Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 08 Kasım 2015
Güllü MIZRAK
Güllü MIZRAK kimdir?
GÜNAHSIZ KELEBEK Roman'ının yazarı.
  YAZARIN SAYFASI
Başkanlık Sistemi Düşüncesi...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan, bir süredir başkanlık sisteminden sıkça bahsetmeye başladı. 
Önce  'Aksaray' sonra  Başkan'lık. Başkan olunca yetkileri artacak mı,  Türkiye' yi istediği gibi yönetmiyor mu? Başbakan Ahmet Davutoğlu yetkili gibi görünüyor,  yetkilerin kimde olduğunu herkes  biliyor.
Abdullah Gül Cumhurbaşkan'ı iken, yetkili değildi, sadece emirleri uyguluyordu.
Kararları alan ve istediği projeyi hayata geçiren, bugünkü C. başkanı sayın  R.T. Erdoğan, değil miydi? Başkan'lık sistemi gerçekleşirse, daha fazla  yetki sahibi olacak. Bütün yetkiler tek bir kişide toplanırsa, orada adalet olmaz.Demokratik bir ülkeden bahsedilemez. 'Tek adam, Yeni Türkiye'...
Düşünsenize Türkiyenin adı bile değişecek. Laik ve demokratik Ülke padişahlık dönemine geri döndürülmek isteniyor. Milli değerlerimiz, değersizleştiriliyor.Yıllardır Din üzerinden siyaset  yapılıyor.
Kutlu doğum haftası nedeniyle, "Asr-ı saadet köyü" adını verdikleri kabe maketi, Peygamber Efendimiz'in( S.A.V.) evi ve Hira mağarası'nında bulunduğu maket 18 nisanda ziyarete açıldı. Başka bir devlet böyle birşeye yeltenmiş olasaydı,isyan çıkardı. 
Müslüman'lar için Kutsal değeri olan Kabeyi, Peygamber Efendimizin (S.A.V.) evinin maketini yaparak basit hale getirebiliyorlar, birkaç oy için. Başka bir izahı yoktur. "Yeni Türkiye'nin,  başkomutan, Erdoğan".. başlıklı bir yazı okudum. "Yeni Türkiye"... Şimdi de Yeni zelanda' ya özenti mi? 'Çanakkale Zaferi' filminde  C. başkan' ı, neden şiir okuyor...
Atatürk ilke ve inkilaplarını tek- tek kaldırıyor. Dünya'ya, Atatürk gibi bir lider bir daha gelir mi, zor.. Allah, O'na  farklı  bir güç ve zeka bahşetmişti. Şimdiki imkanlar dahilinde  Atatürk gibi bir komutan, tahminimce kendisi için saray yapmazdı.
O'nun önceliği, Türkiye Cumhuriyeti ve gençler olacaktı. Eğitim başta olmak üzere , sanayi, endüstri,çiftçilik, hayvancılık, tarım, ilaç, gıda(v.s.) her konuda gelişim sağlardı. 
Türkiye uzay çağını yakalardı...
Atatürk " Ordular ilk hedefiniz Akdeniz, ileri" dediğinde asker tereddüt etti mi. Sanmıyorum.  Asker; gücünü önce Allah' tan, sonra savaş meydanındaki asil ve cesur duruşuyla  Mustafa Kemal Atatürk' ten alıyordu. 
Edirne'den Ardahan'a, Diyarbakır'dan Ankara'ya,  bu yurdun, karış- karış toprağında dedelerimizin kanı var. 
Çanakkale zaferi 100. Yılı, ermeni 'sözde soykırım' ın 100. Yılını anma tarihi 24 nisan' a denk getirilmiş olması, doğru bir adım değildir. Vatanımızı bölmeye çalışan, ( Ülke  kurtuluş savaşı verirken) düşmanla  işbirliği yapan ermenilerdir. Yaşadıkları toprakları işgal ederek.
Yıllarca beraber yaşadıkları  Türk ve Kürdü katlederek ermeni devleti kurabilme hayalleriyle isyan başlatmış ve başaramamışlar.
Bugün 'soykırım'  diyen ermenilere destek verenler, o günlerde ermenilerin ihanetine yardım etmiş, destek sağlamaktan geri kalmamışlar.
Ermeniler, Tarihi gerçeklerle yüzleşsinler zararlı çıkacakları net ve kesindir. Cumhurbaşkan'ı Erdoğan ve Başbakan A. Davutoğlu maalesef Ermenilere  karşı çok yumuşak davrandılar.
Milletimiz, Vatanı bölme planlarına karşı uyanık olmak zorunda. Seçimi kazanan, hangi parti olursa olsun. Önce Vatan, sonra Millet diyebilmeli. Kendi çıkar ve menfaatlerini ön planda tutmamalı. Devlet'i  yönetmek, sorumluluk üstlenmektir.
Ülke' nin bölünmez bütünlüğünü  en iyi şekilde koruyan ,  haktan, hukuktan, doğrudan şaşmayan  kazansın.    
2015-04-26
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları