Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 07 Temmuz 2016
Ahmet ÇİÇEK
Ahmet ÇİÇEK kimdir?
"1980 Rize/Çayeli doğumlu, Tütüncüler Köyünden Pazarlı bir vatandaşım. Tarih alanında lisans ve yüksek lisansımı Erzurum'da tamamladım. 10 yıl kadar özel eğitim kurumlarında çeşitli kademelerde çalıştım. Şimdi Başbakanlık Osmanlı Arşivinde arşiv uzmanı olarak görev yapmaktayım. 2007'de evlendim. Ömerasaf adında bir oğlum var. 1999'da "Aşkın Yeni Ufukları" adıyla ilk şiir kitabım, 2011'de "Beyaz Kıvılcım" adıyla ikinci şiir kitabım yayımlandı. Kağıt kalemle aram iyidir, 2000'den bu yana çeşitli yayın organlarına köşe yazarlığı yapıyorum. Ayrıca Eğitim, Bilim ve Sosyal Meselelere dair birçok yayımlanmış projelerim var. Bir dönem Erzurum'da radyo programcılığı da yaptım, şiir programları düzenledim... Son olarak yoğun ve uzun uğraşlar sonunda "Saatsiz Zamanlar" adlı romanımız, mart 2013'te okurlarıyla buluştu... Hayat devam ediyor..."
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Diyelim ki vaatler işe yaradı...
Yeni bir seçimin daha arefesindeyiz... Görünen o ki seçim meydanlarında projelerden ziyade vaat furyaları daha çok gündemimizde...

CHP belli ki bu seçimde strateji olarak vaatleri seçmiş ya da seçtirilmiş. Öte yandan diğer partiler de CHP çizgisinde yol tutmuş görünüyor.

Ekonomik krizlerin tavan yaptığı bir dönemde Genç Parti adına Cem Uzan benzer bir yöntemle seçimlere hazırlanmış ve hatırı sayılır bir oy almıştı. Ülkemizde %7,25 oranında kandırılmaya müsait bir kesim olduğunu varsayan CHP bu kesim ile oy oranını arttırmayı planlıyor.

CHP kendini GP'ye göre daha şanslı görüyor. GP boş hazineye rağmen vaatler yağdırıyordu, CHP ise dolu bir hazineyi yağmalama vaadi sunuyor. Seçim meydanlarında; "Seçin beni, hepsini size dağıtırım" diyor. Hatta parantez içinde bir detay daha veriyor: "Sadece 4 yıl verin, yeter" diyor. Bir daha ebediyen seçmeseniz de olur diye anlayabiliriz bunu, bir daha seçmezsiniz zaten diye de.

Lale devri 12 yıl sürmüştü ama Kılıçdaroğlu 4 yılda daha konforlu bir zenginlik yaşatmayı vaat ediyor. Ya sonrası... 4 yıl sonra ne olacak? Yeni bir Patrona mı bekleyeceğiz?  Hatırlatmak isterim; tecrübe ile sabittir ki bu günün patronları Patrona kadar da insaflı değildir.

Mirasyediden mal alan kazanır, derler. Çünkü malında emeği olmadığı için kıymetini bilmez. Böyle bir zihniyetle ülke idaresine talip olanlardan Allah milletimizi korusun.

Varsayalım ki bu vaatler sebebiyle CHP iktidara geldi ve sonrasında; koalisyondayız, istediğimiz gibi hareket edemiyoruz gibi uyduruk mazeretlerle kıvırmaya başladı. Ne olacak? Milletimiz eline vur, ekmeğini al zavallısı değil artık. Hak ve hukukunu takip eden bir milletiz çok şükür. Vaatlere inandığı için değil, vaatlere mahkûm etmek için CHP'yi iktidara getirse sonuç ne olacak?

Bir de milletimize sormamız gerekir. Varsayalım ki CHP iktidar oldu. Dört yıl boyunca har vurup harman savruldu. Ekonomik dengeler alt üst oldu. On üç yıllık kazanımlar kül oldu gitti. 4 yılsonunda Kılıçdaroğlu; "Ben sözümde durdum. Hepimiz fakirleştik ama 4 yıl ağalar paşalar gibi yaşattım sizi. Ama artık bana müsaade. 4 yıl bitti." dediğinde ne diyebileceksiniz? Daha fenası, bunca kazanımları çarçur edildikten sonra yeniden AK Parti'ye gel kurtar bizi diyebilecek miyiz? Belki deriz ama bu pek adil bir şey olmaz.

Osmanlıyı bitiren en güçlü dinamit mevcudu tüketme hevesidir. Ocak devlet içinken devlet ocak için oldu ya, iş bitti orda. Yeter bu kadar kazandıklarımız, artık sefamıza bakalım dedik ya, iş bitti orda. Gemi yan yatmadan devr-i lalede üç günlük saltanat sürdük ya, iş bitti orda.

Devlet kendini zenginleştirmek için vatandaşını fakirliğe mahkûm ederse zalim bir devlet olur. Kendini fakir bırakır, vatandaşını zengin ederse uşak olur. En güzeli devletimizle birlikte zenginleşmek. Bu da vaatlerle değil, projelerle olur. Gelecek vizyonuyla olur.

Ey milletim! Dikkat et, AK Parti dışında gelecek vizyonu olan bir başka parti yok. Dikkat et, ekonomi elinde olduğu halde vaat furyasına katılmayan tek parti AK Parti. Bu sorumlu duruşun göstergesidir.

AK Parti'yi iktidardan etmek pahasına bir araya gelmeleri imkânsız görünen merciler bir araya gelmişse bu işi organize eden bir yabancı el görürüm. Ve bu el benim yönümü, yolumu tayin eder.

AK Parti'de kusurlar varsa ki var, me
tal yorgunluğu varsa ki var. Fakat Yeni Türkiye'yi inşa etmek için kollarını sıvayan, hizmetleriyle ülkemize level atlatan bu hareketi derleyip toplamak da, motivasyonunu dinamik tutmak da milli çıkarlarımız adına milletimize düşen bir vazifedir. Vefa bunu gerektirir.

Bilmem siz ne düşünürsünüz?

Ahmet ÇİÇEK

[email protected]    
2015-05-12
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları