Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 28 Ağustos 2015
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. kazimo[email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Farklı bir sivil toplum kuruluşu: TEYAD
TEYAD (Tüm Eğitim Yardımlaşma Araştırma Derneği):  Geleceğin teminatı gençler başta olmak üzere toplumun tüm bireylerine yönelik; bilgili, kültürlü, sağlıklı, sosyal donanımlı insanlar yetiştirmek, geleceği inşa etmek, eğitim alanında var olanın, yok olanla paylaşımını sağlamak üzere yardımlaşma alanında, sosyal ve kültürel zenginlikleri öne çıkarmak için araştırmalar yaparak faaliyetlerde bulunmak üzere farklı bir Sivil Toplum Kuruluşu (STK) olarak, bir yıl önce Yapıcı İş Merkezi'nde çalışmalara başlamış, 01 OCAK 2015 tarihinden itibaren İhsaniye Mahallesi Hazırol Sokak No: 8 (ZAFER/ Ferah İş Hanı Karşısı)'de bulunan 5 katlı adrese taşınmış, derneğin ve Selçuklu Halk Eğitim Müdürlüğünün dernek binasında yaptığı Eğitim Merkezi'nin resmi açılışı, 08 Mayıs 2015 tarihinde yapılmıştır.

 1. Kat: GENÇLİK MERKEZİ ERKAM KİTAP KAFE şeklinde tanzim edilmiş, Kitap okuma, Etüt Merkezi olarak gençlerimizin hizmetine açılmıştır. Derneğin arka bahçesi Lokal olarak hizmet vermektedir. Hafta sonları; Panel ve Söyleşiler yapılmakta ve Konferanslar  verilmektedir.

 2. Kat: DERNEK GENEL MERKEZI; Genel Başkan, Genel Müdür, Yönetim ve Denetim Kurulları, Komisyonlar, Mescid ve Sekreterlik odaları yer almakta olup haftalık toplantılar ve dernek faaliyetleri burada yürütülmektedir.

 3. Kat: AİLE DANIŞMANLIK MERKEZİ: İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokol gereği Selçuklu Halk Eğitim Müdürlüğü'ne kullanımı tahsis edilmiş olup, AİLE EĞİTİM MERKEZİ olarak 6 sınıf açılmış ve 180 öğrenci ders görmektedir.

 4. Kat: KARİYER MERKEZİ: Üniversiteye hazırlık, Lise ve dengi okullarda eğitim gören öğrencilere, çalışan gençlik için; Kurslar, Etütler düzenlenmektedir. Ayrıca Sağlık, Sosyal, Kültürel Faaliyetlerle, Kurs, Seminer, Etüt ve Panel çalışmaları başlatılmıştır.

 5. Kat: MİSAFİRHANE: Üniversitede okuyan yurt ve ev bulamayan öğrenciler başta olmak üzere geçici olarak Barınma ve Misafirhane hizmeti vermek üzere açılmıştır.

TEYAD, misyonu gereği yardıma muhtaç aileler ve ihtiyaç sahibi öğencilere burs ve yiyecek yardımı yapmak, özellikle her zengine bir fakiri Kardeş Edindirme Projesi kapsamında çalışmalar başlatmıştır.

 Profesyonel bir çalışma ortamı oluşturmak için Yönetim Kurulu dışında 5 komisyon oluşturulmuştur.

1.   Basın- Tanıtım ve Halkla İlişkiler Komisyonu

2.   Araştırma Komisyonu

3.   Eğitim Komisyonu

4.   Yardımlaşma Komisyonu

5.   Gençlik Komisyonu.

Kurulan Komisyonlar vasıtasıyla daha geniş kitlelere ulaşarak Dernek hizmetleri devam etmektedir.

Tüzük gereği İstişare Kurulu oluşturulmuş ve çalışmalarına başlamıştır. 

Gençlik Komisyonu, AB Hibe Projelerinden faydalanmak üzere (T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı gençlik Projeleri Destek Programı) HAYATA DOKUN PROJESİ hazırlamış ve Dernek yönetimi tarafından bakanlığın onayına sunulmuştur.

Basın-Tanıtım ve Halkla İlişkiler Komisyonu tarafından çalışma programı yapılmış, Derneğin tanıtımı ile ilgili broşür hazırlanmış ve halkın bilgisine sunulmuştur. Bu cümleden olarak sık sık ziyaretlerde bulunulmakta, TEYAD hakkında gerekli izahatlar yapılmaktadır. 

TEYAD faaliyetleri, Tüzük gereği ve misyonu istikametinde devam etmektedir.  

TEYAD'da  Selçuklu halk eğitim öğretmen kadrosuyla aktif olarak sabah ve öğle, hafta sonu 4-6 yaş çocuk etkinlikleri kursu verilmektedir. Kurs, Selçuklu Halk Eğitim sertifikalı olup ücretsizdir.    
2015-08-14
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları