Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 01 Eylül 2015
Ş.Mehmet ÇET
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Çözüm Sürecindeki Üçüncü Göz
Geçmişte yaşananlar, çözüm süreci ve çözüm sürecini baltalama girişimleri karşısında bölge halkı  'barışın ve çözümün sahibi ve koruyucusu biziz, her kim barış ve çözümden yana tavır alırsa ki halkın gönlünde taht kuracak, tarih sahnesinde de çözümü savunanlar altın harflerle anılacak.   

Çözüm sürecinin sahibi olan bölge halkı süreç boyunca hakem biziz, başkalarına gerek yok, üçüncü göz biziz dercesine çözüm sürecine sahipleniyorlar.


Çözüm sürecinde kararlığını ve sahipliğini ortaya koyan bölge halkı, çözüm sürecine katkı sağlayanın yanında, süreci bozmak isteyenlerinde karşısındadır. 


Bölge halkı kan, göz yaşı ve ölümlerin olmadığı korkulardan uzak, onurlu ve haklarını elde etmiş herkesle mutlu ve barışık bir şekilde yaşamayı arzulamaktadırlar.
 
Kürt halkı çözüm sürecine inanmıştır. silahlı mücadeleden vazgeçilmesi konusunda  özellikle anneler tarafından  verilen mesaj bölge halkının sürece sahiplendiğinin göstergesidir.


Özellikle son olaylardan sonra bölge halkı çıkar peşinde olanlara karşı, silahların susması, kan, gözyaşı ve ölümlerin sona erdirilmesi konusunda çaba sarf edenlerin yanında olduklarını çeşitli ortamlarda dile getirmektedirler, 

Bölge halkı ( üçüncü göz olarak )'nın ağız birliği etmişçesine dillendirdikleri kim bu meselenin çözümüne katkıda bulunur ve bölgede akan kanı durdurup bir insanın hayatını kurtarırsa bütün insanlığın takdirini kazanacaktır.

Öte yandan bu süreci baltalamaya yönelik çalışma içerisinde olacak herkes de tarih önünde ve  toplum nezdinde  hesap verecektir.

Türk ve Kürt ittifakının ortadoğu'daki bütün oyunları ve dengeleri bozacağının farkında olan bölge halkı çözüm sürecinin taraflarına özellikle küresel güçlere ve onların işbirlikçilerinin tahriklerine ve provokasyonlarına karşı dikkatli olmalarını da dillendirmektedirler.

Günün sözü:  

Bizim derenin taşıyla kafamızı yarmalarından bıkmadık mı?

Uyanmak için ne bekliyoruz hala!

Onları yenmek sorun değil!

Önemli olan kendimize gelmek!


Esen kalın

 

Facebook: mehmetçet21

Twitter: mehmetçet21

Mehmetcet21.blogspot.com


   
2015-01-12
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları