Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 29 Ağustos 2015
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. kazimo[email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Geçici Hükümette Yer Almak
Anayasanın âmir hükmü gereği, Cumhurbaşkanı, geçici seçim hükümetini kurmak için görevi tekrar Başbakan sayın Ahmet Davutoğlu'na verdi. Başbakan da; yine anayasa gereği, bakanlık tekliflerini, mektupla siyasi partilerden bazı milletvekillerine iletti. CHP'den kimse kabul etmedi. MHP'den, Tuğrul Türkeş dışındakiler ret etti. HDP'den ise hepsi bakanlık teklifine sıcak baktı.

MHP'li Tuğrul Türkeş, Bakanlık teklifini Kabul edince MHP'de kazan kaynadı!

MHP lideri Devlet Bahçeli; "Bizim partililerimiz yoktur. Dava arkadaşlarımız vardır. Dava ne alınır, ne satılır" Bakanlık teklifini kabul etmesinin ardından Tuğrul Türkeş, kesin ihraç talebiyle MHP Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

MHP Genel Başkan Yardımcılarından Kenan Tanrıkulu bu teklifi hakaret kabul ettiğini söyleyerek partisindeki görevinden istifa etti!

Daha önce bu seçim hükümetinde görev almayacağı açıklanan CHP'den aralarında Deniz Baykal'ın da bulunduğu isimler, parti disiplinine uyacakları yolunda açıklamalar yaptılar.

Teklif giden CHP'li isimlerden Erdoğan Toprak, BBC Türkçe'ye "Partimin aldığı kararı doğru buluyorum ve sonuna kadar arkasındayım" dedi ve görevi kabul etmeyeceğini açıkladı.

CHP'li Toprak, "Toplumun sorunlarının çözülmesini istedik. Ama bir süreç yaşandı. Biz kısa vadeli bir hükümetin ülkeye bir şey sağlamayacağı görüşündeyiz" değerlendirmesini yaptı.

Deniz Baykal ise "Parti ahlakına göre hareket edeceğim, kapsamlı bir mektupla cevabımı vereceğim" diyerek partisinin kararları doğrultusunda teklifi reddedeceğinin işaretini verdi.

HDP'li Doğan: Seçim güvenliği için çaba sarfedeceğim HDP'den bakanlık teklifi alan isimlerden İzmir Milletvekili Müslüm Doğan, BBC Türkçe'nin sorularını yanıtlarken geçici hükümetin anayasal bir zorunluluk nedeniyle kurulduğuna işaret etti ve AKP ile yapılanın bir koalisyon olmadığının altını çizerek, 'Bunu bir koalisyon gibi değerlendirmemek gerek' yorumunu yaptı.

Seçime gidilen süreçte özellikle seçim güvenliğinin çok önemli bir sorun olduğunu anlatan Müslüm Doğan, geçici hükümette bunun için çaba sarf edeceklerini açıkladı.

Doğan, şöyle dedi:

'Kan dökülüyor. Biz hep akan kanı durdurma çabası içinde olacağımızı ifade etmiştik. Halklar ve inançlar arasındaki bağlar zayıflıyor. Artık buna dur demek gerekiyor. Geçici de olsa hükümette yapabileceğimiz şeyler var. Seçim güvenliğinin alınması ve kan dökülmesine ilişkin çalışmalar yapabileceğimiz düşüncesiyle görev alıyoruz.'

Şimdi oturup düşünelim; geçici seçim hükümetinde yer almak, davaya ihanet olarak algılanabilir mi? veya şöyle sorayım; seçime kadar olan3 aylık hükümete girmek, siyasi partilere ne kaybettirir? Bu sure içinde devleti yönetimsiz bırakmak doğru bir yaklaşım mı?

Eğer, CHP ve MHP'nin tamamı, hükümete girmeyi kabul etselerdi, seçimde daha çok itibar kazanırlardı! Zira halkımız; zor zamanda, sıkıntılı anlarda devlete destek olanları takdir eder! Akan kanın, durması için çaba gösterenlerin yanında olur.    
2015-08-28
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları