Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 30 Eylül 2015
İsmail AYBEY
İsmail AYBEY kimdir?
Allah'ın yarattığı bir kulum işte...
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Bir İnsan Neden Soyunur?
Zaman zaman bazı ünlülerin soyunduğunu duyuyoruz medyadan. Öyle takip ettiğimizden de değil. Sen ne kadar görmek istemesen de haber siteleri gözüne sokuyor insanın. Bunlar sanat için soyunanlar tayfasından. Sanat için soyunmayı da bir türlü anlamamışımdır. Sanatın hangi kitabında, kuralında soyunmak yazılı, bulan varsa bana söylesin. Bayan ünlüleri anlıyorum, bedenlerini teşhir ederek beğenilmek arzusuyla, konuşulmak, tartışılmak yani gündeme gelmek arzusuyla soyunuyorlar. Peki ya erkek şarkıcı? Onun soyunmasından da aklıma aynı cevap geliyor: Gündeme gelmek için. Peki, soyunarak gündeme gelmek erkeği bozmaz mı? Bozsa da olur bozmasa da. Hem ne demişler, reklamın iyisi kötüsü olmaz.

Bir zamanlar, kaliteli müzik yapımlarıyla gündeme gelen sanatçıların bu tarz haberlerle gündeme gelmesi beni üzüyor doğrusu. Biz Çelik'i seviyorsak, müziğiyle, kişiliğiyle seviyoruzdur. Yoksa onun soyunarak bir şeyleri kanıtlamaya çalışması bizi çok da alakadar etmiyor. Yapacaksa sanatını, müziğini yapsın yeter.

Şarkıcı Çelik yaptığı açıklamada, çıplak poz vermedeki amacının şiddet ve öfkeye dikkat çekmek olduğunu söylemiş.

Müzik dünyasında, düşüncelerinin dikkate alınmasını istediği için bu yolu seçmiş.

Verdiği çıplak pozun bir afiş olduğunu ve bu afişin 'açık fikirlerine' işaret ettiğini dile getirmiş.

Anlıyoruz ki Çelik yazın albüm çıkaracakmış, onun hazırlıkları içerisindeymiş. Yani reklama şimdiden başlamış. İyi de kardeşim, sen müziğinle zaten beğeni topluyorsun, ne gerek var bu soyunma işlerine?

Ünlüler dünyası çok gariptir. Kimin neyle, nasıl gündeme geleceğini kestirmemiz mümkün değil. Bir insan şiddet ve öfkeye soyunarak nasıl dikkat çeker? Bunun başka yolları yok mudur?

Geçenlerde bir programda ünlü bir Gazeteci-Yazar, 'İnadına mini etek giyeceksiniz, inadına dekolte giyeceksiniz' diye bağırıyordu. Sanıyor ki cumhuriyetçi olmanın, medeniyetin yolu soyunmaktan, çıplaklıktan geçiyor. Mehmet Akif'in bu konuda çok güzel bir sözü var, tam yerine gelmişken söylemezsek ayıp olur:

 

'Medeniyet dediğin açmaksa bedeni,

Bil ki hayvanlar senden daha medeni'

 

MAGAZİN TOPLUMU

Tüm bu olaylar, yaşananlar gösteriyor ki magazin toplumu olduk çıktık. Maalesef ülkemizde en çok izlenen programların başında magazin programları geliyor. Magazin dediğimiz dünya, ünlülerin dünyası. Yani onların özel hayatı. Onların ne giydiği, ne yiyip içtiği, kiminle nerede ne yaptığı... Tamamen bizi alakadar etmeyen şeyler. Peki bizi alakadar etmediği halde neden en çok izlenen programların başında geliyor? İşte bu bizim popüler kültürden ne kadar etkilendiğimizi gösteriyor.

Geçenlerde bir edebiyat dergisi almak için kitapçıları gezdim. İnanın bulamadım. Dergi reyonunun ön kısımlarında magazin dergileri resmen taşıyor, yerlere dökülüyordu. Birbirinden renkli, albenili, görselliğe dayalı fotoğraflarla süslü magazin dergileri. Genç kızlardan da acayip rağbet görüyordu.

Yoksa siz de, 'Ya dert etme bu konuları, ne lüzumu var. Bırak isteyen istediğini okusun, izlesin' mi diyorsunuz? Peki o zaman. Boş verelim ve kaldığımız yerden devam edelim hayatımıza.

Sahi, Beyazıt ÖZTÜRK ne zaman evleniyor?   
2015-03-12
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları