Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 17 Ekim 2016
Mustafa Nevruz SINACI
Mustafa Nevruz SINACI kimdir?
Mustafa Nevruz SINACI Mustafa Nevruz SINACI 1954 Niğde doğumlu. İlk, Orta ve Liseyi Konya’nın Ereğli ilçesinde bitirdi. Tahsilini Ankara’ da tamamladı. Hukukçu, Siyaset Bilimci, İktisatçı-İlâhiyatçı. Sırasıyla; Demokratik Parti Gençlik Teşkilâtı Genel Başkanlığı, Tüketicileri Koruma Birliği Genel Başkanlığı, TÜRK-KONUT Kurucu Üyeliği ve Birlik Başkanlığı, EKKON Genel Başkanlığı, Kuruluş dönemi ANAP’ta (3. Cumhurbaşkanı Merhum Celâl Bayar’ın ricası ile) Başkan Yardımcılığı, Demokrat Parti’de ‘yeniden açılış dönemi’ Genel Koordinatör Yardımcılığı, 7. ve 9. dönem Genel Başkan Yardımcılığı, Genel Sekreterlik, İdari ve Mali İşler Başkanlığı ve nihayet İnsan ve Kültür Ocağı Genel Başkanlığı görevlerinde bulundu. Adalet, Sabah, Akşam, Zafer, Son Havadis, Bugün, Her Gün, Ortadoğu, Tasvir, Zaman , Meydan, Haber Gazetelerinde ve Bilim Teknik dahil pek çok Dergide yazarlık yapan Mustafa Nevruz SINACI 2002 yılında emekli oldu. Halen merkezi Amerika’da olan “TURKİSH FORUM"
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Toynbee'nin Kayıp ''Furya ve İftira Projesi''
A. J. Toynbee'nin Kayıp 'Furya ve İftira Projesi'

Bu kitap (veya bilgi notu) University of California kütüphanesinde, bir tesadüf eseri bulunmuştur. Enteresandır, çalışmada 100'e yakın kitaba atıf yapılmaktadır. Atıfların tamamı Osmanlı Devleti, Türkiye ve Türk milleti ile alâkalı olmasına rağmen, bilgi çalışmanın hâlâ dilimize çevrilmemiş olması çok tuhaf!. Toynbee'nin, yine kurgulu Türk karşıtlığı ve yalana dayalı senaryolarla Türk düşmanlığı yaratma çabaları ile tescilli, Ermeni soykırım iddia ve iftiralarının bir numaralı başucu kitabı.'Mavi Kitap' aynı dönemde tasarlanmış olmasına rağmen, Türk Milleti hakkında yönlendirici yalanları, Osmanlı-İslâm Ümmeti'ni yok etmek için üretilen ütopik senaryoları içermektedir. Adeta ısmarlama tarih yazmak için (muhtemelen Osmanlı Tokadı yemiş ihanet şebekeleri tarafından tutulmuş kirli bir beyinsiz olan) tahayyül edilen kurgu, menfur emel ve kirli oyunları senaryoya dönüştürmek için kiralanmış bir gafil.

  Bu yönüyle Arnold Joseph Toynbee, ısmarlama tarih yazarlığı denilen tarih felsefesi kuramının hatırı sayılır üstatlarındandır. Yönlendirici yalanları, medeniyetleri yok etmek için üretilen bahaneleri, adeta istenilen/ısmarlanan tarihi yazmak için güdümlenmiş; Kurgulanmış bir oyunun senaryosunu, en insanlık dışı ve utanç verici bir aşağılık tenezzülle yazmıştır. Bu lânetli işlevle ortaya konulan rezilliğin adı 'Tarih Felsefesi'dir. Orijinal ve objektif anlamda Tarihçilik: Tam bir dürüstlük, bire bir tespit ve hakkı hak sahibine teslim iken, bu menfurlar sayesinde yalancılık, düzmecilik ve adeta bir tasarımcılık, yerine göre de 'ısmarlama' olmak gibi aşağılık, insanlık dışı ve iğrenç durumlara düşürülmüştür.  

 BAZI TESPİTLER VE MENFUR MAKSATLAR 

Örneğin, tıpkı İzmir'i işgale gelen bütün palikaryayı Amerikan gemilerin taşıdığı gibi; 1918'de İstanbul işgaline gelen donanma içerisinde, kamufle edilmiş ABD gemileri de vardı. Türk Milleti'nin gözünden özenle gizlenen bu Amerikan filosu Komutanı Amiral Bristol'un adı, 1920'de kuruluşuna çok emek verdiği sanılan Amerikan Hastanesine verilmiştir. Lâkin Boğazda işgal gemilerini gösteren fotoğraflardan hiçbirinde Amerikan gemisi göremezsiniz. Gelmediler mi? Hayır, hepsi yerinde. Sadece fotoğraflardan silindiler.

Bu, Amerikalıyı sevdirtmek için yapılan bir algı operasyonuydu.

İşte Arnold Joseph Toynbee'nin bilgi notunu, yıllar sonra alıp, tercüme eden ve büyük bir dikkatle inceleyen; Balkan Üniversiteleri Mütevelli Heyet Başkanı ve 18. Dönem Sakarya Milletvekili Yalçın Koçak ‘EKİN' adlı bir kitapta yayımladı. Bu kitapta, bahse konu bilgi not veya mezkür tasarım'ın ‘Türklere İngiliz'i sevdirtmek ve lânetli yüzlerini gizlemek için yok farz edilerek çevrilmemiş bir eser' olduğu, bütün sebep ve gerekçeleri ile birlikte işlenmekte ve 'Arnold Joseph Toynbee'nin Türk ve Türkiye karşıtı; 'Azılı Türk ve Müslüman düşmanı' sıfatıyla yazdığı bir kitap denilmektedir. Dostluk zamanım dediği dönemde yazdıkları hatırat gibi yazıtlarken bu okuduğumuz tamamen bir siyasetname; Bir yol haritası ve çağımızı dizayn etmeyi amaçlayan karanlık bir harita, lânetli/kanlı-kinli, canice bir proje çalışmasıdır.

Unutmayalım 33 yıl Karanlık masa'nın (Chatham House 1. Dünya Savaşı'nın sonunda imzalanan Versay Anlaşması'yla, büyük ölçekli bir dünya savaşını önlemek için 'uluslararası diyalog sağlamayı amaçlayan' sözde bir düşünce kuruluşu. Uluslararası İlişkiler Enstitüsü adı altında faaliyet gösterir.) başkanlığını yapan bir adamın bizim hakkımızdaki kitabıdır. Kendisi her ne kadar Ateist, dinsiz, imansız ve kitapsızsa da, yazdığı Kitaplar takipçilerince, büyük bir dikkatle uygulanmaktadır' denilmektedir.

 O, istihbaratta Enigmatik çağın başlangıç taşıdır.

  Toynbee'den sonra, hiçbir olayın göründüğü gibi olmadığı, olayların bilindiği gibi gelişmediği, her saha uygulaması için; bir üst tasarıma ihtiyaç olduğu, Bu üst tasarımın güneş batmayan İmparatorluğun varlığının devamlılığını düşünürken Dünyanın karanlık tarafının da dizaynı konusunda Yükselen ve Alçalan Medeniyetler teorisinde vaziyet alması gerekliliğinin mucidi, fikir babası işte bu olup; Sonuçta: Medeniyetin banisi Büyük Türk Milleti'ne ‘Tiran' diyecek kadar, insanlıktan nasipsiz bir kan emici, kazıklı voyvoda artığı, iğrenç yok edici...
   
2015-08-09
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları