Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 01 Eylül 2015
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. [email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Seçmene ne diyecekler?
SEÇİM HÜKÜMETİNE BAKAN VERMEYENLER, SEÇMENE NE DİYECEK?

7 Haziran genel seçimlerinde çıkan sonucu hep birlikte gördük. Milletçe; koalisyon çalışmalarına şahit olduk.  Ancak muhalefet partileri Ak Parti ile koalisyona sıcak bakmadılar. Koalisyon arayışlarında ibre MHP ile CHP arasında gidip geldi. İbre kimi zaman CHP'yi kimi zaman MHP'yi gösterdi.

Bahçeli; 'ne koalisyona gireriz, ne dışarıdan destek veririz, ne de seçim hükümetine bakan veririz' diyerek kapıları kapattı. CHP; seçim hükümetine bakan vermeyeceğini açıkladı. Bu durumda HDP'nin kapısı çalınacaktı. Nitekim öyle oldu. Aslında bu, bir anayasal zorunluluktu. Muhalefet; 'erken seçimi cumhurbaşkanı istiyor. O, koalisyona karşı...' gibi sözler sarf etti. Halbuki Anayasa öyle diyordu.


Anayasanın bu hükmünü bir hatırlayalım:

Madde. 116: Yeni seçilen TBMM Başkanlık Divanı seçiminden sonra kırkbeş gün içinde yeni bakanlar kurulu kurulamadığı takdirde Cumhurbaşkanı, TBMM başkanına danışarak, seçimlerin yenilenmesine karar verebilir. Yenilenme kararı, Resmi Gazetede yayımlanır ve seçime gidilir.

    Başbakan da, Milletvekillerinden; liyakatli, özgeçmişi düzgün, devlet tecrübesi olan, siyasi hayatında zikzak bulunmayanlara mektup gönderdi. CHP'li vekiller, mektuba olumsuz cevap verdi. MHP'den sadece Tuğrul Türkeş; 'evet' dedi. HDP'li iki vekil de olumlu cevap vererek seçim hükümetinde yer aldılar. Tuğrul Türkeş, "devleti hükümetsiz bırakmamak için bu kararı aldığını", ifade etti.

 MHP lideri Devlet Bahçeli, gazetecilere yaptığı açıklamada MHP'ye bakanlık teklif edilmesiyle ilgili "Bizim partililerimiz yoktur. Dava arkadaşlarımız vardır. Dava ne alınır, ne satılır" cevabını vermişti. Bakanlık teklifini kabul etmesinin ardından Tuğrul Türkeş, kesin ihraç talebiyle MHP Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın imzasıyla yapılan açıklamada, '26 Ağustos 2015 tarihinde, Anayasamızın 114. Maddesi gereğince Cumhurbaşkanınca hükümeti kurmakla görevlendirilen AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu tarafından Başbakan Yardımcısı sıfatıyla kabine üyeliği teklif edilen parti üyemiz ve halen Ankara Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Yıldırım Tuğrul Türkeş'in anılan görevi kabul ettiği anlaşılmıştır' denildi.

Türkeş'in MHP Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildiğinin bildirildiği açıklamada, 'Parti ilkelerimiz ve yetkili kurullarımız tarafından belirlenen parti politikalarımıza aykırı bir şekilde ortaya konulmuş olan bu davranış nedeniyle, adı geçen milletvekili, Sayın Genel Başkanımız tarafından, MHP Parti Tüzüğünün 11 v.d. maddeleri çerçevesinde ve yine aynı tüzüğün 78/f.4/c-d-e-i, 79 ve 81. Maddeleri uyarınca Parti Üyeliğinden tedbirli olarak 'Kesin Çıkarma Cezası' ile cezalandırılması için Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edilmiştir' ifadeleri yer aldı.

Şimdi oturup düşünelim; seçim hükümetine bakan vermemekte direnen ve gelen teklifleri red edenlere seçmenleri sanırım soracaktır: 'neden zor zamanlarda görev almıyorsunuz? Niçin elinizi ülke yönetiminde taşın altına sokmuyorsunuz? Biz sizi, ülkeye hizmet etsin, vatanın menfaati için ne gerekiyorsa yapsın...' diye seçtik! 'Ben AK PARTİ'nin olduğu yerde olmam, AK PARTİ ile koalisyona girmem, seçim hükümetinde yer almam, dışarıdan da destek yapmam...' diyerek halkın gözünde ne hale geldiğinizi hiç düşündünüz mü?  AK PARTİ  ile olmaz diyorsanız, 3 parti birleşseydiniz, koalisyon yapsaydınız. Ama sayınız yetmedi. Yine AK PARTİ'nin kapısını çalmak durumundaydınız! Madem AK PARTİ, % 41'in partisi. O zaman geriye kalanlar sizi destekleyenler! Size gönül verenler! Neden onların hayallerini kırıyorsunuz? Demek ki, bu ülkede sadece AK PARTİ yokmuş! AK PARTİ dışındakilerin amacı ülke yönetmeye talip olmak değil mi? Muhalif partilerin liderleri, geleceğin Başbakanları değil mi? Bugün halk, AK PARTİ'ye yönelir, yarın, eğer doğru siyaset izlerlerse bir başkasına yönelir. O halde siyaseti iyi yapmak, millete cevap verecek, mahcup olmayacak işlere imza atmak gerektir.    
2015-08-31
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları