Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 28 Ağustos 2015
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. kazimo[email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Hepimize görev düşüyor!
Siz, ülkemdeki bu görüntülerden rahatsız değil misiniz? Her gün şehit haberlerinin gelmesi sizin yüreğinizi yakmıyor mu? Şehit ablasının, şehidin tabutunun başında nöbet tutan Mehmetçiğin akan gözyaşını silmesi sizin sol yanınızda sızı peyda etmiyor mu? Askerin yolunu kesen pkk itlerine komutanın yumrukla verdiği cevap sizin gönlünüzü ferahlatmıyor mu? Diyarbakır'daki o ihtiyarın, PKK ve terör yandaşlarına karşı söylediği tarihi sözler sizde bir şeyleri kıpırdatmıyor mu? 

Türkiye'mizin başını ağrıtan o kadar çok odak var ki! Saymakla bitmez! Seçimden önce, seçimden sonra ve durmadan Türkiye'nin ayağına çelme takma gayreti içindeler! Medyasıyla, basın yayınıyla, 'aydını(!)' ile... topyekun bir mücadele içindeler!

  Düşünüyorum, aklımı yoruyorum, fikir üretmeye çalışıyorum. Bu insanlar, neden, kalkınan, koşan, ilerleyen, yıldızı parlayan, dünyada söz sahibi bir ülke istemiyorlar? Neden  bir pire için yorgan yakıyor, yangına körükle gidiyorlar? Hiç düşünmüyorlar mı; barışı kaybedersek her şeyimizi kaybederiz! O kadar zor mu; 'doğruya doğru, yanlışa yanlış' demek? O kadar mı gözünüz döndü; 'Büyük Türkiye, kalkınan ülke...'kavramlarından rahatsız oluyorsunuz?

Yapılan eylemlerde taşınan bayrak ve flamalardan, yapılan konuşmalardan, girişilen eylemlerden! Devletin malını tahrip etmelerinden, kamu malına zarar vermelerinden, cinayet işlemelerinden, 'evlenmem de, kürtaj da olurum, beden benim değil mi?' sözlerinden, 'Cumhuriyeti biz koruyacağız' diyerek, Cumhuriyet'e karşı sol mitingler yapmalarından... Bu insanların; İslami tandanslı, inançlı, ülke sevdasından başka bir şey düşünmeyen, sadece halkının, huzur, barış, kardeşlik ve sevgi iklimine yelken açmasından yana olanları istemedikleri düşüncesi bende oluşuyor! 

Eğer öyle değilse, neden sol marjinal gruplarla birlikte hareket ediyorsunuz? Niçin ülkenin gerçeklerini görmemekte direniyorsunuz? Terörün; dininin, ülkesinin, ırkının, cinsiyetinin, renginin...olmadığını bilmiyor musunuz? Sizin lanetlemediğiniz terör, bir gün sizi de vurur! Sizin, 'cici' göstermeye çalıştığınız, gazetelerinizde, televizyonlarınızda, yayın organlarınızda öve öve bitiremediğiniz baş belası, sizin de ocağınızı söndürür! 

Ortada bir gerçek var; 'terör gerçeği!' pekiyi böyle bir gerçek karşısında nasıl bir tavır alırsınız? Teröre destek vererek mi? Yoksa terörü tel'in ederek mi? 

Ülkemin ne badirelerden geçtiğini hepimiz biliyor ve görüyoruz! Böyle bir durumda; 'ne yapayım elimden bir şey gelmez, bu, hükümet sorunu, siyasiler çözsün, beni aşıyor...' mu diyeceğiz? Yoksa; yazarak, konuşarak, anlatarak ve; 'elimi ben de taşın altına sokuyorum, sokmaya mecburum, değilse bu gemi batarsa hepimiz batarız' anlayışıyla samimi bir tavır sergilemek zorunda mıyız?

Bu, hem milli, hem dini, hem ahlaki, hem de insani bir görev! En küçüğümüzden, en büyüğümüze, kadınımızdan erkeğimize, gencimizden yaşlımıza kadar hepimizi ilgilendiriyor! 

Şu, güzel bir gelişme; TSK açıkladı, yurdun her yerinden insanlarımız; 'askere alınmak, terörle mücadele etmek' için müracaat yapıyorlar! Bu sayının gittikçe artacağından eminim. Erzurum'da, parmağında pkk işaretli yüzük olduğu için halk tarafından tartaklanan işçi konusu, bana göre iyi olmamış! Zira konuyu tamamen; 'hissi' olarak ele alıp, hiçbir suçu günahı olmayan, bilmeden parmağına taktığı o yüzük yüzünden de insanların rahatsız edilmesi hoş değil! Tabii ki, böyle bir ortamda insanların hissiyatını da anlamak lazım. Herkes burnundan soluyor! Herkesin sinirleri gergin! Küçücük bir kıvılcım, yangına dönüşebilir. İşte bu ince çizgiyi iyi kontrol etmek gerek.

Hani bir söz var, 'Dimyat'a pirince giderken, evdeki buldurdan olmak' diye. Böylesine gergin, böylesine sıcak bir ortamda insanları sokağa dökmek yerine, mantıklı, akıllı, teskin edici ve ortamı germeden, bulandırmadan, kırmadan, dökmeden...gayet güzel bir şekilde meseleye çözüm getirmek sanırım daha doğru olur. Yeniden 'akil insanlar'ın devreye girmesi, yurdun her yerinde tekrar, önceden olduğu gibi insanlarla yüz yüze görüşerek, fikirlerini alarak, istişare edilmesi son derece olumlu sonuç verecektir!    
2015-08-03
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları