Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 10 Kasım 2015
Mustafa KOCA
Mustafa KOCA kimdir?
1955 Yılında Mersin, Musalı Köyü'nde doğdum. ODTÜ Kimya Mühendisliği Fakültesinden mezunum. Tarımda ve Gıdada kullanılan Kansere neden olan Kimyasallara şiddetle karşıyım... Çocuklarda Zihinsel Gelişimin yapılandırılmasını anlatan KELEBEK TERBİYECİSİ ve tarım uygulamaları ile kanser arasındaki ilişkiyi anlatan TOPRAĞIN ÖLÜM ÇIĞLIĞI isimli yayınlanmış iki tane kitabım var... Yerel Gazetelerde KANSERLE ilgili çok sayıda makalem yayınlandı...
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Kansere 'dur' demek için...
ÇAĞIMIZIN İLLETİ KANSERDEN KORUNMAK İÇİN OKUYUN!  

Kanser, çağımızın illeti, ülkemizdeki yayılma hızı gelişmiş ülkelerdeki yayılma hızının yaklaşık 700 katı. Siz okumamaya devam edin. Kanserle, bağışıklık sistemimizle ilgili çok sayıda yazı yazdım, bugün benzer yazıların bilimsel makale olarak yayınlandığını görüyorum. Hem mutlu oluyorum, hem de üzülüyorum. Konuyu doğru tanımladığıma mutlu oluyorum, ama yazdıklarımın çok da ciddiye alındığını düşünmediğim için insanlara kendilerine çeki düzen vermelerini sağlayamadığım için üzülüyorum. Buna rağmen ben yine yazacağım, sizler yine okumayacaksınız. Belki bir ya da birkaç kişiye doğru bir bakış açısı kazandırabilirsem kendimi kumsaldan bir iki tane denizyıldızı kurtarmışçasına mutlu sayacağım.

  Kanser diğer hastalıklardan çok daha farklı bir hastalıktır. Kendi vücut hücrelerimizin, kendi bedenimize yabancılaşması sonucu ortaya çıkar. Bir doku içerisindeki hücre diğer doku hücrelerine göre daha farklı bir yapıya kavuşur. Farklılaşan hücrenin metabolizma faaliyetleri de farklılaşır. Doku içerisinde görevlerini yapmaz dokuyu oluşturan hücreler içerisinde uyumsuzluk gösterir.

  İlk ata hücreden bu yana hücrelerde oluşmuş bir bilgi birikimi vardır. Bu birikime uymayan uyarılar hücrelerin DNA yapısını bozarlar. Başka bir deyişle kanserin ortaya çıkışının nedeni hücrelerimizin endüstrideki gelişmeye ayak uyduramamasıdır. Hücrelerimizdeki bilgi birikimine uymayan endüstriyel uyartılar hücrelerimizin DNA yapısını bozarak onların mutasyona uğramasına, dolayısıyla da davranış değiştirmelerine neden olurlar. Mutasyona uğramış bu hücreler diğer hücreler tarafından çembere alınır, çember içerisinde çoğalan yabancılaşmış hücreler sıkıştıkları ortamda bölünüp çoğalarak kist oluştururlar. Bu kistlerin delinmesi, parçalanması kanserli hücrelerin yayılması için önemli bir sebeptir.

  Peki, nasıl oluyor da kendi hücrelerimiz kendi vücudumuza yabancılaşır?

  GDO'lu gıdalar başta olmak üzere, gıdaların raf ömrünü arttırmak için kullanılan kimyasallar, meyve ve sebzelerin üzerinde kalan kimyasal ilaç kalıntıları, elektromanyetik dalgalar, radyoaktivite, tekstil kimyasalları, toprağa uygulanılan kimyasal gübreler, mutasyona uğramış bakteriler kanalıyla meyve ve sebzelerin yapısal bozulmaları, hibrit tohumlar, sanayi atıkları, o atıkların etkileşimde bulunduğu besinler, vücuda alınan sentetik ilaçlar kansere neden olan başlıca kaynaklardır.  

  Kanserden korunmak için endüstri ile etkileşmiş ürünlerden uzak durmanın yanında bağırsaklarda bulunan bakteri florasını güçlendirilmesi, vücudun ihtiyacı olan besinlerin doğal olmasına özen gösterilmelidir. 

  Unutmayalım ki, 2015 yılında kanser ölüm nedenleri arasında birinci sıraya yerleşecek, 2020 yılından itibaren ise her yıl 5.000.000 insanımız kanserden ölecek...

  Kanser kader değildir, kanserden korunmak için bilgilenmek zorundasınız....

  Saygılarımla...   
2015-02-16
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları