Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 29 Ağustos 2015
Ahmet LAZ
Ahmet LAZ kimdir?
1956 da Kilis'te doğdum. İlk orta ve lise eğitimimi Kilis'te, Lisans eğitimimi de Hacettepe Ünv. Matematik mezunu olarak Ankara'da tamamladım. Afşin/Elbistan termik santral montajında planlamacı, Türkiye Diyanet Vakfında Bilgi İşlem Müdürü, Kendi işimde ise yönetici olarak Bilgisayar ve Yazarkasa sektöründe çalıştım. Emeklilik hayatımı Kilis'te yaşıyorum. Yerel Kilisinsesi gazetesinde ( www.kilisinsesi.com.tr ) yazıyorum.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Sonuçları Doğru Okumak...
Seçimler dün yapıldı. Bu yazıyı hazırladığımız saatlerde de sonuçlar yavaş yavaş alınmaya başlandı. Sonucun tüm milletimiz ve özellikle bölge ülkeleri için hayırlara vesile olmasını dilerim.
Bu seçimlerde başarılı olabilmek için canla başla çalışanlar olduğu gibi, kendilerine göre siyaset yapıp, içinde bulundukları siyasi gurubun dahi aleyhine çalışan liderler de gözden kaçmadı.
Sadece maddi menfaatlerini düşünenler, mevki makam hırsına bürünenler ve ideolojik yaklaşım sergileyenler yanında ülkelerini, memleketlerini düşünerek aklı selim ile hareket edenleri de gördük.
Bu yazıları okuduğumuz saatlerde, seçimin gayri resmi de olsa sonucu alınmış oldu. Bundan sonra parti yönetimlerinin bu sonuçları doğru okumaları ve bir sonraki seçimlerde daha gerçekçi davranmaları, kendisini başarısız görenlerin, çevrelerindeki menfaat çetelerinin üretecekleri gerekçeleri dikkate almadan, yerlerini daha başarılı olması muhtemel kadrolara terk etmeleri gerekir.
Tüm partilerin sadece AK Partide uygulanan, çok önemli gördüğüm 3 dönem kuralını biraz daha geliştirerek, farklı bakış açıları ile başarısızlıkların kamufle edilmesi geleneğinden artık çıkmalarının da vakti geldi. Kısacası başarısız olan lider ve teşkilatların lamı cimi, kemi kümü, tereyi töreyi bırakıp yerlerini başarılı olabileceklere bırakabilecek kadar onurlu olmaları bekleniyor.
Gördüğümüz kadarıyla, desteksiz atan, anlamsız vaatlerde bulunan liderler, geçmiş birkaç seçimde olduğu gibi yine kaybettiler.
Maalesef yine göreceğiz ki bu liderler de kendilerine oy vermiş seçmenler de, önümüzdeki seçimlerde aynı oyunu oynamaya devam edecekler.
Başarılı gibi gözüken partilerin de aldıkları oyların, gerçekten başarılı olduklarına inanmış kitlelerden mi, yoksa alternatif olmadığı için kerhen verilen oylardan mı oluştuğunu iyi anlamalılar.
Bir de yapılacak balkon konuşmalarının yeni seçimlere kadar dürüstlükle uygulanması gerekiyor. Yani başbakanın tüm seçmenlerin başbakanı, milletvekillerinin de ayrım yapmadan tüm il seçmenlerinin vekilleri olmaları gerekir ki beklenen huzur, barış ve istikrar korunabilsin.
Seçimlerden önce koşuşturan, kendilerini ve partilerini anlatmaya çalışan adaylardan seçilme şansını yakalayanlar, bundan böyle çevrelerindeki zincirleri kırmanın yollarını da bulmalıdırlar.
Şöyle bir akşam yalnızken, ellerini başlarının yanlarına koyarak, ‘acaba söz verip de yerine getiremediğim ne var?, kimlerin beklentilerine cevap veremedim?, memleketim için kimlerin düşüncesinden istifade edebilirim?' gibi soruları kendi kendilerine sormalıdırlar.
Yoksa ‘ben çalıştım da kazandım' diye düşünürlerse çok yanılmış olurlar. 2015 genel seçim sonuçlarının, tüm milletimize ve dünyaya barış ve huzur getirmesini dilerim. Mutlu yaşamak umuduyla kalın sağlıkla...

Ahmet Laz

[email protected]   
2015-06-08
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları