Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 01 Eylül 2015
Halil İbrahim AKGÜN
Halil İbrahim AKGÜN kimdir?

Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Köy meydanından mahşer meydanına bakış
Yogun bahar polenlerinin bir kar tanesi gibi ağaclardan savruldugu şu günler yorgun kış senromundan cıkmış gibiyiz. Şu aralar her yer yemyeşil baharın tüm güzellikleri her bir pencereden öyle farklı görünüyor ki .
Evlerinden iş yerlerinden çok katlı plazalarda yoğun iş stresinin ve ülkemizin sinir sistemimizin halac pamugu oldugu şu günlerde..
Hafta sonları bi şekilde kimi mesire yerlerine koşuyor, hele bir de çocukların iki gün üst üste teğo diye bi lise sınavı vardı ve okullar tatil.

Eh bir iki gün tatil olunca insanlar soluğu parklarda mesire yerlerinde yeşilin doğanın cömert havasına kendini bırakıyor galiii.

Eh bahar bu insanı kendinden ğeciriyor galiii.
Tüm herkesin bi sanatcı edası ile modern yaşamın cagdaş hayat selfisini yapıyoruz şu aralar,her birimiz bir anı resmediyoruz galiii.
O akıllı cep telefonları var yaa elim allah bilgisayar halt etmiş her kes uzman olmuş fotograf,,cılık,,ı cıktı şu ara her nerde olursak olalım cek.
Soayal medyada paylaş ne kadar güzel bazı şeyler vesile oluyor hayata paylaşmak  güzel bir duygu..
Secimlere gidiyoz malum..
Siyasi parti liderleri secim mitinglari yapıyor cok hızlı..
Ve ter atıyorlar ve bu arada teşkilatları da harıl harıl calışıyor durmadan bıkmadan uyku durak yok..

Yalnız halk arasında bi kaygı var herkes korkarak konuşuyor..
Yahu nasıl kutuplaştık.
Kim dost kim düşman..
Hic belli deel..
Adeta sisli bi havada av yapılıyor gibi..

Ülkenin güney dogusunda sadece akp, ve hdp, var başka siysai parti sanki hic yok gibi,belki olsada gercekten kendini ifade etmek istese
belki cok zor ,yani halk zoraki bi şekilde idare ediyor.
Dün kardeş olan bazı kişiler bugun düşman gibi halbuki bu demokratik bir halkın iradesi olacak herkes eşit bi şekilde adil bi secimde halkın karşısına cıksınlar demii.
Dün silahlı bir terör örgütünün temsilci,leri olan şimdi siyasi bir parti olan insanlar devlet nezninde barış ortamının  güzelligi ile tekrar kardeş olduğumuzun farkına varıverdiler,hatta biz değilmi canakkalede,yemende,galicyada,balkanlarda kafkasyada hep birlikte savaşmış bir milletin torunlarıyız değilmi,hepimiz al beyaz kırmızı bağragın altında yaşamadıkmı.yaşadık hemde hür özgür iradamizle.
Dün aynı sofrada oturup aynı çanaktan aynı corbayı birlikte kaşık sallayan ve şu aralar en azılı düşman olan,kardeşlerimiz,her şey unutulmuş,aynı sofranın bereketinin faydalarının verdiği ğüc ile aynı kerdeşleri icin ,,yılanın,, başını ezmek diye ifade kullanıyorlar.
Yani daga cıkmış devlete karşı silahlı insanların temsil ettigi insanlarla dolma,bahce de devlet adına mutabakat acıklayan devletimizin
aziz büyükleri barış icin el sıkan yeni sayfalar acan devletimiz..

Ve şimdi ayrı farklı bir yolda..
Yıllardır birlikte iktidar olmak icin mücadele etmiş aynı dünya görüşlü adeta kardeş olan bu arkadaşlar,ne oldu da yılanın diye ifade ettikleri
arkadaşları icin şimdi baş ezmek gibi yakışık almayan laflar ediyorlar.

Suclu varsa kabahatli varsa yanlış yapan varsa,tabi adalet önünde hukuk önünde yasal cerceveler icinde adil yargı önünde mutlak yargılanmalı her kim olursa olsun hic bunda kimse terettüt etmez.
Velakin hani bi zamanlar ergenekon dediler,boş bi yalanmış.

Balyoz dediler o da boş bi yalanmış..

Geziciler dediler yagmacı capulcular dediler,Ahan da onlarda boş cıktı yalanmışş.
Hepsi adalet önünde şimdi yargılandılar ve hepsi sucsuz yere kimi üc yıl kimi beş yıl yattı..
Kimisi genelkurmaybaşkanı olmuş.
Kimi deniz kuvetleri komutanı olmuş.
Kimi hava kuvetleri komnutanı olmuş.
Kimi üniversitelerde rektör olmuş.
Kimi seksen yaşını gecmiş hasta evinde gözaltı ve arama ile terörle suclanmış gazeteciler.

Sifil egitim gönüllüleri yıllarca tertemiz fakir cocukar icin kelebek olmuş kanser ile yalnız kalmış insanlara umut olmuş yaşlı insanları..
Genc subayları..
Pırıl pırıl tegmenleri..

Daha bir cok masum insanlar nasıl oldu ise,, HATA,, ile yanlışlık la deyelim..
Hayatları yıllarca günlerce karardı aileler perişan oldu kimileri gurur yaptı kendi kendine yaşamı kendine kahretti ve hayada veda etti,zoraki.
Ve bu insanların sag kalanlar şimdi özgür ve masum,sucsuzmuş.
Nolucek galiii.

Yani şimdi asıl soru?.
 Şimdi başlıyor..
Yaaa yarın da bu parelelci cematci  diye farklı şekilde suclu ilan edilen onlarca insan onlarca polis,asker,savcı hakim,kamu görevli,iş adamı.
Sade vatandaşlar..
Belki adalet yarın onları da yukarıda suclanıpda adalet karşısında hukuk terazisinde ,,SUCSUZSUNUZ,, denir ise ..
Nolucek galiii..
İşte  doslar bahar geldi her yerdi şimdilerde secim şarkıları var calınıyor..
Kimi kasabalarda festivaller başladı bile..
Kimi yerlerde cayırlarda,yaglı güreşler peştav cekmeye başladı bile,ilim uşak,eşme ilcesi yeşilkavak 12,nci yaglı güreşe 124 pehlivanla,başladı.
Egenin incisi aydında deve güreş resitalleri başladı bile,kah yörük şenlikleri hak cilek festivalleri derken.
İşte güzellik böyle anadolum pırıl pırıl her yer yeşil cayırlar mesire yerleri insanlarla mangallarla beşiklerle,salıncaklarla,kara demliklerle.
Hafif duman ile kimi piknik kimi top kimi kırlarda acan agacların,ciceklerin doganın,göllerin derelerin ceşmelerin,farklı farklı manzara resimlerini cekip sosyal medyada paylaşmanın zevkinde..
İşte güzel ülkemin sitresli secim havasında barış huzur ile tüm insanlara nice baharlar.
İlim uşaktan köyüm kırka,dan baharın tüm  muhteşem resitali ile akan sokak ceşmelerinin buz gibi su sesi ile meltem gibi cam kokulu meşe agaclarının da yeşil yapraklarını actı acmak üzere olan köyümden ahmet şenerin etem meralin,halil ugurun rasık cakalın,mintaz alakentin,cemil meral,ali şen,nin şaban cakalın,mustafa gencerin,kahveci gültekin demli cay ile kah hava durumu kah,isecim sonuclarının ve gündeme dair ekinler nasıl olacak yaranliklerinin en güzel yapıldıgı güzel köyümden selam saygılar sunarım,salıcakla kalın haftay görüşmek umudu ile ..
Üstadımmmm,   
2015-05-02
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  YORUMLAR 1 sayfada toplam 1 yorum
istanbul yasin.
2015-05-02 19:56:29    ip: 178.245.24???
Berhudarr ol. Bizim oralara da bahar geli mi ki biz de elin gurbetinden bi an gurtulakmi.el yaban biz yaban ev yok bark yok vatanimiz suriye parca parca bize de bahar gelimi.
.......................................................................................................................................................................
1
yazarın diğer yazıları