Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 09 Mayıs 2015
Gürbüz BATTAL
Gürbüz BATTAL kimdir?
1951 Sarıkamış Yeniköy doğumlu. 1969 yılında Kars Kâzım Karabekir İlköğretmen Okulu’ndan mezun oldu. Manisa’da 37 yıl sınıf öğretmenliği yaptı. 2006 yılında emekli oldu. 6 yıldır Manisa Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi'nde sınıf öğretmenliği yapıyor. Evli, üç çocuk babası, dört torun dedesi.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Fransa'nın Terörle Sınavı
ASALA, PKK gibi terör örgütlerinin hamisi, Cezayir katliamıyla ünlü, Ortadoğu'daki katliamlarda dolaylı olarak irtibatı olan Fransa geçenlerde bir terör saldırısıyla şok oldu. Başka bir deyişle Fransa ektiğini biçti ve beslediği terör kendi ülkesinde boy gösterdi.

Irak, Suriye, Cezayir, Afganistan gibi ülkelerdeki ve Nijerya'daki Boko Haram örgütünün katliamları karşısında başını kuma gömen, sessiz kalan ve bu katliamların doğrudan ve dolaylı sorumlusu olan batılı uygar (!) devletler Fransa'daki terör saldırısı karşısında aslan kesildi ve hep bir ağızdan, bu saldırının düşünce özgürlüğüne yapılmış çirkin bir saldırı olduğu şarkısını söylemeye başladılar..

Olaya biraz yakından bakacak olursak en güçlü silahın inanç olduğundan hareketle Fransa'da Müslümanlara ve Peygamberimize hakaret etmekle meşhur bir avuç karikatürist bir terör olayı sonucu öldürüldü.

Bizler Müslüman olarak Allah'ın verdiği canın ancak Allah tarafından alınacağı inancıyla insanların katlamalarla öldürülmesini hoş görmeyiz ve bu katliam ve cinayetleri onaylayamayız. Hatta katliamları nefretle kınarız.

Sen ifade özgürlüğü diyerek ha bire İslam'a ve İslam dininin peygamberine hakaret etmeyi alışkanlık haline getirirsen birileri de çıkar sana dünyayı dar eder.

Böyle bir olay sonucu 3 terörist, Fransa'da 12 kişiyi öldürdü.

Teröristler cinayetleri işledikten sonra sanki elini kolunu sallaya sallaya sırra kadem bastı. Daha sonra teröristler bir benzin istasyonunu soyma girişimi ile ortaya çıktı ve bir matbaada kıstırıldı. Başka bir terörist grubu da bunlara destek amaçlı olarak bir marketi basarak rehineler aldı.

Bunun üzerine çevredeki oteller, dükkânlar ve evler boşaltıldı. Çevredeki tüm okullardaki öğrenciler okuldan çıkarılmadı. Sonrasında büyük güvenlik önlemleri altında tahliye edildi.

Büyük bir meydan muharebesine gider gibi 80 bin polis 3 teröristi yakalamak için seferber oldu.

Olay, teröristleri ele geçirmekten çok gövde gösterisine ve algı operasyonuna dönüştü.

Nitekim o çocuklar büyüdüklerinde bu olayı hep  ' Müslümanlar bize saldırdı. Neredeyse bizi keseceklerdi. Hükümetimiz bizi korumak için dışarıya çıkmamıza izin vermedi, kalabalık polis gücü nezaretinde canımızı kurtarabildik'  şeklinde hatırlayacaklardır.

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, her ne kadar olayın bir terörist olay olduğunu ve Müslümanlarla ilgisi olmadığını söylese de 3 teröristin sırtından ' kan akıtan Müslüman'  algısı güzel bir şekilde oluşturuldu.

Operasyona bakacak olursak 80 bin polis, yaptığı operasyonda 3 teröristi öldürüyor. Bunların ikisi matbaadan çıkıp çatışırken öldürülür. Alışveriş merkezindeki teröristlerden bir öldürülürken diğeri kaçar. Alışveriş merkezindeki bir teröristle birlikte 4 rehine de öldürülür. 5 tanesi ağır yaralı olmak üzere 15 tanesi ise sağ kurtarılır. Bu da başarı gibi yansıtılıyor.

Karadeniz fıkrası gibi ‘bir sizden bir bizden' diyeceğim ama Fransızlar, ‘  1 sizden, 4 belki 9 bizden' diyor sanki.

Rambo filmlerinden izlediğimiz gibi batılılar ellerine en gelişmiş silahları geçirince aslan kesiliyorlar. Ellerinden silahlar alınınca ne kadar zavallılaştıklarını kendi çevirdikleri filmlerde görüyoruz.

Katliamlar İslam ülkelerinde olurken çok güzel de kendi ülkelerine bulaşınca tu kaka oluyor. 3 terörist için seferberlik ilan ediliyor ve tüm dünya bu olaya kilitleniyor.

Bizim medyada Fransız kalanlar ise günlerce Fransa'daki terör olayı ile yatıp,  Fransa'daki terör olaylarıyla kalkıyor.

Fransa gibi ülkelerin hamiliğini yaptığı ASALA teröristler onlarca diplomatımızı öldürürken, PKK olayları sonucu 40 binden fazla insanımızı kaybettiğimizde bunların kılı bile kıpırdamadı.

Atalarımız boşuna " Ne ekersen onu biçersin' dememişler.

 Kalın sağlıcakla....   
2015-01-12
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Protokol Kutlamaları