortaya. Ben ne yapabilirim dememeliyiz.

Bakıyoruz ki iki grupta Müslüman. İkisi de aynı Allah'a aynı kitaba aynı peygambere iman ediyor. O halde çok hızlı bir şekilde aradaki sorunları akılla,sevgiyle,merhametle,şefkatle çözmeye gayret etmeliyiz. Allah bizim bunu yapmamızı istiyor,bizim kardeş olduğumuzu bildiriyor ;

'Müminler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını bulup-düzeltin ve Allah'tan korkup-sakının; umulur ki esirgenirsiniz.' (Hucurat Suresi 10)

Unutmayalım ki bu dünya geçici. Yarın ahirette pişman olacağımız bir duruma sokmayalım kendimizi.  Rabbimiz, sevecen, şefkatli, sevgi dolu ve merhametli insanları sever.

Sevgi ve Saygılarımla...   
2014-12-17
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  YORUMLAR 1 sayfada toplam 2 yorum
Hüseyin Uçkun
2014-12-19 19:54:28    ip: 78.185.2.1???
Allah müslümanlara af yolunu benimsemelerini emrediyor. Bir başka ayette de Allah'ın sizi affetmesini istemez misiniz diyor. İnşaAllah ileriki günlerde şeytanın bu fitnesi çözülecek. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Hürmetler kardeşim.
.......................................................................................................................................................................
devrez
2014-12-19 10:53:10    ip: 88.225.163???
Çok iyi niyetlisiniz Hüseyin Bey. Yılan hikayesinde olduğu gibi birinde kuyruk acısı, diğerinde evlat acısı olduğu sürece bir daha dost olmaları mümkün değil. Keşke olabilseydi...Köprünün altından çok sular aktı. Haşhaşi, şarlatan, örgüt, yezit, tiran, göbeklerinden çatlasınlar, beyinlerine kan gitmesin ve daha neler neler .. Yapacak bir şey yok. "Başınıza gelen bela ve musibetler kendi yaptıklarınız yüzündender. Ben yine çoğunu affederim. Şura:30 " Ayet-i Kerimesinin tecellisini ibretle izliyoruz..
.......................................................................................................................................................................
1
yazarın diğer yazıları
- Kim bu üst akıl?
- Cinsi sapıklık tehlikesi
- PKK...
- PKK/PYD’den Nasıl Kurtuluruz?
- İngiliz Derin Devleti
- En güçlü silahtır sevgi