Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 28 Ağustos 2015
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. kazimo[email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Seçmene ne diyeceksiniz?
7 Haziran seçimlerinin sonunda; herkesin bildiği gibi sandıktan tek başına iktidar çıkmadı! Şimdi durup bunu mu sorgulayacağız? Tamam seçmen böyle takdir etmiş! Halk demiş ki; 'sana tek başına iktidar vermiyorum, bütün partiler birlikte hareket edin, anlaşın, koalisyon yapın, yani orta yolu bulun. Memleketi birlikte yönetin. Ülke hükümetsiz kalmasın. Ülkenin önünde çok problem var. Bu problemleri birlikte çözün.'

45 günlük sürede sona yaklaşıldı ve bir hükümet ortaya çıkmadı. Kulislerde Davutoğlu'nun görevi iade edeceği ve Erdoğan'dan başbakanlık görevi beklediği konuşuluyor.

Dolar Güne Rekorla Başladı, Kur 2.8769'u Gördü. Daha artması söz konusu! Ekonomi, dar boğazda! Sanayici önünü göremiyor! Yatırım yapamıyor! 

 Nerede kaldı verdiğiniz vaadler? O zaman bu vaadleri vermeyecektiniz, veya; 'biz AK PARTİSİZ hükümet kuracağız' diyecektiniz! Onun da çaresi var, AK PARTİ dışındaki partilerle birlik olun, kurun hükümeti, eğer sayınız yeterse. Eğer samimiyseniz, eğer gerçekten ülkenin hükümetsiz kalmasından rahatsızsanız, işte fırsat ayağınıza geldi neden kaçıyorsunuz? Neden olmaz şartlar ileri sürüyorsunuz? Neden suyu yokuşa doğru akıtmaya çalışıyorsunuz?

Ama şunu unutmamak lazım; AK PARTİ'yi bu halk istiyor. Onun için seçimde AK PARTİ anahtar parti durumunda! Erdoğan düşmanlığının altında; kalkınan Türkiye düşmanlığı, AK PARTİ nefretinin arka planında; ülkeye yapılan hizmetler, terörün bitirilme aşamasına gelmesi, dış güçlerin hegemonyasının, saltanatının bitmesi, vesayet rejiminin sona ermesi, İsrail'in, Orta Doğu'daki sömürü sisteminin iflas etmesi... yatmaktadır!

Hükümet, teröristleri imha etmeye başlayınca, Almanya, Türkiye'de konuşlu bulunan Petriot füzelerini geri çekmeye başladı! Gerekçe; 'PKK'lı teröristlerin öldürülmesi!' ardından diyor ki; 'bundan sonra ben sana silah vermeyeceğim, sen PKK'lılar için kullanıyorsun  bu silahları!' İngiltere ayağa kalktı, Almanya ayağa kalktı, Fransa ayağa kalktı!... bunları görmemek için, ya sağır, ya kör, ya da aymaz olmak lazım.

Böyle bir hengame içinde Türkiye'yi, bu kadar zaman zarfında 'hükümetsiz' bırakmanın hesabını seçmen siyasilerden soracaktır ve sormalıdır da! Her şey halkın gözü önünde cereyan ediyor!

Siyasi partilerin amacı, devlet yönetmeye talip olmak değil mi? Seçime, iktidar olmak için girilmiyor mu? Halk, tek başına iktidar vermediyse, elele verip, ülkeyi karanlıktan kurtarmak bütün siyasilerin gayesi değil mi? Olmamalı mı? Mazeret üretmeye hakkınız yok! 'ben şunu dedim de, o bunu dedi de... diyerek, ipe un sermeyin.

Birbirinizi suçlamak yerine; 'benim bu çorbada ne kadar tuzum olmalı? Bu ülke gemisinin su almaması için elimden ne gelirse yapmalıyım, terörden, anarşiden, kaostan Türkiye'yi kurtarmalıyım... demeleri gerekmez mi? Allah aşkına siz söyleyin.    
2015-08-19
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları