Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 09 Mayıs 2015
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. [email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
TYB'nin Üç Kıymetli Yazarı
Kitap imza günleri, insanların bir araya geldiği, bilişip tanıştığı, yazarların ise okurlarıyla muhabbet ettiği müstesna anlardır! Hatta isim olarak bilindiği halde bir araya gelmemiş, birbirini görmemiş yazarların da bizzat tanışmasına vesile oluyor bu günler!

TYB, bu açıdan bir okul gibidir. İçinde birbirinden değerli yazarları barındırır. Öteden beri bildiğim, kitapları çok satan, yazdıkları kitapların her cümlesi, her kelime ve harfi okuyana adeta şifa veren, dünyanın dağdağasından uzaklaştırıp manevi bir atmosfer içine sokan; 'iksir' niteliğindeki kitaplara imza atıyorlar!

Bugün sizlere bu yazarlardan 3 tanesini anlatmak, kitaplarından kesitler sunmak arzusundayım.

Türk Edebiyatı Dergisi ve Vakfı'nın açtığı; 'Ömer Seyfettin Hikâye Yarışması'nda, 1997-2000-2001 yılında ödül, 2002'de Beyan yayınlarının açtığı; İlk Romanlar Yarışması'nda; 'Sinderalla'nın Pabucu' isimli romanıyla derece aldı. Bazı öyküleri, 'Türkiye'nin En Güzel Hikayeleri' ismiyle Urduca ve İngilizce olarak antolojide yer aldı.

Yedi İklim, Berceste, Edebiyat Otağı, Barem, Gözyaşı, Ortanca dergilerinde ve kültür-sanat- edebiyat sitelerinde yazıları yayınlandı.

Yazdığı öyküler: Saklı değerler, Muhabbet Buyursun Gelsin, Bekleyen, Havva Hanım'ın Gamzesi, Edebiyatçı isem ne Olayım.  Roman: Çoban, Aşkın Çocuğuydu. Denemeleri: Bırakın Güzel Konuşsun, Bana Gönülden çalıp Söyle, Ey Ruh(um) Geldinse Masaya Vur, Ötede, Edibane Süz(ül)üşler, Şapkamın Altı. Elimde şu anda okumakta olduğum; İlesam- Akçağ 2010 Roman Yarışması'nda 1. Gelen; 'Sarılmak' isimli kitabı bulunmakta. Bütün bu güzelliğe emek veren, ter döken, mesai harcayan değerli yazarımız: HÜZEYME YEŞİM KOÇAK.

Bir başka kıymet, bir başka değer ve ödüle doymayan, Mevlana ve Şems kitaplarıyla adından söz ettiren, üretken, çalışkan, samimi, kuvvetli kalem daha var; 2003 yılında Kültür bakanlığı ve Türk Edebiyatı Vakfı'nın ortaklaşa düzenlediği Ömer Seyfettin Hikaye Yarışması'nda 'Buzkaşi' isimli ilk hikayesi ödül alarak, 'kurban' ismiyle kitaplaştırılan on hikaye arasında yer aldı. İlk romanı; 'Sözcüklerin Nefesinde Ateizm'den Allah'a' İstanbul'da Beyan Yayınevi'nin açtığı Roman Yarışması'nda 'okunabilir En iyi Roman' seçildi. İkinci romanı; 'Gönül Bahçesi'nde Mevlana', 2004 yılında Konya valiliği Kültür Müdürlüğü tarafından yayımlandı. Beş yıl süreyle İl Kültür Müdürlüğü tarafından yeniden basılıp yayımlandı. Aynı roman; TYB Genel Merkezi'nin, İl Kültür Müdürlüğü'ne, bastığı kitaplardan dolayı 'özel Ödül' verdiği altı kitap arasında yer aldı.

Araştırma- İnceleme dalında; 'Mevlana'da Aşk Sırrı ve Nihai Bütünleşme' isimli kitabı 3 baskı yaptı. Kısa zamanda 8. Baskıya ulaşan ve alanında bir ilk olan; 'Şems-i Tebrizi' isimli araştırma- inceleme kitabı. Çeşitli dergilerde yazıları yayınlanmaktadır MELAHAT ÜRKMEZ'İN.

Kör Kalbe Aşk Dokunmaz, Yüreğime Cemre Düştü... bu değerli eserler, 1974 Seydişehir doğumlu AYŞE ÜNÜVAR'a ait. Değerli yazarımızın Tasavvuf aşkı, Karaman İli Tekke Türbesi'nde yatmakta olan büyük dedesi Müderris Mustafa Efendiye dayanır.  Tasavvuf aşkının ilk icrasını; 'Yüreğime Cemre Düştü' isimli kitabıyla yaptı. Seydişehirli olarak; Seyyit Harun Veli hayranıdır. 

Bendenize imzalayıp verdiği; 'KÖR KALBE AŞK DOKUNMAZ' isimli çalışması gerçekten çok güzel ve anlamlı.

Çok doğru; kör olan, Hakka kapalı, ilahi mesajlardan nasip almayan kalp titrer mi? Kuyu dışarıdan sulanır mı? Taşıma suyla değirmen döner mi?

Adı geçen hikaye ve romanlar, kaynaklara dayanan, gerçeklerin dile getirildiği, insana uyanış veren, temiz toplumun oluşmasına katkı sağlayan alın terleridir. Her üç yazarımızı kutluyor, daha başka eserler üretmelerini Yüce Mevla'dan niyaz ediyorum. İyi ki yazarlar ve kitaplar var!    
2015-04-08
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Şer İttifaklarına
- Mevlana'ya Kulak Verelim
- Diyanet'i İtibarsızlaştırma Çabaları