Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 10 Kasım 2015
  YAZARIN SAYFASI
Aynı yerde duruyorum...
Dün ne demiş isem bugünde yarında aynı şeyleri söylüyorum. 45 yıllık tecrübelerim bana böyle yazdırıyor ve söyletiyor. Duruşumu her zaman Milletimizin birliğinden, Vatanın bütünlüğünden yana belirledim. Bu günde aynı düşüncedeyim.

Ülkemizin iyi veya kötü, geçmiş, bugün ve gelecek tarihini etkilemiş ve etkileyecek olan iki şahsiyeti son bir ay içinde gerçek dünyalarına uğurladık. Bu günlerde bu iki şahsiyetin gidişi siyasetçilerimize, devleti yönetenlere, bürokrasiye ve sokakta bilir bilmez ahkâm kesenlere bir ibret vesikası olmalıdır.

Ortadoğu'da sadece 4 yıldır Suriye'de yaşananları ve Suriye'nin bu günkü hali ile Ülkemiz de 30 yıldır iç içe olduğumuz terör gerçeğini düşünebilelim yeter...

SEÇİM ÖNCESİ YAZDIM...

'Sevgili Yusuf Hacıoğlunun dediği gibi oynadığımız okey oyununda taş atarken gösterdiğimiz hassasiyeti, Ülkemizin ve Milletimizin geleceği için gösteremiyoruz.

İnancımıza göre, dünya bir misafirhane, imtihanhane ve ahretin tarlası olması gerekirken, hapishane, hastane, tımarhane, Kumarhane ve meyhane haline dönüştürmek için elimizden gelen her şeyi yapmışız ve yapıyoruz.

Bu gün, siyasi tablo nasıl olursa olsun, yepyeni bir gün, kriz çıkarmak, düşman çatlatırcasına hoyratlaşmak, kin ve nefret kusmak hiç kimseye yaramaz. İntikam almaya yönelik bir takım komplo teorileri üretme yerine barışa ve kardeşliğe yönelik projeler üretmeliyiz.

Biz önce Müslüman'ız, yolumuz da Kur'an ve sünnettir diyebiliyorsak, asırlardır düşürüldüğümüz tuzak içinde beyhude çırpınıp durmamalıyız. Nefsin Şeytan sofrasını terk etmeliyiz. İrademize sarılmalıyız.

Bu gün, kimse kerameti kendinden menkul sanmamalıdır. Eteklerimizdeki taşları döküp halkın birliğini sağlayacak çalışmalar yapmalıyız. İnat etmenin, diretmenin ve karşı çıkmanın, başka oyunlar içine girmenin hiç kimseye faydası olmaz. Gemimiz yaralıdır, su almaktadır, biz giren sudan fazla suyu boşaltarak gemimizi kıyıya çıkarmanın yollarını aramalıyız.

Batan geminin kaptanının kim olduğu hiç önemli değildir. 06.06.2015'

SEÇİM SONRASI DA YAZDIM

'Günümüzde hakikat bir kordur

Yeni bir dönem başlıyor. Siyasi partilerimiz bunun farkına varıp, 7 haziranda çıkan sonuca bakarak halkımızın birliğinin sağlanması adına stratejilerini belirlemelidirler.

Oynak, ilkesiz ve çıkarcı bir zihniyetin ürünü olan mevcut sistemi değiştirme fırsatını yakalamış bir parlamento aritmetiğinin çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyor ve inanıyorum.

Bakınız; Ülkemizde mevcut düzen içinde gelişen siyasi partilerde ve o siyasi partilerdeki siyasetçilerin yanında gözükenlerin çoğunluğunun önceliği çıkarlarıdır. Onlar için siyaset çıkarları için bir köprüdür. Sırıtırlar, eğilirler, yalvarırlar ve en kötüsü bugün de olduğu gibi akıl almaz iftira ve isnat kampanyaları yürütürler.

Hakikat acıdır ama her acı da bir ibret vesikasıdır.

Ülkücünün nihai hedefi, Ülkemizin mevcut düzeni içinde akıtılan zehirlere karşı panzehir üretmek değil, kokuşmuş düzeni değiştirmektir. Rahmetli Başbuğumuz, 'Solun ihanet derecesine varan davranışları karşısında, sağ ile olan kavgamızı erteledik' sözü Ülkücüler için vazgeçilmez bir stratejidir.

Bataklıklar her zaman sivrisineği üretecektir. Üretilen hiçbir İlaç Sivrisinekleri yok edememiştir ve edemeyecektir. Has olan bataklığı kurutmak ve ıslah etmektir.

Tecrübelerim ve tarihi gerçekler beni yanıltmıyor ise Parlamenter sistem içinde, Anadolu halkı, MHP ve HDP' ye yapabilecekleri en önemli ve en son görevi vermiştir. Aksi halde, Allah korusun çıldıran delileri sokaktan toplamak için Anadolu halkı çok bedeller ödemek zorunda kalabilir.

Günümüzde hakikat bir kordur,

Korun yakan ateşinden önce ortaya çıkardığı aydınlığı görmeyen de kör oğlu kördür. 10.06.2015'

Bu kadar biliyor, bu kadar söyleyebiliyorum. Bu gün partilerinin geleceğinin derdine düşenler ülkemizin yarınki durumunu düşünmeyenlerdir. Benim gelecek için bırakacağım Allah izin verirse 8 çocuğum ve 8 de torunum vardır.

Onları düşünmek zorundayım................

ALLAH'A EMANET OLUNUZ.
   
2015-06-21
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Kaybolan Gençliğimiz