Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 29 Ağustos 2015
Ahmet LAZ
Ahmet LAZ kimdir?
1956 da Kilis'te doğdum. İlk orta ve lise eğitimimi Kilis'te, Lisans eğitimimi de Hacettepe Ünv. Matematik mezunu olarak Ankara'da tamamladım. Afşin/Elbistan termik santral montajında planlamacı, Türkiye Diyanet Vakfında Bilgi İşlem Müdürü, Kendi işimde ise yönetici olarak Bilgisayar ve Yazarkasa sektöründe çalıştım. Emeklilik hayatımı Kilis'te yaşıyorum. Yerel Kilisinsesi gazetesinde ( www.kilisinsesi.com.tr ) yazıyorum.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Belediye Hizmetleri
Belediye hizmetleri, temel olarak altyapı ve üstyapı hizmetleri olarak ikiye ayrılır.
Kilis'in hem altyapıda , hem de üst yapıda çok uzun yıllardan beri ihmal edilmiş büyük eksiklikleri bulunmaktaydı.
Birkaçyıl öncesine kadar, ne içecek yeterli ve kaliteli bir suyumuz, ne de atık sular için bir kanalizasyon sistemimiz vardı.
Hele çarpık yapılaşmada, yanlış yerlerde yapılan hastane, adliye gibi hizmet alanlarımızda, birinci sınıf verimli topraklar üzerindeki yapılaşmalarda yetkililerin duyarsız olmaları, ne yazık ki ilimizi bir sorunlar şehri haline getirmişti. Bugün artık sularımız kaliteli ve sürekli akıyor.
Bu dönemin Başkanı Hasan Kara, üç yardımcısı ile kentimizi güzelleştirmek için çalışıyor. Başkanımız, geçtiğimiz hafta yapılanları görebilmem için beni de çalışma alanlarına götürdü.
Şeyh Muhammet Bedevi külliyesi çevresinde piknik alanları, Söğütlüdere'de yeniden düzenlenen mesire alanı çok hoş olmuş.
Çevre yolunun kenarındaki yürüme ve bisiklet yolları da bölgenin ihtiyacını karşılayacak. Bu gelişmelerden birçok kişinin maalesef haberi yok. Gelişmeleri anlattığım kişilerin genel görüşü ise, bu yıl bu alanlardan istifade edilmesinin zor olduğudur. Marttan önce bitirilmeliydi diyorlar.
Çok beğenilen bir başka çalışma da cenaze hizmetleri konusunda. İnsanların bu en zor anlarında hiçbir bürokrasi engeline takılmadan ücretsiz hizmet almaları, cenaze sahiplerini büyük bir yükten kurtarmış görünüyor. Bir de taziye evleri açılabilse de yolların çadırlar kurularak kapatılmasının önüne geçilse çok güzel olacak. Kilis halkı, belediyemizden özellikle şehir içine nefes aldıracak daha köklü ve kalıcı çalışmalar bekliyor.
Daha önceki dönemde nedense tamamlanamayan, sabah pazarı ile islambey parkı arasındaki yolun genişletilmesi; bir zamanlar yıkılmak üzere istimlak edildikleri halde yandaşlara peşkeş çekilen belediye pasajı karşısındaki baraka dükkanların kaldırılarak bir yeşil alan oluşturulması; belediye pasajının güzel bir yapıya kavuşturulması halkımızın önemli beklentilerinden birkaçı.
Ayrıca yüzlerce sahabenin istiratgahı olan Meşhetlik bölgesinin, çarpık yapılaşmadan kurtarılarak, inanç turizmine de hizmet edecek bir yeşil alan haline getirilmesi de önemli isteklerden.
Şehir içi, zaten işgal edilmiş olan yeşil alanların kenarlarına yapılan baraka şeklinde başlayıp tam anlamıyla işgal edilen dükkanlarla dolu.
Kapısında hâla ‘7 Aralık Parkı' yazan yeşil alan, karış karış genişleyen dükkanlara dönüşüyor. Zaten bu parkın durumunu da anlamak mümkün değil.
Bu vesile ile tüm islam aleminin, özellikle de Kilis halkının Ramazan bayramlarını kutlar daha nice bayramlarda buluşmak dileklerimle kalın sağlıkla...

Ahmet Laz

[email protected]   
2015-07-16
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları