Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 09 Mayıs 2015
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. kazimo[email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
TYB'den Sevgiliye Naatlar!
TYB'den yine bir kültür hizmeti! Devamlı söylerim: TYB demek, kültür demek. TYB demek edebiyat, tarih, sanat, ilim ve kültüre emeği geçenlere vefa demektir.

Karatay Belediyesi ve TYB işbirliğiyle, Kutlu Doğum münasebetiyle, birbirinden kıymetli şairlerden 'Kutlu Doğum'a Naatlar' dinledik. 

Her ne kadar sevgili peygamberimizi bunlarla anlatamasak da, hiç olmazsa, Hz. İbrahim'in ateşini söndürmeye giden karınca misali, onun yolunda da ölemez miyiz? 'Karınca kaderince' kabilinden naatlarla, sohbetlerle, O'nun hayat serüvenini anlatarak...kendimize çeki düzen veremez miyiz?

Resulün hatırına, onu öven güzelliklerden bir demet sunulacak bu yazıda sizlere. Önce bu demetleri derleyen, güzel kokuların bizlere yansımasını sağlayan değerli üstadları görelim: Ahmet Efe, Atilla Yaramış, Erdal Çakır, Fatma Şengil Süzer, İbrahim Demirci, M. Ali Köseoğlu, Mehmet Kurtoğlu, Mustafa Uçurum, Vural Kaya, Yunus Emre Altıntaş.

Sadece bir naat'ı alacağım. Ahmet Efe'nin yazdığı Naat'ı. Okuyunca sanırım sizler de, benim gibi gözyaşına boğulacaksınız. Zira salon, bu naat ile gözyaşına boğuldu.

Beklenen

Dilarâ hep nuruna pervane kıl da beni,

Âşığını sevginin narına yakmaya gel!

Gözlerinden gayrıya bîgâne kıl da beni,

Kerem et, Mansur gibi dârına çekmeye gel!

 

Ey! Çölünde bir öksüz divane olduğum yâr,

Serâpâ hasretiyle bir ömür dolduğum yâr,

Tâ Elest Meclisi'nde hüsnünü bulduğum yâr,

Zincirine bağlıyım, halime bakmaya gel!

 

Kadid olmuş bir gülüm, dalımdan tutmaz mısın?

Şu bîçâre kemlere merhamet etmez misin?

Bir tek tebessümünle ruha can katmaz mısın?

Aşkının şarabını ülkeme dökmeye gel!

 

Susuz kaldım dağında, dört yanım yâd u ağyar,

Gezdirme hasretinle bu canı diyar diyar,

Efgânımı bulutlar ve dahi taşlar duyar,

Affının sancağını burcuma dikmeye gel!

 

Duymaz mısın, titretir hem arzı, arşı âhım,

Ey gül yüzü uğruna kurban olduğum şâhım,

Şimdi tahtından olmuş bir garip padişahım,

Âlemi viran eden şu zulmü yıkmaya gel!

 

Ne olur tut elimden, ayağa kaldır beni,

Yalvarırım ne olur, katına aldır beni,

Aşkınla çalkalanan ummana daldır beni,

Âb-ı hayat misali gönlüme akmaya gel!

 

Gel artık ey Dilara, yoruldum 'gel' demekten,

Yoruldum, 'gözlerimin yaşını sil' demekten,

Daha zor şey var mıdır hasretle beklemekten?

Dilara, şimşek gibi ufkumda çakmaya gel!

 

Dilara, solmaz gülün, sen Habib-i Hüdasın,

Hem tükenmez vefasın, bütün derde devasın,

Gönüller sultanısın, Muhammed Mustafa'sın,

Gel, gönüller tacını başına takmaya gel!   
2015-04-13
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Şer İttifaklarına
- Mevlana'ya Kulak Verelim
- Diyanet'i İtibarsızlaştırma Çabaları