Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 10 Kasım 2015
Erkan ARKUT
Erkan ARKUT kimdir?
05 Ekim 1970 Ankara doğumluyum. Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezunum. Şu anda kendi şirketimde yönetici olarak çalışmaktayım. İstanbul’da ikamet ediyorum. Yazı yazmayı ve fikirlerimi insanlarla paylaşmayı çok seviyorum, bu yüzden her gün yazdığım yazılarımla insanlara ulaşıyorum ve onlardan aldığım olumlu yorumlardan dolayı çok memnun oluyorum. Siyaset, günlük yaşam, dünya kategorilerinde yazıyorum.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Kayahan ve Gerçek Sevgili'ye Kavuşmak...
Bir insan düşünün tam  21 yıl kanserle mücadele ediyor. Birincisi başlıyor, tam bitti derken ikincisi nüksediyor, daha sonra da üçüncüsü gelip vücudu ele geçiriyor. Gerçekten zorlu, çok sabır gösterilmesi gereken bir imtihandı Kayahan'ınki. Ama ben bu hastalığı onun tevekkülle ve sabırla, Allah'tan razı olarak karşıladığını düşünüyorum. Ve her adımında sevap kazandığını düşünüyorum. Hastalık insanı çok değiştiren, derinleştiren ve Allah'a yaklaştıran bir imtihandır. İnsanın acizlikte ve zorlukta, Allah'a olan teslimiyetinden, güveninden ve şükründen dolayı imanı kat kat artar. Kayahan da röportajlarında söylediği sözler samimi dindar olduğunı ortaya koyuyordu. Şöyle diyordu bir röportajında:

Bana göre adamlığı en güzel din kitapları anlatır. Benim kitabım da Kur'an-ı Kerim. Ben adamlığı oradan öğreniyorum. Doğru bir insan ve doğru bir kul olmak meselesi benim için vazgeçilmezdir.

'Din, ne kadar ve nasıl sirayet etmeli yaşama? Sınırı, dengesi nedir bunun' diye sorulduğunda da şöyle cevap veriyordu Kayahan:

'Dengesi, sünneti Peygamber Efendimizin yaşadığı gibi yaşamaktır. Bence ‘had', ‘sınır' oradadır. Sabahtan akşama kadar vakti ibadetle geçirmek aşırıya kaçmaktır. Ama Peygamber Efendimiz gibi yaşarsak, doğru yaşarız. Her şeyin aşırısı zarardır. Kalp yapmak, insan sevindirmek ve eve lazım olan halıyı da camiye vermemek meselesi önemlidir. Karnın tokken açı düşünebiliyorsan, sıcaktayken soğukta olan için üzülüyorsan adam olmaya başlıyorsun demektir.'

Çok doğru sözler bunlar. Kayahan Kuran'ı rehber edinmiş ve peygamberimizin samimiyetini, ihlasını örnek almıştı. Onu birçok insandan ayıran ve farklı kılan özellik bence her zaman sevgiyi savunmasıydı. O gerçekten kalbi sevgi dolu olan bir insandı, herkesi de sevgi dolu olmaya, sevmeye çağırıyordu. Kalbinin bu güzelliği de imanından geliyordu. Bu onun ne kadar Kuran'a bağlı olduğunun da bir kanıtıydı.

Ona bunca güzel besteyi yaptıran Allah, şarkı sözlerini satır satır ilham eden Allah, ona şöhret veren, tüm Türkiye tarafından sevilen bir sanatçı olmasını sağlayan Allah... Başka bir hikmetle de onu zorlu bir imtihanla imtihan eden ve 66 yaşında onun hayatına son veren de Allah...

Hepimiz misafiriz bu dünyada, kimse bu dünyada kalmayacak. Sırası gelen herkes bir kefene sarılıp gidecek, ünlü olan da, ünsüz olan da, zengin olan da, fakir olan da, çok güzel besteler yapıp tüm insanların diline o güzel şarkıları dolayanlar da...

İşin sırrı bu kısacık dünya hayatını sevmemekten ve ahiret için yaşamaktan geçiyor. Kayahan bu gerçeği farketmiş, imanla yaşayan bir insandı. Bu yüzden ben onun canını meleklerin güzellikle aldığına ve şu anda cennette çok mutlu olduğuna inanıyorum.

O şimdi cennet bahçelerinde gerçek Sevgili'sine, Allah'a kavuştu... Onun sevgiyle, aşkla, inançla izlediği yol, onu sonsuz mutluluğa götürdü diyorum...

Unutmayın ki hiçbir sanatçı ölmez, hiç bir sanatçı kaybolmaz, sadece bu dünyadaki görüntüsü kalkar o kadar. Ama Allah tarafından yaratılan hiçbir insan ölümle ve toprağa verilmekle yok olmaz. Tam tersine eğer inançlıysa bu dünyada gözlerini kapar kapamaz sonsuz cennet hayatına büyük bir neşeyle gözlerini açar. Cennet sizin hayal bile edemeyeceğiniz kadar güzelliklerle dolu bir yer, bizim gerçek yurdumuz. Bu yüzden onu sevenler bu güzel insan için, şu anda cennette çok mutlu olduğuna inandığımız Kayahan için gözyaşı dökmesinler.

Yolu sevgiden geçen, kalbi imanla dolu olan, Allah sevgisiyle dolu olan herkes bir gün onun söylediği gibi bir yerde onunla buluşacak ve burası da sonsuz güzelliklerle dolu cennet olacak...

İman edip salih amellerde bulunanlar ise cennet halkıdırlar, orada süresiz kalacaklardır. (Bakara Suresi, 82)

Rabbinizden olan mağfiret ve eni göklerle yer kadar olan cennete (kavuşmak için) yarışın; o, muttakiler için hazırlanmıştır. (Ali İmran Suresi, 133)

Her nefis ölümü tadıcıdır. Kıyamet günü elbette ecirleriniz eksiksizce ödenecektir. Kim ateşten uzaklaştırılır ve cennete sokulursa, artık o gerçekten kurtuluşa ermiştir. Dünya hayatı, aldatıcı metadan başka bir şey değildir. (Ali İmran Suresi, 185)

Kaynak: 
http://hadislerlecennet.wordpress.com/

Tüm yazılarım: 
http://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: 
http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste   
2015-04-07
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları