Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 10 Ekim 2013
Tahirhan OSAL
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Hani bir vüvudun azası gibiydik
Kutlu Resul peygamberimiz Hz.Muhammed(s.a.v.) bir hadisi şeriflerinde şöyle buyuruyor, "Müminler bir vücudun azaları gibidir. Bir azaları ağrıdığında bütün vücutlarına sirayet ediyor sızıları." Gelin görün ki,ümmet kan ağlamakta,kandan gölcükler oluşmakta, kutsalları çiğnenmekte, namus ve malları telef edilmekte, müslümanların olduğu tüm cooğrafyalarda kan ve gözyaşı hep müslümanların payesi olmuş adeta..

İslamın 'İ'sindan bi haber oluşumuzdan olsa gerek bu kadar kıyım yapılırken duyarsızlığımız, gayretsizliğimiz diz boyu olmuş, öyle ki, bizzat bizler küfrün oyunlarına gelip, bizim yapamadığımız fedakarlığı yapan müslümanları terör ve katil olarak göstermektiyiz, müslümanlara destek olacağımıza,hiç olmassa dua edeceğimize, müslümanların mücadelelerini vahşet olarak göstermekteyiz.

Evet bir vücudun azaları gibi olacaktık, olamadık. İlahi vahdeti sağlayacak bir iman nasip et..

Ve bizler ant içtik Allah için yola koyulduk,ölümlere tehdit edildik, zindanlarla arkadaş edildik, hicretlerle yoldaş olduk, ama davandan yüz çevirip gerisin geriye dönmedik, Ölümü sevdaya dönüştüren seslere güç vermeye geldik. Bizler kıyam yolunda yüreği sadece rahman için çarpan, özgürlüğü acıda görmekle birlikte esarete sonsuza dek hayır diyen ümmetin ezilmiş gençleriyiz.
Yaşlılarımızdan bir kıpırdanış bir silkiniş bekliyoruz ey bu ümmetin yaşlıları biz gençliğimizi bu yola koyduk sizler nerelerdesiniz. Biz fidanlarımızı bu dava için kırdık, güllerimizi bu amaç uğruna kuruttuk fakat soruyoruz sizler nerelerdesiniz? hangi bankada paranızı hesaplıyorsunuz, hangi tarlanın hangi bahçenin yeşermesi ekin vermesi için çalışıyorsunuz, faturalarınızı kimin için kabartıyorsunuz? bizi sormazsınız biliyoruz o yüzden biz cevap verelim bizler bur da ömrümüzün dakikalık hesabını yapıyoruz, bahçelerimizden tarlalarımızdan ekin ve mahsullerimizden vazgeçtik, biz dinimizin yeşermesi için, çocuklarımızın serpilip mücadelede vakur birer nefer olmaları için çalışıyoruz, ve ne yazık ki sizin suskunluk yılmışlık faturalarınızı bizler canımızla kanımızla ödüyoruz.


Ey ümmetin kadınları !
süslenerek İslam ı yaşamak çok kolay, acı çekmeden, namusundan emin olarak yatağa girmek çok kolay; ama unutmayın bizim kadınlarımız, temiz pak güzidelerimiz lanetlilerin hain elleri altında inliyorlar, bizi öldürün diyecek kadar bıktılar hayattan bizim kadınlarımız evlatlarını mücadeleye zılgıtlarla uğurluyor. Peki siz ey kadınlar ümmetin namusu kirletilirken her köşede nazenin bir can soluksuz kalırken nasıl rahat uyuyabiliyorsunuz.

Nasıl süslenip sokağa çıkabiliyorsunuz.Bizim kadınlarımız sokağa feryat için, kurtuluş nerede demek için çıkarken, biz sizlerin hangi duanızda yer aldık bizi en son ne zaman hatırladınız, en son ne zaman bir evladın ölen annesinin başında çaresiz duruşunu izlediniz. En son ne zaman bir dirilişi bir devrimi bizim namımıza içinizde yaşadınız.
 ve siz Ey Muhammed ümmetinin gençleri, olgunları,erkekleri  !  duruşunuzu suskunluğunuzu daha büyük, arsız ve zelil bir esaret mi bozacak başımıza gelenler sizce çok basit şeyler mi? kıyam için özgürlük için İslam için Allah için sokaklarda ölen canlar için söyleyin ne vakit başlayacak yardımınız.

Bizler evlerimizde en mahrem mekanlarımızda en mukaddes beldelerimizde esareti kanı vahşeti yaşarken sizler nasıl sükut edip oturabiliyorsunuz acının daha büyüğünü mü çektiniz ki, bizler size örnek olamıyoruz bizden hiç mi ibret almıyorsunuz. Ölen bir baba acılar içinde kıvranan bir evlat gözyaşları denizinde perişan bir anne kanlar içinde 19'luk genç hiç mi sızlatmıyor kalbinizi hani biz kardeştik, hani bizler ümmetin kopmaz azalarıydık. Birbirine kenetlenmiş tuğlalar gibiydik, hani bir azada sadr eden acı bütün azaları etkileyecekti, hani vahdetti mücadelemiz biz sormaktan bıktık. Ama siz oturmaktan bıkmadınız. Bizler bu şerefli yolda er geç Şehadet şerbetini içip Allah'a yürüyeceğiz, siz yanımızda olsanız da olmasanız da bizler kutsiyetimizi muhafaza için her köşe başında bir kıyam ordusu olup zalime nefes kestireceğiz.
Fakat ey ümmetin müminleri bizleri unutmayın. Ölen her yiğidin can veren her bebeğin ağlayan her kadının sitemi sizedir bizler kıyamın sancağını havaya kaldırdık ve bu sancak Allahın izniyle hiç inmeyecek biz sizlere dua ediyoruz peki siz?

EVET, Arakan'da kamyonlarla müslümanlar uhdut ashabı misali kanallarda yakılırken, Mısır'da müslümanlara dünyanın gözü önünde darbe yapıp kadın-erkek-çocuk namazlarda katledilip, önderlerinin akibeti bilinemezken, Suriye'de yüzbinlerce müslümanın kanı baas ve destekçilerine kurban ediliyorken, Irak'ta her gün sinsi bombalarla onlarca müslüman hayatını kaybedip, ehli küfrün alkış tutmasına seyirci kalıyorken, Afganistan'da Amerika ve Nato'nun insansız uçaklarıyla masum kardeşimiz öldürülüyorken bizler işimizden, eğlencemizden feragat edebiliyor muyuz ?

Filistin'de bir halk açık hava zindanı yapıp israil ve destekçilerinin gözü önünde müslümanlar feda ediliyorken, bunu yapan suud ve arap kralcıklarını onure edercesine umre yarışına gidiyorken, Kürdistan'da Allah için mücadele eden kardeşlerimize her türlü iftira edildiği halde kılımız kıpırdamıyorken, dünyanın her tarafından gençlerimiz internet,tv,uyuşturucu,fuhuş ve küfür karanlığında gömüyorken neredeyiz.

Gençlerimizin kurtuluşu için mücadele etme sevdasını gösterebiliyor muyuz ?
Ve ey ümmet'in yetkili ağız ve kalamşörleri, ümmetin feryadına rağmen acıyan uzvumuz var mı ? üzülerek hayır. Sizleri ümmetin vahdet ve birliği için mücadele etme gayretini gösterecek bir aşk temenisiyle şanı yüce Allah'a emanet ediyorum.

Tahirhan OSAL
[email protected]

   
2013-07-24
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları