Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 03 Kasım 2015
Necati KAVLAK
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Yaşanılabilir Gezegen
Bilim adamları gece gündüz demeden bütün dikkatini toplamış, imkânlarını seferber etmiş, Dünya dışında 'yaşanabilir' gezegen bulmak için gecesini gündüzüne katmış çalışıyor.

Samanyolu'ndaki yıldızların %17'sinde 'dünya' benzeri gezegen olabileceği ilmen ve filen tespit edilmiş.

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) 23 Temmuz akşamı saat 19.00'da bir basın toplantısıyla 'Dünya benzeri gezegeni keşfettiğini' dünya kamuoyuyla paylaştı.

Haber sıcakken bu konuyu enine boyuna işlemeyi çok isterdim. Ne yazık ki Türkiye'yi yaşanmaz hale getirenlerin gündemi daha ağır bastı ve keşfedilen Kepler-452b adı verilen yenidünyayı konuşmaya fırsat kalmadı.

Güncelliğini yitiren hatta eskimeye yüz tutan keşfi konuşmanın bir manası ve de keyifi yok!

En iyisi yeni keşfi gözden kaçıranları basın arşivi ile baş başa bırakarak, Türkiye gündeminde sörf yapmayı sürdürelim.

Bugün kalemim, yaşadığımız gezegeni, cennet vatanı,  altından ırmaklar akan coğrafyamızı; nasıl da yaşanmaz hale getirdiler: dili döndüğünce safraya koyacak.

Kepler Uzay Teleskopu, harıl harıl Samanyolu galaksisinde yaşanabilir Yeni bir dünya ararken, içimizdeki cücelerde gece gündüz; Türkiye'yi yaşanabilir coğrafya olmaktan çıkartma gayreti ile yandı tutuştu.

 Cüceler dedim diye, aklınıza pamuk prensesin sevimli 7 cücesi gelmesin!

Kalemimin anlatmak istediği cüce, boyu kısa cüce değil, aklı fikri, sezgisi ve öngörüsü gelişmeyen cüce.

Türkiye daha üç ay önce sandık başına gitti! Devletin bütün imkânını seferber eden,

Siyasete eş başkanlık formatı atan, anayasayı yok sayan, ihlal etmekten kaçınmayan hayalbaz ve gölge oyun kahramanı Hacivat/karagöz'ü seçmen sarı kartla cezalandırdı.

Türkiye Cumhuriyetinin (T:C)sini silenlerin kulaklarını çekti, Atatürk'ü yok sayanlara, Onun vasiyetine karşı çıkanlara edebini takın uyarısında bulundu.

Seçmenin söylediklerini dikkate almayan cüceler, taşları bağlayıp, itleri salıverdikleri yerlerde Vatan'ın birliğine, Milletin Bölünmez bütünlüğüne başkaldırının fitilini tutuşturdular.

Şimdi uyuyan mayınlar teröristlerin can simidi. Ne zaman eylem yapmak isteseler, uyuyan mayınları uyandırmaları yetiyor.

Açılım/kardeşlik türküsü söyleyenlerin dilinden düşen nameler, ağır makineli silah ve roketatar olarak Mehmetçiğin can evinde yankı buluyor.

Soyadı Alkan olan Yüzbaşı Ali'yi, alkana boyayan ve şehitlik mertebesine yücelten kurşunlar açılım ve kardeşlik projesinin namlusundan çıkmış ve Alkan'ın şahsında, Türk Askerinin bağrına saplanmıştır.

Türkiye şehidini saymaya yetişemezken, Başkentte iktidar hesabı yapanlar, saray entrikaları ile milletin aklını çelme arayışında.

Daha önce de yazmıştım 'Türk Milleti Sınavdan Geçiyor' diye! Aynı kanaatimi tekrarlamak istiyorum.

Ne kadar zorlu olursa olsun bu millet bu sınavı yüz akıyla verir.

Sınavda bütünlemeye kalacak olanlar Türk Milletinin sağduyusunu hafife alan devşirmeler olacaktır.
Küçük bir Not:

İçinde yaşadığımız zor günleri Sözcü Gazetesi köşe yazarı Saygı Öztürk  ve Yeniçağ Gazetesi köşe yazarı Ahmet TAKAN kaynağından edindiği bilgileri paylaşarak gündeme damga vuruyorlar.

Gözden kaçıran"Vatan "sevdalıları bu yazarların son yazılarına bir göz atmalı derim.


   
2015-08-23
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  YORUMLAR 1 sayfada toplam 2 yorum
2015-08-27 07:22:56    ip: 78.166.140???
Kutlarım sizi. Çok güzel dile getirmişsiniz ülkemizin gerçeğini. Vatan, bir çuval yaprak, iki karış toprak, bunu da nasıl olsa verecekler yarın göçüp gittiğimizde hepimize bu dünyadan. Öyleyse neden şimdiden bunun için ölmek ya da öldürmek?
.......................................................................................................................................................................
2015-08-27 07:02:07    ip: 78.166.140???
Kutlarım sizi. Çok güzel dile getirmişsiniz ülkemizin gerçeğini. Vatan, bir çuval yaprak, iki karış toprak, bunu da nasıl olsa verecekler yarın göçüp gittiğimizde hepimize bu dünyadan. Öyleyse neden şimdiden bunun için ölmek ya da öldürmek?
.......................................................................................................................................................................
1
yazarın diğer yazıları