Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 10 Kasım 2015
  YAZARIN SAYFASI
Düşman Başına
Abdullah Öcalan'a verilen idam cezasını uygulayamayan, Türkiye Cumhuriyeti, yaklaşık 15 yıldır, 'Terör bitti bitecek, barış sağlanacak, çözüm süreci terörü bitirecek, barışı sağlayacağız' sözleri ile kendilerini avutan ve milleti oyalayan siyasetçi ve devlet adamları ile yönetilmiş ve yönetilmektedir.

Getirilen nokta milletin bir kısmı tarafından terörist, eli kanlı bebek katili, hemen asılması lazım, bir kısmı tarafından da kürdün kahraman lideri. Bu günde barışın en büyük teminatı ve Türkiye Büyük Millet Meclisinde 80 milletvekili ile siyasi korunmaya da alınmış bir lider.

Türk-Kürt ayrışmasının temelleri 12 Eylül darbecilerinin yasakları ile atılmış ve darbe anayasası ile beslenmiş, Abdullah Öcalan İmralı'da ikamet ettirildiği günden beri de büyütülmüştür.

Kürt kardeşlerimizin büyük teveccüh gösterdikleri Sayın Abdullah Gül ve Tayyip Erdoğan'a inanmışlar ve onların mutlaka bir çare bulacaklarına şartlanmışlardır. Bu gün gelinen nokta ortadadır. Bu millet çözümü Sayın Bahçeli'ye ve Sayın Demirtaşa havale etmiş görünüyor.

70 yılı aşkındır teslimiyetçi bir dış politika izliyoruz. Kırmızıçizgilerle yıllarca millet aldatılmış ve kardeşler arasına mayınlar döşenmiştir. Bundan 8-10 yıl öncesine kadar birilerinin çıkarı için her on yılda bir silah başı yapanları alkışlayanlar, bugün 'Camiye gidiyorlar' çığlıklarıyla, meydanları doldurdular. Milli ve manevi değerleri aşağılayacak ne yapılabilirse yaptılar. Milletimizi de terörle yıllarca meşgul ettiler. Birileri, '1000 yıllık Pos Modern darbe yaptık' diyerek, Musevi Cemaatinin yüksek cesaret madalyasını ABD'de göğüslerine taktı, birileri de Irak'ta başına geçirilen çuvalla milletin huzuruna çıktı 'Ortadoğu'nun ağabeyi biziz, bizden izinsiz yaprak bile kımıldamaz' naraları attı.

Deniz Baykal'a verilen Geçici Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanlığının sevinci ile eş değerde olan, 90 yıl önce işgal edilmiş bir Ortadoğu'da verilen Eşbaşkanlık mutluluğunun sarhoşu olduk. Her tarafa atıp tutan ve efelik yapan büyüklerimiz, Ortadoğu'da hazinenin (Kerkük, Musul) üstüne oturan İngilizleri, yıllarca alkışladı ve alkışlamaya devam etmektedirler.

Türk Dünyası dünya derin güçlerinin ve mafyaların cirit attığı yerler iken bugün, ortak ordu kurulmuş ve Türk birliğine doğru gidiliyor görüntüsü ile Türk kamuoyu oyalanmıştır. 'Bize Ne Arabın Şamı, Ne de Arabın Şekeri' sözlerini Anadolu halkına atasözü gibi ezberletenler, kardeşler arasına binlerce km'lik mayınlar döşetmişlerdir. Irak'ta, Suriye'de, Mısır'da ve Libya'da, Avrupa'da dış politikalarımız bölgenin istihbarat güçlerinin insafına bırakılmıştır.

Bu gün kendi ülkesinin, kendi parlamentosunun bir partisi için etnik kökenleri çağrıştıran ve halka bu düşünceyi pompalayan sözlerden kaçınılması gerekirken Sayın Devlet Bahçeli'nin söylemleri neyin ifadesidir anlamış değilim. Ama yine de Sayın Devlet Bahçeli sağduyusuna güvenilen bir devlet adamıdır. Bunu da bir yere yazmalıyız.

Türkiye nin, hukukçu, ekonomist, Ortadoğu, Avrupa, Afrika, Amerika ve Türk dünyası uzmanları, yargıda karar vericiler aramasına gerek yoktur. Ülkemizde maşallah her şeyin en doğrusunu bilen gazete ve televizyonlarimiz bir sürü sözde entelektüeller ile işgal edilmiş durumdadırlar.

Gelin eteklerinizdeki taşları kan davasında baş göz yarmak için tutmayın, dökün ortaya, birlikte ülkenin geleceğine yönelik projeler üzerinde çalışın. Kurun sağlam bir hükümet devletin doğru yönetilmesinin yollarını açın.

Hak veriyorum, yıllardır ruhunuzu beslediğiniz toplumu terk etmek zordur, onlardan tokat yemekte çok zordur ama milletin ve ülkenin geleceği için barış için, bunlara katlanmak büyük bir fazilet örneğinin göstergesidir.

'Düşman başına' Anadolu insanının gönül duasıdır. Bu nu da unutmayın.

Etle tırnağı ayırmaya çalıştıkça yaralı parmakla yaşamaya alıştırdık kendimizi, gelin biraz empati yaparak elimizdeki cımbızları neden bir kenara bırakmayı denemiyoruz. Aklı selim Liderler inşallah milleti mutlu edecek çözümü bulacaklardır.


ALLAH'A EMANET OLUNUZ   
2015-06-28
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Kaybolan Gençliğimiz