Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 23 Ağustos 2016
  YAZARIN SAYFASI
Günümüzde Hakikat Bir Kordur
Yeni bir dönem başlıyor. Siyasi partilerimiz bunun farkına varıp, 7 haziranda çıkan sonuca bakarak halkımızın birliğinin sağlanması adına  stratejilerini belirlemelidirler. Oynak, ilkesiz ve çıkarcı bir zihniyetin ürünü olan mevcut sistemi değiştirme fırsatını yakalamış bir parlamento aritmetiğinin çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyor ve inanıyorum. Halkımız, Mevcut düzen içindeki siyasetçileri, topluma arz ettikleri kimlikleri ile değerlendirir. Milletin değerleri içinde yerini bulmuş ilkeler doğrultusunda hareket eden siyasetçiler halkın nezdinde sürekli değerini korumakla birlikte, Devleti yönetme yetkisini halkın çoğunluğundan alamazlar. Günümüz dünyasında Evrensel değerler Milli ve yöresel değerlerin ön plana çıkmasının ve çıkarılmasının karşısındaki en büyük engeldir.

Aslında; toplumlar, nerede olduklarını çok iyi bilmelerine rağmen, çoğunluk olarak günlük çıkarlarını gözetmek zorunda  kalırlar.  Korku ve kompleksler ile günlük toplumsal çıkarlar gücü elinde tutanların, radikal kararlar almalarının önündeki en büyük engellerdir. Bu engellere takılan siyasetçiler, toplumları etkilemek için hiç olmadık rezilliklere başvurmak zorunda kalırlar. Ukala, şımarık, kibirli ve utanmaz bir tavır içinde öncelikle kendilerini garantiye alacak uygulamalara yönelirler. Zaman zaman güç ve duygu zehirlenmesi yaşarlar.

Bakınız; Ülkemizde mevcut düzen içinde gelişen siyasi partilerde ve o siyasi partilerdeki siyasetçilerin yanında gözükenlerin çoğunluğunun önceliği çıkarlarıdır. Onlar için siyaset çıkarları için bir köprüdür. Sırıtırlar, eğilirler, yalvarırlar ve en kötüsü bugün de olduğu gibi akıl almaz iftira ve isnat kampanyaları yürütürler.

Hakikat acıdır ama her acı da bir ibret vesikasıdır.

Aldatmak, kandırmak, göz boyamak, içine düştükleri bataklığı göremeyen ilkesiz ve çıkarcı siyasetçilerin en iyi becerileridir. Bunlar mazideki imajlarını terk ederek çıkarları uğruna toplumun umudu haline gelmiş siyasi kurumları ve siyasetçileri aldatmak için her türlü rezilliği sergilemeyi kendilerinde hak görürler.

Düzene karşı olan, 45 yıldır Milli birlik ve Milli Devlet için mücadelesini sürdüren Ülkücü ideoloji Toplum yüreğinde zor zamanlarda imdadına koşacak olan kendi delisi olarak yerini her zaman ve her zeminde korumuştur. Her evin, her yörenin ve her milletin zor zamanlarında başvuracağı bir delisi mutlaka vardır. Asıl olan o deliyi çıldırtmadan kontrol altında tutabilmektir. Sayın Bahçelinin en çok takdir toplayan yönü de bu değilmidir.

Ülkücünün nihai hedefi, Ülkemizin mevcut düzeni içinde akıtılan zehirlere karşı panzehir üretmek değil, kokuşmuş düzeni değiştirmektir. Rahmetli Başbuğumuz, 'Solun ihanet derecesine varan davranışları karşısında, sağ ile olan kavgamızı erteledik' sözü Ülkücüler için vazgeçilmez bir stratejidir.

Her ne kadar, arkalarına şer güçleri almış olsalar da, PKK ve Uzantısı siyasi iradeler de düzene karşı mücadele verdikleri iddiaları ile bugünlere kadar varlıklarını sürdürmüşlerdir. Varsa aksini söyleyenler buyursunlar tartışalım.

Bataklıklar her zaman sivrisineği üretecektir. Üretilen hiçbir İlaç Sivrisinekleri yok edememiştir ve edemeyecektir. Has olan bataklığı kurutmak ve ıslah etmektir. 7 Haziran seçimlerinde, Milletimiz parlamento'ya gönderdiği 4 partiye de buyurun bataklıkları kurutun mesajını vermiştir. MHP ve HDP bu mesajı çok daha iyi okumalıdırlar. Üretilen komplo teorilerine kapılarını kapatıp, bataklığın kurutulması, Ülkemizin hakkı olan toplumsal barışın sağlanması için milletin yüklediği tarihi bir göreve odaklanmalıdırlar.

Tecrübelerim ve tarihi gerçekler beni yanıltmıyor ise Parlamenter sistem içinde,  Anadolu halkı, MHP ve HDP' ye yapabilecekleri en önemli ve en son görevi vermiştir. Aksi halde, Allah korusun çıldıran delileri sokaktan toplamak için Anadolu halkı çok bedeller ödemek zorunda kalabilir.

MHP ve HDP üst yöneticileri samimi duygularını ortaya koyup, Anadolu halkının Milli birliği ve Türkiye Cumhuriyetinin geleceği, bataklığın kurutulması için birbirlerine tahammül edebilmelidirler. Biz biteriz, tükeniriz gibi Korku ve komplekslerin esiri olmamalıdırlar.

Günümüzde hakikat bir kordur,
Korun yakan ateşinden önce ortaya çıkardığı aydınlığı görmeyen de kör oğlu kördür.
11,06,2015
ALLAH'A EMANET OLUNUZ.

    
2015-06-11
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  YORUMLAR 1 sayfada toplam 1 yorum
Alpereylül
2015-06-13 13:45:13    ip: 195.214.19???
Eğer dediğiniz gibi tarihi görevler algılanabilseydi koskoca imparatorluğu dağıtmazdık
.......................................................................................................................................................................
1
yazarın diğer yazıları
- Pes Ya Hu!
- 8 Mart'a 12 Kala...
- Çaresizlik ve Umutsuzluk
- Önyargı
- Marifet
- Ortak Akıl
- Tevekkül ve Dua
- Barışa ve Huzura Yelken Açmalıyız
- Kanaryalar ve Muhabbet Kuşları
- Şeytan bunun neresinde?
- İnkarcılar, İftiracılar ve Cahiller
- Vaaah Halimize!