Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 01 Şubat 2016
Adem GÜRSAL
Adem GÜRSAL kimdir?
OBJEKTİF GAZETESI KÖŞE YAZARI -FRANSA */////////* YALOVA PUSULA GAZETESİ KÖŞE YAZARI - YALOVA *////////* 53 RİZE DERGİSİ FRANSA TEMSİLCİSİ *//////////* GAZETECİLİĞE YENİ ŞAFAKTA BAŞLAMIŞ (2006-2010) */////////* Karadeniz'de SON NOKTA GAZETESİ'NDE KÖŞE YAZARI OLARAK BAŞLADI (18.11.2013 ) */////////* UETD STRASBOURG TANITIM VE MEDYA BAŞKANI / FRANSA */////////* UETD ALSACE BÖLGE'Sİ TANITIM VE MEDYA BAŞKAN YARDIMCISI / FRANSA */////////* 07-31 mayıs 2015 Milletvekili genel seçimlerde Ak parti Fransa / Strasbourg seçim koordinasyon Başkan yardımcılığını yürüttü.*/////////* 1 Kasım 2015 Milletvekili genel seçimlerde Ak parti Fransa / Alsace Bölegesi seçim koordinasyon Başkan yardımcılığını yürüttü. 4 yıllık İşletme Fakültesi Mezunu / Evli ve üç Çocuk Babası / Memleketi Rize
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
''Muhtar bile olamaz'' dediniz...
''Muhtar bile olamaz'' dediniz Cumhurbaşkanı oldu

Seçimlerden çıkan sonuçlar, galipler, malüpler vede büyük dersler, her parti için...
Seçime giren bütün partiler zaferlerini ilan etti.
AK Parti % 40.8 oyla 258 milletvekil, Kılıçdaroğlu'nun CHP'si oylarında düşme olmasına rağmen % 24.9 oyla 132 vekil kazandı, Kılıçdaroğlu'nun en büyük kazancı ise kendi oylarındaki düşme değil, AK Parti'nin mutlak iktidarını yitirmesi. Bu sonuçlardan en çok sevinen parti olarakta milletin dikkatinide çekti. Aslında bir önceki seçimle kıyaslarsak oy oranı düştü ama verdiği söz olsa gerek uyanıklık yapıp Ak parti tek başına gelemedi diye kendini başarılı gösteriyor. Çünkü %26 oydan aşağı alırsam istifa ederim demişti. Seçimden bir ay önce ise %35 alamazsam istifa ederim, tabi bu rakamı zamanla kendiside düşürdü.
HDP
projesi devreye girdi ondan diye düşünüyorum.
CIA-BND'nin koalisyon senaryolarında belki küçük veya büyük ortaklık verilebilir beyfendiye, zaten dört gözlede beklıyor.
MHP zaten dünden galip, oyunu artırdı, milletvekili sayısını da artırdı... Ama şuan alacağı kararlar ülke için millet için çok önemli. Bu süreç iyi değerlendirmeye alabilirler ise MHP camiası, bir dahaki seçimler için umutlu olabilirler kedileri için. Tabi iktidar olacak demiyoruz ama %20'leri zorlarlar.
Eee yönetilemez bir ülke de var şimdi. Ne olacak ?
HDP kuşkusuz tek galibi bu seçimlerin, ama galip geldi mi getirildi mi? Orası hak getire, hakkı mı? onuda zamanla aydınlanır...
AK Parti ile kesinlikle koalisyon olmam diyen , MHP ,CHP ve HDP, şimdi olmak için kapılarının önünde bekler gibi duruyorlar.
Seçimden önce türlü senaryolar yazıldı çizildi. Ağa babaları tarafından. Şimdi bu senaryoları oynama vaktı geldi onlar için. Çünkü Ak parti hükümeti kurabilecek sandalye sayısına ulaşamadı.
Senaryosunu yazan bu ağa babaları, efendileri ne derse o olur... önemli olan Türkiye'de kaos tüccarlığı yapmak,,, Başarı ile oynuyor rolünü, kırıp dökse de birileri telefi ediyor zaten cici oğlanın hatalarını... BAZİ KESİMLERDE BU CİCİ OĞLANIN HATALARINIDA DOĞRU BULUYORLAR...

Kim kaldı, mağlup olarak, biz. Türk Milleti. Yeni nesillerin geleceği mağlup, İstikrar mağlup, ekonomi mağlup belkide Demokrasi mağlup kalacak zamanla....
İnanın kualisyon hükümetle ülke yönetilmesi geçmişe döneceğimizin yeni sinyalleridir.
Geçmişimiz nasıl olduğunu anlatmama gerek yok bilen bilir. Kısaca deyinmektede fayda var aslında. Geçmişimiz her alanda sıkıntı, her alanda mağduriyet, her alanda çöküntü, her alanda caresizlikerle dolu bir geçmişe sahip bir ülkeyiz. Kendi içine kapanık, diş ülkelerde ise pasif konumdalardı. Tabi ülkeyi yönetenlerin asılması, zehirlenmesi ve darbe ile indirilmeside cabası.

AK PARTİ'li TÜRKİYE ya da Recep Tayyip Erdoğan'lı TÜRKİYE nasılmıydı?
Büyük Türkiye, Uzayda dünya devleriyle yarışan, Bilişim teknolojisini geliştirmiş, Nükleer santralini kurmuş Türkiye idi. Senaryoları yazan değil , yazılan senaryoları bozan Türkiye. Her alanda devrim niteliğinde hizmet yapan Türkiye.
Müslümanların abisi, insanlığın kalesi olan bir Türkiye idi.
Sağlıktan Eğitime, Avrupa ve Amerika'da ne varsa Türkiye'de de olan bir ülke hayal ettik olması içinde mücadele eden bir Türkiye vardı. Bu hayallerimizin güçlü iktidar, istikrar ve güvenden geçtiğini hep söyleyip duran bir hükümet vardı... Daha başarılı olmak için hedefini koyan o hedefe ulaşmak için durmadan çalışan bir Türkiye.
Böyle bir Türkiye vardı.
Seçim sonuçlarından dolayı bu hayallerimizin sekteye uğradığını zanneden bazı vatan haini alçaklar tıs tıs gülebilir..... Unutmasınlar ki Türk milleti büyük bir millettir. Bıçak kemiğe dayanmasın, dayandıktan sonra hiçbir güç ve kuvvet onun önünde duramaz.....Çanakkaledeki zaferimizin en büyük örneğidir. Bize 7 düvel gelmişte başaramamış birliğimizi, dirliğimizi ve beraberliğimizi bozmaya bu vatan hainlerimi başaracak zannediyorsunuz.
Yanılıyorsunuz.

Peki AK Parti niye kaybetti?...
Özeleştiri yapma vakti geldi. Belki bu seçim bir ders de ak parti içindi.
13 yıllık iktidarını bu millet neden tekrar iktidar yapmadı. Ak parti  Yöneticileri şapkalarını önüne koyup düşünürler belki.
Bende bir ak partili olarak, bir ülke vatandaşı olarak, millet sevdalısı olarak kendi araştırmalarımdan, halkımızın verdiği tepkilerden çıkardığım sonucları iletmek isterim.
1: Birilerinin gönlünü hoş etmek için BU ÖNEMLİ DAVAYI UNUTTU da ondan.....
2: AK Parti Van İl Başkanı seçimler devam ederken bir açıklama yaptı, 400 sandıkta müşahidimiz PKK tehditleri sonucu müşahitliği bıraktı, seçim günü ise 600 sandığa müşahid bulamadık. İsimlerini yazdıranlar ölüm tehdidinden dolayı sandık başına gidemediler. Diyor. Ey AK Parti hükümeti, buna önlem neden alınmadı?. Doğuda seçimlerin daha bir özgür şekilde milletin oy'unu kullanması için neden ayrıca bir hazırlık yapılmadı? Ak partiye oy veren kardeşlerimiz bunu merak ediyor.
3: Çözüm süreci diye elinde silahla propaganda yapan, bu köyden bu kadar oy çıkmazsa sonunu siz düşünün diye tehdit eden, ev ev tehdit mektupları gönderen bir yapıya niye göz yumdunuz veya yumuldu.
4: Çözüm süreci diye diye elinde silahlarla dağdan inen PKK'lılara çok taviz verildi. Elbette çözüm süreci devam etsin buna kimsenin itirazı yok. Böyle bir cesaret başka bir liderde asla olmadı, buda bir gerçek, ama uygulamalarda cıddı sıkıntı oldu halk nezdinde.....
5: Doğuda silah ve tehdit, Batıda Cemaat'inden CHP'sine ve DHKPC'sine, Partizanından bilimum marjinal terör örgütlerine kadar emanet oylarla AK Parti iktidarına son vermek için mücadele ettiler ve seçimlerden önce bu tutumları halk anladı ama Hükümet seyretti.... Projeleride tuttu.
6: Milletvekili adaylarının yanlışlığı da başarısızlığın bir unsurudur.
7: AK Parti içinde küskünler, kırgınlar ve kararsızlarda vardı. 3 dönemlikler, belediye başkanı yapılmayanlar, dargınlar güruhu de başarısızlıklardan bir kısmını oluşturdu.
8: Son 2-3 yıl içinde teşkilat yapılanmasında bir parti gibi değil de ahbab çavuş ilişkisiyle teşkilatlandı. Bu da başarısızlığımızı ortaya koydu.
9: Milletvekili aday belirlemede İstanbul'da, İzmir'de ve Ankarada ilk 8'den sonra seçmeni heyecanlandıracak, umut olacak tek bir aday var mı? Ben gazeteci olarak çok takip ettim göremedim, ama şuda bir gerçek meydanlarda hiç görmediğim ön sıralardaki bazi vekil adayıları vardı. Meydanlarda çalışan benim gördüğüm kadarıyla vekil olma şansı düşük olan sıralamadaki adaylar çalıştı...Canla başla çalıştılar.
10: Birileri çalışıyor. Senin vekil olman için sen keyf sürerken kimden çalışmasını bekliyorsun be kardemiş....diyen çok ak parti seçmenimiz var.
11: Ak parti seçmeni dava adamlarını sahada istiyor, çalışan adamları istiyor. Reklam ve etiket peşinde olan, mevki makam sevdalısı olan adamların derhal yanlarımızdan uzaklaştırılması gerektiğini düşünüyorlar. Bu da başarısızlığın bir parçası olarakta görülüyor.
12: Cemaat +CHP+MHP iş birliğide...
13: Bir milyondan fazla yeni seçmen vardı. Bu seçmenler geçmişi iyi bilmedikleri için geleceğide sağlıklı göremediler. Bu konuda, yeni seçmeleri her alanda Ülkenin geçmişle kıyaslanarak bugün geldiği konumlarıyla aydınlatılmalıydı.
14: En önemlisi Ak parti seçmenimizin rehavete kapılmasıydı. Nasılsa ''kazanırız yine'' mantığıyla  hareket etmeleriydi.
Bu adamlara rağmen, bu oyunlara rağmen % 40,8 aldıysak öpüp başınıza koymalıyız.... Her şeye rağmen yüzde 41 oy alarak kazandık... Yine birinci partiyiz.
Şimdi Kaybeden biz, ve büyük Türkiye hayalleri....
Vede büyük Türkiye'nin geleceğidir kaybettiğimiz.....

Şunuda ilave edeyim. Abdullah Gül ile ilgili çıkan haberler Ak partı'nın içine nifak tohumlarını ekmek isteyen kişilerdir bu haberleri yapan. Abdullah Gül bu davanın büyük bir parçasıdır asla bu davanın ve bu ülkenın zarar görmesini istemez. Bu haberlerle hem Abdullah Gül'e zarar veriliyor hem de Ak partiye.
Erken seçim gözüküyor.
Her şey yeniden başlıyor. Herkesin bitti dediği yerde Ak parti yeni başlıyor demektir.

Hatırlayın Sayın Recep Tayyip Erdoğan için ''Muhtar bile olamaz'' manşetleriyle cezaevine gönderdiler.
Şuan ülkenin Cumhurbaşkanı oldu.

Bu sonuçlarda bizleri yıldırmasın. Daha güçlü bir şekilde daha özverili bir çalışmayla durmak yok yola devam diyecegiz....

Adem gürsal / strasbourg


   
2015-06-18
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları