Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 19 Nisan 2015
Salih Sedat ERSÖZ
Salih Sedat ERSÖZ kimdir?
1956 Konya Akören doğumluyum. Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Biyoloji bölümü mezunuyum. Gazetecilik, MEB' da öğretmenlik ve idarecilik, Konya İl Kültür Müdürlüğü, Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı ve Daire Başkanlığı görevlerinde bulundum. 1978 yılından itibaren Türkiye’de Yarın ve Merhaba gazetelerinde yazdım. Şu anda Memleket gazetesinde yazıyorum. Evli ve 4 çocuk babasıyım.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Aday listeleri, karanlık güçler ve kütüphaneler
Siyasi Partilerin aday listeleri belirlenerek YSK'ya verildi. Böylece 7 Haziran seçimlerinin en önemli bölümü atlatılmış oldu. Biraz sıkıntılı ve zor bir süreç yaşansa da yüzlerce aday adayının arasından 14'ü belirlemek kolay bir iş değil.

MHP ve CHP'nin Konya'dan toplam olarak 2 veya en fazla 3 milletvekili çıkarabilecekleri, geride kalan 11-12 milletvekilini Ak Parti'nin elde edeceği düşüncesiyle ayrıca muhalefet partilerinin adayları hakkında fazla bilgim olmadığı için yazımda Ak Parti aday listesi ile ilgili düşüncelerimi kaleme alacağım.

Daha önceki yazılarımda da vurguladığım gibi, ben Ak Parti aday listesinin ağırlıklı olarak Milli Görüş kökenli kişilerden teşekkül etmesini temenni ederdim.

Zira Milli Görüş kökenli insanlarda ihanet olmaz, sadakat ve bağlılık olur, dava şuuru olur, eş dost ayrımcılığı olmaz, yapılan her işte ve atılan her adımda Allah korkusu, ahirette hesap verme duygusu ön planda tutulur. Ayrıca bu insanlarda çıkılan yoldan geri dönmek, yol arkadaşlarını maddi menfaatler uğruna satmak gibi süfli davranışlar görülmez.  

Listede Abdullah Ağralı ve Hacı Ahmet Özdemir gibi güzel insanların olması; Ali Akmaz, Veli Tolu, Ömer Lütfi Ersöz, Hüsnü Tuna, Suat Altınsoy, Ahmet Şükrü Kılıç gibi Milli Görüş kökeninden gelen kaliteli, donanımlı insanların yer alamadığı üzüntüsünü hafifletmez.

Ahmet Çalışır, Refik Tuzcuoğlu, Seyit Karaca, Ahmet Şan, Mehmet Atilla Şirin, Süleyman Boyalı, Yaşar Toy ve Hasibe Özlem Çepni gibi  Konya kamuoyu tarafından yakından tanınan ve Konya'nın genel yapısına uygun isimlerin listede yer bulamaması ayrıca mevcut milletvekillerinden Başbakan dışında sadece birinin listeye girebilmesi, diğerlerinin tamamen liste dışı kalması dikkat çeken hususlardan olmuştur.

Konya İl Başkanlığı görevini 5 yıl boyunca büyük bir başarıyla yerine getiren ve aday adayı olmasa da vefa gereği listede yer verilmesini beklediğim Ahmet Sorgun kardeşimin aday yapılmaması da Milli Görüş kökenli olmasından mı kaynaklanmıştır acaba? 

Recep Konuk Karaman 1. sıra adayı olarak gösterilirken Konuk'la birlikte hareket eden 3 ismin daha Konya'dan seçilecek sıralarda yer alması listede sanki Kerim Özkul ağırlığı var hissi uyandırmaktadır. Zira aday adayı müracaatına Recep Konuk'la beraber gelen Kerim Özkul ta o zaman kime sahip çıktığının mesajını vermişti.

Bayan aday sayısı üçe çıkarılırken, birisinin Amerika ve İstanbul'da yaşaması ve Amerika'da Sümeyye Erdoğan ile oda arkadaşlığı yapması, başörtüsü mücadelesinden tanınan diğer bayanın da İstanbul'dan Konya'ya kaydırılması da dikkat çekici...

Bu listenin genelinden, Milli Görüş gömleğinin fiilen de çıkartıldığını mı anlamalıyız ve bu liste Konya'nın genel yapısını ne kadar temsil ediyor diye sormak geliyor içimden... Yine de hayırlı olsun, hayırlara vesile olsun diyelim.

***  ***  ***

Tüm Türkiye'nin bir gün boyunca karanlıkta kalması, savcı Mehmet Selim Kiraz'ın makamında şehit edilmesi ve arkasından Fenerbahçe kafilesine yapılan silahlı saldırı peş peşe gelen ve normal olmayan önemli olaylardır.

Her seçim öncesi böylesine önemli olaylar ve terör eylemleri düzenlenerek ülkemizin karıştırılması ve bir kargaşa ortamına sürüklenmesi ile hükümetin yıpratılması hedeflenmektedir.

Terörden medet uman karanlık güçlerin güzel ülkemizde huzuru bozma, Türkiye'yi kaosa sürükleme ve her türlü karışıklık ve anarşi ortamı hazırlama plan ve projeleri karşısında uyanık olma zamanıdır.

***  ***  ***

Geçen hafta TYB Konya Şubesi tarafından Selçuklu Belediyesi Kütüphaneleri'ne bir ziyaret gerçekleştirildi. Selçuklu Belediyesi'nin Mahmut Sami Ramazanoğlu İmam Hatip Lisesi'ne kazandırdığı okul kütüphanesi ve Selçuklu Belediyesi halk kütüphanelerinden Süleyman Çelebi Kütüphanesi yerinde görüldü.

Aralarında bendenizin de bulunduğu yazarlar Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'la bir araya geldi ve Selçuklu Belediyesi tarafından yapımı devam eden Otizm ve Down Sendromu Yaşam Merkezi ile Kelebekler Vadisi'nde de incelemelerde bulundu.

Bu anlamlı ziyaret ve hizmetleri sebebiyle Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve ekibine ayrıca TYB Konya Şube Başkanı Mehmet Ali Köseoğlu kardeşime teşekkürlerimi sunuyorum. Sağlıklı ve mutlu yarınlar efendim.

NOT: Kanal 42 TV HASBİHAL programım her Pazar saat 11.00'de canlı olarak, her Cumartesi saat 11.00'de de tekrar olarak yayında olmaya devam etmektedir. Bu hafta DOÇ. DR. CANER ARABACI  hocamla Çanakkale zaferi ve alacağımız dersler konusundaki hasbihalimize devam edeceğiz İnşaallah...

    
2015-04-09
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları