Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 10 Kasım 2015
  YAZARIN SAYFASI
2023'e Hangi Yüzle Çıkacağız?
Sultan ALPARSLAN' ın MALAZGİRT ZAFERİ ile ANADOLUYA resmen ayak basan ALPEREN'ler ve onların yetiştirdiğiANADOLU ERENLERİ (Mevlana, Yunus Emre, Pir Sultan Abdal, Hacı Bektaşi Veli ve binlerce ALPEREN) TÜRK Milletinin insanlık anlayışını ve İslamiyet'in evrensellik ruhunu Anadolu insanı ile tanıştırmışlardır.

200 yılı aşkın süre ANADOLU'DA insanlığa ışık tutacak bir tarih yazan Müslüman Türk Milleti, FATİH' in 1453 yılında İstanbul'un Fethiyle, Avrupalının karanlık ortaçağını kapatıp yeni bir çağla insanlığın tanışmasına vesile olmuştur.  'Yaratılanı severiz yaratandan ötürü ' anlayışını gittiği her yere aşılayan bu Müslüman Millet nasıl olduğu bilinmez bir garabetle bu günlere nasıl geldiği bir bilmecedir. Aslında sağduyu ile düşünüldüğünde bilmece olmadığı rahatlıkla görülür ama içimizde bulunan çok bilenler bu milletin yakasını bırakmaz doğruları öğrenmesini engellerler.

18 Mart Çanakkale Zaferini kutladığımız ve Şehitlerimizi andığımız bu günde, hamasi söylemleri bir kenara bırakarak, Şartlanmışlık ve şarlatanlık hislerinden uzaklaşıp, Tarihi gerçekleri görebilen bir nesil yetiştirmeye çalışan Kurum ve Kuruluşların horlandığı ve aşağılandığı bir sistem girdabı içinden kurtulamayan toplumların tarihi gerçekleri incelenmelidir.

Geçen çağlar içerisinde TÜRK, Müslüman TÜRK toplumlarının değer yargıları ile diğer dünya toplumlarının ve Avrupa toplumlarının değer yargıları arasındaki farkı görüp kuracağımız bir terazinin göstergeleri bize doğruları gösterecektir.

Bir tarafta, kız çocuklarını diri diri toprağa gömen ve kadına hiç değer vermeyen Arap toplumu,

Diğer tarafta, kadınlarının Meclislerde söz sahibi olduğu bir Türk toplumu,

 Bir tarafta, tüm dönemlere ilmi ve ahlakı ile ışık tutan Türk, Müslüman Türk, Arap ve Fars âlim ve ilim adamlarının baş tacı edilmesi,  

Diğer tarafta, Avrupalının, İlim adamlarını deli diyerek sokaklarda gezdirip ve Giyotinlerde cezalandırması,  

Neden bugün bu durumda?  İslam âlemi ile Müslüman TÜRK dünyası diye kendimize sorabiliriz,

Ancak; Kültüründen uzaklaşıp eğitimsiz kalan toplumlar istenilen zeminlere sürüklenmeye müsait toplumlardır.

Allah rızası için tarihimizi ve bu günümüzü inceleyip, aradaki farkı görüp kendimizi gerçek yönümüze çevirmeliyiz.

 Milli ve Manevi değerlerimize, Tarihimize yakışır bir üslupla sahip çıkıp, Mücadelesini madde üzerine değil Manevi değeri yüksek TarihAile, Millet, Vatan ve Devlet şuuru ile yapan ve tüm bu değerlere sahip, koruyup kollama misyonu olan vizyon sahibi lider ve kadrolarını seçebilme özelliğimizi yakalamamız gerekmektedir.

Tarihi, zamanına ve şartlarına göre değerlendirip ondan güç alarak kararlarımızı vermeliyiz.

 Öğrenmemiz gereken tarih, Baltacı ile katarina ilişkisi gibi Müslüman Türkün Adap ve Ahlakına yakışmayan uyduruk söylentileri değil, İstanbulun fethinin, Yavuz Sultan Selim'in Halifeliği Osmanlıya getirmesinin sebep ve sonuçlarını öğretecek tarihimizi okumalıyız.

 Lozan da kaybettik, satıldık yaygaralarını değil, Müslüman Türk' ün Lozan da yüz yıllık bir zaman kazandığınıve Bu kazandığımız yüz yılda neler yapabildiğimizi ortayla koyup tartışmalıyız.

30 yıldır yok edemediğimiz Terörün, işbirlikçilerin ile destekçilerinin tarihini iyi bilip bugünkü durumunu değerlendirmeliyiz.

Avrupa Ortadoğu'da ne yapmak istiyor sorusundan önce, Osmanlı o toprakları nasıl elinden çıkardı sorunun doğru cevabını bulup, (2023 yılı) Cumhuriyetin Yüzüncü yılına nasıl ve ne yüzle çıkacağımızın hesabını yapmalıyız.

 10.Yıl Marşını 'Çıktık açık alınla' diye okumayı bırakıp. O alınlarımızın çuvalla neden ve nasın kapatıldığının analizlerini yapmalıyız.

Biz Atatürk'ten sonra ÜLKE yönetimine neden liderler yetiştirememişiz. Neden yıllardır, mal, mülk, para peşinde, çalalım çaldırmayalım diye koşmuşuz da örfümüz, ahlakımız, Dinimiz, Diyanetimiz. Vatan topraklarımız yağmalanırken uyumuşuz, uyuyoruz. Bunları sorgulamalıyız.

Hiçbir şekilde, Tarih Şuuru olmadan Milli şuur'a sahip olunamayacağını ve Milli uyanışın gerçekleşemeyeceğini bilip görüp, anlamalıyız. 

ALLAH' a emanet olunuz   
2015-03-19
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Kaybolan Gençliğimiz