Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 28 Ağustos 2015
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. kazimo[email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Ülkeyi istikrarsızlığa mahkum etmeyin!
ÜLKEYİ İSTİKRARSIZLIĞA MAHKUM ETMEYİN! 09 Haziran 2015 tarihli, yani seçimden iki gün sonra kaleme aldığım yazıda, 'SANDIKTAN İSTİKRARSIZLIK ÇIKTI!' demiştim. Bir kez daha hatırlayalım;

 Seçim yapıldı. Sandıktan koalisyon çıktı! Tabii ki sandıktan çıkan sonuca boynumuz kıldan ince. Halk böyle istedi, sonuç böyle tecelli etti! Her zaman diyorum, en iyi, en kesin ve yanılmayan anket sandıktır. 

Seçimden önce bir tahmin yapmıştım; AK PARTİ'ye, en az  350 milletvekili çıkarır gözüyle bakıyordum. Olmadı, yanıldım. Neden 350 milletvekili tahmin etmiştim derseniz, AK PARTİ'nin 12 yıl içinde yaptığı hizmetlere bakarak, diğer partilerin, yanlarına paralel partiyi alarak, hatta dış güçlerin de aldatmacasına kanarak, basınıyla, her türlü algı operasyonlarıyla; 'AK PARTİ gitsin de Türkiye ne olursa olsun' diyerek, HDP'ye barajı aştırmak için türlü maniplasyonları devreye sokarak, binlerce saldırganın saldırılarına karşı ancak bu kadar bir sayı belirlemiştim.

Ama bu kadar saldırıya, bu kadar yıpratma ve yıkma politikalarına rağmen, AK PARTİ  yine de başarı sergiledi! Evet, umulan oyu alamadı fakat, büyük bir mücadele örneği verdi! Bugünden itibaren ne olacak?

 Önce resmi sonuş açıklanacak, ardından resmi gazetede yayımlanacak. Vekiller mazbatasını alacak, TBMM'de yemin edilecek. Ardından Cumhurbaşkanı yeni hükümeti kurma görevini AK PARTİ'ye verecek. AK PARTİ'nin çıkardığı milletvekili sayısı tek başına hükümet kurmaya yetmediği için- ki hükümet kurabilmek için 276 milletvekiline ihtiyaç var.- Görevi aldıktan sonra koalisyon hükümeti kurmak için çalışmalar başlayacak.

1. Tur, 2. Tur, 3. Tur....hükümet kurulamayacak! Çünkü HDP, 'ne içerden ne dışardan AK PARTİ ile koalisyon kurmayız' dedi. Bu kapı kapanacak. MHP de, AK PARTİ ile bir koalisyona sıcak bakmadığını, onunla birlikte olamayacağını sık sık dile getirdi. Geriye CHP kalıyor. CHP ile de AK PARTİ  ile koalisyon yapmaz, yapmamalı. Tabii böyle bir durumda geriye azınlık hükümeti alternatifi kalıyor. Azınlık hükümeti için de  ya MHP'nin  ya da CHP desteği gerekecek. Bunlardan da sonuç alınamayabilir. Derken günler geçecek, belki de aylar geçecek!

Olmayacak, haydi erken seçime! Bu, bir masraf değil mi? Bu masraf, ülkeye yük getirmez mi? Ülkenin kazanımlarını; erken seçimlerle israf etmenin anlamı var mı? Ama yapacak bir şey yok!

Pekala erken genel seçimde sonuç değişecek mi? Hayır! Kaos, kaos, kaos! Eski ihtişamlı ülkeyi, kalkınan, kalkınma planları yapan, ilerlemek için projeler üreten bir ülkeden; istikrarsızlığa yürüyen, koşan Türkiye'den, duran ve geriye sayan bir Türkiye çıkacak ortaya!

Seçim deyip geçmemek lazım. Bir oy, icabında çok şeyi değiştirir. Buradan hareketle diyorum ki; 'AK PARTİ gitsin de Türkiye ne olursa olsun' diyenler, halkın yüzüne nasıl bakacak? SP+BBP+MP+BTP...el ele verip, AK PARTİ'nin daha güçlü, daha dirayetli bir biçimde TBMM'ye girmesine zemin hazırlasalardı iyi olmaz mıydı? Dış güçlerin, medyanın, satılık kalemlerin kışkırtmaları, ülkeyi satma çabalarına; 'durun bakalım, siz ne yapmak istiyorsunuz? Biz de bu ihanete karşı AK PARTİ'nin, istikrarın, kalkınmanın, büyümenin...yanında yer alıyor ve ona destek veriyoruz' diyerek güç birliğine girmiş olsalardı bugünkü manzara olmazdı!

Ülke menfaati, parti menfaatinden önce gelir. Kapris, kibir, inat, hamakat, dar görüşlülük, akılsızlık, iz'ansızlık.... Ülkeye, insana zarar verir! İstikrarsızlığa hazır olun! Bugünden itibaren; dolar, avro, faiz... fırlayacak, borsa çökecek! Piyasada kara günler yaşanacak! Allah sonumuzu hayreylesin. Görelim Mevla ne'yler, ne'ylerse güzel eyler. Aklı kullanmazsan işte böyle eyler!

   
2015-08-17
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları