Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 10 Ekim 2013
Muzaffer MUYAN
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Çatalca Belediye Başkanı Kim Olmalı?
Sevgili okuyucularım 40 yıldır Çatalcalıyım hiç bukadar halktan soru almamıştım.
20 yıldır yazıyorum böylesi bir soruyla karşılaşmadım. Nedendir bilinmez bu yerel seçimlerle halk çok ilgileniyor ben de araştırdım. Çatalca yüz ölçümü olarak İstanbul'un en büyük ilçesi ve aynı zamanda bozulmamış doğal yapısıyla da en güzel ilçesi.
Nüfus az ama insanlar mutlu herkes birbirini tanıyor halkımızın belediye seçimleri merakından ben de sizler için Çatalca ilçemizde araştırdım
2009'da seçimleri yüzde ellinin üzerinde oy alan Belediye Başkanı Cem Kara'nın adı ön plana çıkıyor. Kara, 4 yılda bir çok projelere imza attı.Çoğunu hayata geçirdi bir çoğu da yapım aşamasında.
Proje yapım aşamasında olanlara bir bakalım Türkiye'de ilk olan biyomedikeal lisesi ki bitme aşamasında. Çatalca'ya çok şey kazandıracak.
Bir diğer proje de polis eğitim merkezi. Bu eğitim merkezinde 3500 polis eğitim görecek.
Çatalca esnafı için önemli proje. Bu da yapım aşamasında . Biliyorsunuz Balkan harbinde Çatalca halkının unutamayacağı Balkan savaşlarının en çetini acımasız biri de Çatalca da yaşandı. Cem Kara tarihe saygısından Çatalca'nın hemen girişine büyük bir Balkan anıtı yaptırıyor. 
Bir de spor tesisi. Çatalca'nın en önemli meselesi spor ve sosyal tesisler. Acil ihtiyaç olan Çatalca'da Çatalca'nın çıkışındaki imam hatip lisesi arkasında büyük bir spor tesisi yapılıyor. Tesisin içinde 2 halı saha, 2 tenis kortu çeşitli branşlar için salon sauna yapılıyor.
Cem Kara, eğitimci oluşu nedeniyle Çatalca'da eğitime kültürel sosyal faliyetlere önem veriyor. Rekor kursiyer
sayısıyla bazı büyük şehirlerin sporcu sayısını geçti.
Tam 22 branşta kurs açan kara bir rekora imza atı kursiyerlerden bazı branşlarda dünya çapında başarılar alan Çatalca Belediye Karate Okulu bir yıl içinde dünya şampiyonalarından 9 madalya alarak resmen Çatalca tarihine geçtiler.

25 ağustosta 4'cüsü düzenlenecek Erguvan Festialini geleneksel hale getiren Cem Başkan böylece rüyalarında gördükleri sanatçıları halkın ayağına getirerek  halkın taktirini topladı.

Mevcut başkan günahıyla sevabıyla böyle. Kuvvetle ihtimal aday olacak Cem Kara'ya Çatalca halkı
bir şans daha verir mi bunu da halka sordum.  Yeni öğrendim hani derler ya günahla sevap gizli olur halk diyorki kardeşim muhalif partiden olmasına rağmen bu kadar başarılı nasıl oldu anlamış değiliz.
Birkere en önemlisi halkına yalan söylemiyor. 7/24 müfetiş gözetiminde olan belediye üstelik gelen müfetişlerden teşekkür alan Cem başkanın halkı tarafından sevilmesinin bir nedeni de inanın ben de yeni duydum ilçede köyde maddi durumu iyi olmayan hasta ve hasta yakınlarını hastaneye özel şöförle evinden alıp hastaneye ve ordanda alıp tekrar evine buraktığını...
Bende dedim ya yeni öğrendim araştırırken en az 10 hasta yakını bana söyledi ne diyeyim taktir halkın.

Sayın okuyucularım önümüzde yerel seçimler var adayları belli olan diğer partili adayların da şansını
kazanma oranını sizlerle paylaşacağım.
Tarafsız ve objektif şekilde sizlere aktaracağım

 


   
2013-07-23
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Karate öğretim görevlileri...
- Banane Suriye'den?
- Çatalca'da Erguvan Şenlikleri...
- Adalar'da yarim var...