Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 28 Ağustos 2015
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. [email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Saray'a ve Cumhurbaşkanı'na Hakaret!
'Cumhurbaşkanı', adı üstünde, cumhurun başkanı, yani halkın başkanı, halkın reisi. Şimdi bu isim tam yerine oturdu! Çünkü Cumhurbaşkanını, cumhurun kendisi seçti. Eskiden TBMM seçer, Çankaya'ya oturturdu! Halkın hiç etkisi ve yetkisi yoktu. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz; halk, içine sinen, sevdiği, istediği; 'benim başkanım, beni temsil eder' diyerek sandığa gidip oy verdiği bir isim. Doğru olan bu!

Bugün bu makamda Recep Tayyip Erdoğan var. Bunun görev süresi dolduğu zaman, yeni adaylar çıkacak. Halk, bu adaylardan; istediğini, sevdiğini, görev yapacağına inandığını, içine sinen birisini göreve getirecek. Yani seçimle, seçerek görevlendirme yapılacak.  'yeter! Çekin gidin' demekle olmuyor, olmaz. Sen tayin etmiyorsun ki, bu lafı edesin. Halkın getirdiğini, halk görevden alır.

Erdoğan'ı sevmeye bilirsiniz. Ona karşı nefretiniz de olabilir. Ama Cumhurbaşkanlığı makamına karşı saygılı olmak, bu yüce makama leke sürmemek hepimizin, 76 milyonun görevleri arasında.

AK PARTİ, hükümet kurulması ve koalisyon görüşmelerinde; ipe un seren, şahsi kaprislerini öne çıkaran, 'istemezzük'çü tavırlar yüzünden başarı sağlanmadığı için görevi Cumhurbaşkanına geri verdi.

Bir göz atalım gazetelere;

SÖZCÜ: logonun sağ tarafında; CHP'li Haluk Koç'un ifadesi: 'Batsın senin sarayın'.

 'Dün 9 şehit daha verdik. YETER! ÇEKİN GİDİN.'

HÜRRİYET: CHP suçladı; 'Yetki Gaspı'. Kılıçdaroğlu'na Hükümet kurma görevi vermeyen Erdoğan'ı 'Milli irade ve yetki gaspı' ile suçlayan CHP; 'seçim hükümetinde yokuz' açıklaması yaptı.

TARAF: Milli iradeyi saray'a kapattı. Aynı haberin altında Gürsel Tekin'in; 'Beştepe değil, kaçak saray' sözü yer alıyor.

KORKUSUZ: '1 Günde 9 şehit! Türkiye'yi ba hale AKP getirdi. 'Oy alacağız' diye açılım masalına sarıldılr. Teröristlere yüz verdiler. Oyları düşünce, açılımı buzdolabına kaldırdılar. Terör azdı. Onların hatasının bedelini evlatlarımız canıyla ödüyor....

Bu gazeteler; halkı tahrik etmek, algı operasyonu yapmak, nefret ve kin tohumları atmak için elinden geleni yapıyor! 

Diyorlar ki; 'şimdi hükümet kurma görevi CHP'de. Cumhurbaşkanı görevi Kılıçdaroğlu'na vermeli...'

AK PARTİ ile koalisyona, 'HAYIR' diyen,  'Tayyip Erdoğan ile asla görüşmem, Saray'a gitmem' diyen siyasilerin, sitem etmeye hakları var mı sizce; 'görev bize verilmeli' demeye?

Kaldı ki, bir zamanlar, Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, merhum Erbakan'ın, Başbakanlığını Çiller'e vermesi gerekirken, Mesut Yılmaz'a vermişti!

Ne CHP, ne MHP, koalisyona yanaşmadı! Saray'a ve Cumhurbaşkanına hakaret eden bir zihniyet, ne yüzle Saray'a gidecek? Nasıl bakacak Cumhurbaşkanının yüzüne? Yalanlarla, iftiralarla, hakaretlerle bir yere varılabilir mi? Neden ipleri geriyorsunuz?

O zaman  AK PARTİ'ye azınlık seçim hükümeti kurma görevi verilmeli. Seçime kadar, 2 veya 3 aylık bir hükümet! Güvenoyu istenmeyen, bakanların dışarıdan, bürokrasiden atandığı bir geçici hükümet kurulmalı, bu hükümetle seçime gidilmelidir. Seçimden sonra, sandıktan çıkan neticeye göre hareket edilmelidir.    
2015-08-21
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları