Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 29 Ağustos 2015
Serdar USMAN
Serdar USMAN kimdir?
1971 Ankara doğumlu olan Serdar Usman, Mısır El-Ezher Üniversitesi mezunu. Usman, evli ve 3 çocuk babası.İngilizce ve Arapça biliyor. Dış ticaret uzmanı olan ve 17 yıldır bu mesleği devam ettiren Usman, birçok firmanın da dış ticaret danışmanlığını yürütüyor. Avrupa, Asya, Afrika ve Amerika'daki pek çok ülke ile ihracat faaliyeti yürüten Usman çok sayıda sosyal sorumluluk faaliyetinin yanında sivil toplum kuruluşlarında da görev aldı. Usman, bir diğer taraftan yerel bir gazetede 8 yıl köşe yazarlığı yaptı. Şu anda Hakimiyet Gazetesinde köşe yazarlığı yapan Usman, bunun yanında da Konya Pusula Gazetesinde ekonomi danışmanlığı yapmaktadır.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Takkeli Dağ Programımız...
Pazar Günü Takkeli Dağ Programımıza Bekliyoruz

Her yıl mayıs ayının son haftası düzenlemekte olduğumuz katılımı gayet yoğun Takkeli Dağ Tırmanma etkinliklerine devam etmekteyiz. Yarından sonra 31 Mayıs 2015 Pazar günü tüm doğa ve spor âşıklarını bu programımıza bekliyorum. Katılmak isteyen kardeşlerimiz için o gün sabah saat : 09.30'da merkez Makro Market'in Mostar Köprüsü tarafından bir servis aracımız kalkarak etkinlik alanına ulaştıracak. Tırmanışımıza toplu halde 10.00'da start vermeyi planlıyoruz. Çok zevkli geçecek bir tırmanışın dönüşünde de aşağıda sizi yiyecek ve içeceklerimiz bekliyor olacak. Katılmak isteyenlerden hiçbir ücret alınmayacak olup, yanınıza su almanızda yarar görüyorum.
Geçtiğimiz yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz bu programdan memnun kalan kardeşlerimizin çok olması memnun edicidir. Yorucu iş stresinden kurtulmak ve vücudunuzla baş başa kalabilmek, yeni arkadaşlar edinmek için gayet güzel bir fırsat olan bu etkinliğe katılmanızdan memnuniyet duyacağımızı ifade etmek istiyorum. Katılımcı arkadaşlardan istirhamım eğer gelmek isteyen yakınlarını ve ailelerini de getirsinler. İş yükü altında çokça ihmal ettiğimiz ailelerimizin de nefeslenmesi ve o mis gibi havayı teneffüs etmesi en doğal haklarıdır.
Bu etkinliğimizde bu sene bazı yeniliklerimiz olacak. Aşağıda kaydı alınarak en hızlı tırmanma yarışına katılan arkadaşlarımızdan zirveye ulaşan ilk beşine 75'er TL'lik ödül çeki verilecek.
Sevgili okurlarım, asıl niyetim bu çalışmayı şehrimizde aktif kurumlara aktarmak ve onların iradesinde devamını ve sürekliliğini sağlamaktı. Ama irtibata geçtiğim bazı arkadaşların bu konuda ki düşünceleri, bu işin bir süre daha ferdi düzeyde devam etmesinin daha sağlıklı ve verimli olacağı yönünde idi. Bu sebeple iş başa düştü diyerek kolları sıvadım. Ulaşım sponsorluğumuzu üstlenen PRESIDENT MILL DEĞİRMEN MAKİNELERİ firmamız kanalıyla servis hizmetlerini, CENGİZ TURİZM firmamız ile de yiyecek ve içecek hizmetlerini alacağız. Ödül sağlayıcı firmamız MERLYN AYAKKABI'ya da teşekkürü borç biliyorum. Unutmayayım reklam hizmetlerimizin öncüsü ESER TABELA'ya da ayrıca teşekkür ediyorum.
Sağlıklı yaşam için spor çok önemlidir. Şahsen sporla pek alakası olmayan bir kardeşiniz olarak bu etkinlikte başı çekmemin ana sebebi, kendimi spora şartlandırmak ve mecbur kılmaktır. Aksi takdirde balkon gibi şişen göbeklerden kurtulmak mümkün olmayacak. Geçen sene tırmanış esnasında daha yolun yarısında ham olan vücudum beni o kadar zorladı ki nerdeyse yarıdan dönecektim. Ama organizatör olarak böyle bir lüksümün olmadığından büyük bir azimle dağın zirvesine ulaştım. Tırmanış boyunca türlü rayihalar saçan otların kokusundan mı, vücudun hareketlenmesinden mi bilemiyorum ama zirvede dinlendikten sonra yaşadığım rahatlığı unutamıyorum. İşte bu zevki çok sayıda kardeşimin yaşamasını da bu etkinliğe katılmalarını sağlayarak görmek istiyorum. Yaşadığımız hayat boyunca çok fırsatlar kaçırıyoruz. Ha bugün ha yarın derken zaten kısacık olan ömrümüz gelip geçiyor. Belli bir yaşa ulaştıktan sonra da insanların kendini böylesi güzel etkinliklere adapte etmesi imkânsız hal alıyor. Bu sebepten diyorum ki gelin bir anlık karar verin ve kendinizi doğanın şefkatli kucağına atın. Hep birlikte Konya'mızın incisi Takkeli Dağ'a tırmanalım. Şaban ayının yüzü suyu hürmetine zirvede Kur'an-ı Kerim tilavetinde bulunup dua edelim. Ne dersiniz? Hala karar vermek için ne bekliyorsunuz. Hemen eşofmanlarınızı ve spor ayakkabılarınızı hazırlayın. Yarından sonra yani 31 Mayıs Pazar günü yola düşün.
Geçen sene katılan 100'e yakın kardeşimizle bu güzel dağın zirvesinde hatıra fotoğraflar çekindik. Zirveye bizimle tırmanan çok sayıda basın mensubumuzla da röportajlar yaptık. Tüm basın ve yayın mensuplarımızı buradan etkinliğe katılmaya davet ediyorum.
Konyalılar olarak bu tür etkinlik sayılarının artırılması ile televizyon ve internet bağımlılığımızdan bir nebzede olsa arınmayı planlamamız lazım. Köy ve kasabalarımızın buna benzer çok sayıda etkinlikleri olduğu aşikârdır. Konya il merkezimizin Büyükşehir olmasından kaynaklanan sebeplerle bu tür çalışmalar sınırlı ve lokal düzeyde kalıyor. Ama her ne olursa olsun halkımızı spora daha fazla teşvik etmekle katılımlarını teşvik etmenin sağlıklı yaşam için ön koşul olduğunu bilmemizde yarar vardır.
Özellikle sigara ve içki gibi kötü alışkanlığa sahip olanların spor yapmalarının akciğer sağlıkları açısından ciddi önemi vardır.
Kendi araçlarıyla katılacak kardeşlerimiz Hocacihan Mahallesi içinden geçen yoldan direk devam ederek Sarayköy istikametinde seyretsinler. Sarayköy'e ulaştıklarında içeri girmeden ana yoldan devam etsinler ve Sulutas Mahallesi düzlüğüne ulaştıklarında sola dönen ilk yolun ağzında beklesinler. Buluşma noktamız orasıdır. Aileler, bayanlar, çocuklar ve yaşlılar da programımıza katılabilirler.
Tüm spor ve doğa meraklılarını bekliyoruz.
    
2015-05-30
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları