Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 03 Haziran 2015
Salih Sedat ERSÖZ
Salih Sedat ERSÖZ kimdir?
1956 Konya Akören doğumluyum. Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Biyoloji bölümü mezunuyum. Gazetecilik, MEB' da öğretmenlik ve idarecilik, Konya İl Kültür Müdürlüğü, Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı ve Daire Başkanlığı görevlerinde bulundum. 1978 yılından itibaren Türkiye’de Yarın ve Merhaba gazetelerinde yazdım. Şu anda Memleket gazetesinde yazıyorum. Evli ve 4 çocuk babasıyım.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Kimler Milletin Vekili Olmalı?
İktidar Partisi olan Ak Parti'de, Konya Milletvekili olabilmek için 206 kişi aday adaylığına müracaat etti. Yapılacak olan bazı değerlendirmeler sonucunda aday listesi açıklanacak. Milletin vekili olacak bu isimler kimler olmalı?

Milletin vekili, her şeyden önce milletin değerlerine ve mânevi yapısına ters düşmeyen, bilakis kendini milletin değerleri ile bezeyen, milli ve mânevi değerlerimize sahip çıkan bir dünya görüşüne sahip olmalıdır. Bununla beraber yolsuzlukla, yoksullukla ve her türlü paralel devlet yapılanması ile mücadeleyi kendine şiar edinmiş kişiler aday listesine konmalıdır.

En ufak bir çatlamada gemiyi terk etmeyecek, şahsi menfaatleri uğruna davayı satmayacak, Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın 1970 li yıllardan itibaren yıllardır savunduğu görüşleri istikametindeki kişiler aday olarak tercih edilmelidir.

Açıkça söylemek gerekirse, sütten ağızlar yandığı için yoğurt üflenerek yenmeli ve ağırlıklı olarak Milli Görüş kökeninden gelen samimi insanlara listelerde yer verilmelidir.

***  ***  ***

Aday adayları arasında bu özellikleri taşıyan çok sayıda kişi olabilir. Bu yazımda yakından tanıdığım bazı kişileri zikredeceğim.

Öncelikle yazmam gereken isim; en iyi ve en yakından tanıdığım, çocukluğumuzdan itibaren bir kardeşten farklı olmayacak şekilde, Ersöz ailesinin manevi pınarında beraberce beslenip yetiştiğimiz amcaoğlum Ömer Lütfi Ersöz'dür.

Ömer Lütfi Ersöz; Ersöz ailesinin en iyi şekilde yetişen, güvenilir, samimi, son derece kaliteli, kapasiteli, verilen her görevi başarı ile yerine getiren bir ferdidir.

Mili Gençlik Vakfı'nda aldığı ilk resmi görevden bugüne kadar yıllarca yolundan ve davasından hiç şaşmamış, İslâmi yaşantısını hiç bozmamış, zerre kadar da olsa dünyevi menfaatler önünde eğilmemiş, her zaman davasını nefsine tercih etmiş bir kişiliktir Ömer Lütfi Ersöz... 

Ömer Lütfi Ersöz; her zaman ve zeminde soyadını en güzel şekilde temsil etmiş, kamuoyunun yakından tanıdığı amcası Veyis Ersöz ile emekli imam babası Seyit Mehmet Ersöz'e lâyık bir evlat olmuş ve yakın çevresini hiçbir şekilde mahcup etmemiş bir isimdir.  

En zor şartlar altında bile İslâm davasından taviz vermemiş ve yeri geldiğinde de her türlü bedeli ödemiş olan Ersöz ailesinin; çalışkanlığı, olgunluğu, efendiliği, yardımseverliği, mütevazı duruşu ve sosyal yönüyle zirvedeki ferdi olan eğitimci ilahiyatçı, yazar Ömer Lütfi Ersöz, inanıyorum ki milletvekilliği görevini de en iyi şekilde yerine getirecektir. 

***  ***  ***

Mevcut vekilleri bir yana bırakırsak, yine yakından tanıdığım öyle isimler var ki, dürüstlükleri, yaşantıları, samimiyetleri, çalışkanlıkları ve davalarına bağlılıkları ile aday listesine girmeyi hak ediyorlar.

Bunlar Veli Tolu, Ali Akmaz, Ahmet Çalışır, Abdullah Ağralı, Seyit Karaca, Suat Altunsoy, Ahmet Şükrü Kılıç, Mehmet Atilla Şirin gibi aklıma ilk geliveren isimlerdir.

Ayrıca çok yakından tanıma imkânım olmasa da; Hüsnü Tuna, Hamdi Arbağ, Hacı Ahmet Özdemir, Refik Tuzcuoğlu, Yaşar Toy gibi sıcak gelen isimler mevcut. Ayrıca tanımadığım nice değerli isimler de vardır mutlaka...  

***  ***  ***

Aday listesine girecek banko isim olarak gördüğüm Ahmet Sorgun kardeşimin aday adaylığına müracaat etmemesine üzüldüm. Kendisi ile görüştüğüm de söylediği şu sözler onun sarsılmaz prensibini en güzel şekilde ortaya koyuyordu: 'Ben, kendiliğimden bir göreve talip olacak kadar cüretkâr, verilen bir görevden de kaçacak kadar korkak değilim.'

Ak Parti Genel Merkezi'nin, 5 yıl boyunca her türlü şaibeden uzak başarılı bir İl Başkanlığı yapan, daha önce de Büyükşehir Belediyesi bünyesinde önemli ve başarılı hizmetlerde bulunan Ahmet Sorgun ismini değerlendireceğine inanıyorum. Hayırlısı neyse o olsun İnşaallah... Sağlıklı ve mutlu yarınlar efendim.

NOT: Kanal 42 TV HASBİHAL programımda bu hafta konuğum olacak olan ALİ GÜNERİ abimizle, vefat yıldönümünde ERBAKAN HOCA'yı anacağız İnşallah... Her Pazar saat 11.00 canlı olarak, her Cumartesi saat 11.00 tekrar olarak HASBİHAL zamanı...   
2015-02-26
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları