Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 09 Aralık 2015
Salih Sedat ERSÖZ
Salih Sedat ERSÖZ kimdir?
1956 Konya Akören doğumluyum. Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Biyoloji bölümü mezunuyum. Gazetecilik, MEB' da öğretmenlik ve idarecilik, Konya İl Kültür Müdürlüğü, Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı ve Daire Başkanlığı görevlerinde bulundum. 1978 yılından itibaren Türkiye’de Yarın ve Merhaba gazetelerinde yazdım. Şu anda Memleket gazetesinde yazıyorum. Evli ve 4 çocuk babasıyım.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Bir Sevdadır Memleket ve İttifak, Tebrik, İlave
Bizim için, Milli - Manevi değerlere bağlı olanlar için, aziz milletimiz için; Memleketimiz ve Memleketimize hizmeti düstur edinmek bir sevda, bir aşk niteliğindedir. Memleketimize hizmeti gaye edinen Memleket gazetemiz de, 12 yıldır bu sevda uğruna yayın yapmakta, bu sevda uğruna kalem oynatanları bünyesinde barındırmaktadır.

Memleket sevdasını 12 yıldır taşıyan ve yayan memleket gazetemizin, bu sevda uğruna nice yıllar yayın yapmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz eder, kuruluş yıldönümü vesilesiyle sahiplerini, yöneticilerini, çalışanlarını ve emeği geçen herkesi kutluyorum. 

***  ***  ***

İki hafta önceki 'Ak Parti tek başına iktidar olmak istiyorsa...' başlıklı yazımda; Ak Parti ile Saadet Partisi'nin ne yapıp edip anlaşmaları ve 1 Kasım seçimlerine ittifak halinde girmeleri, armudun sapı, üzümün çöpü gibi tali meselelerin bu ittifakı engellememesi gerektiğini yazmıştım.

Bir taraf 7-8 milletvekili verir, diğer tarafta '20 milletvekili isteriz, 19'u bile kabul etmeyiz' diye dayatırsa bu ittifak gerçekleşmez ve her iki tarafa da çok yazık olur.

Ak Parti bu ittifak sayesinde, 7 Haziran'da bir çok ilde çok az farklarla kaçırdığı birer milletvekilliğini ki -toplamı 15' i buluyor-  garantileyecek ve oluşacak birlik sayesinde de toplamda 30 civarında fazla milletvekilliği çıkaracaktır. Böylece 7 Haziran'da kaçırdığı tek başına iktidarı yeniden yakalamış olacaktır. 

Saadet Partisi'de ittifak sayesinde TBBM' nde temsil edilecek, ayrıca tamamen eriyip gitmekten kurtularak yeniden yükselme dönemine girmiş olacaktır. Meclise girecek olan Saadet Partili 13-15 civarında milletvekili hiç yoktan iyi değil midir? Yüzde 1-2 oy oranıyla nereye kadar?

Unutmayalım ki; birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır. İnşallah bu fırsat kaçmaz. Yarına kadar olumlu bir gelişme olmasını ümitle bekliyoruz.

***  ***  ***  

Ak Parti'nin 5. Olağan Genel Kurulunda yeniden Genel Başkanlığa seçilen Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nu, MKYK asil üyeliğine seçilen Selçuk Öztürk ve Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu'nu, MKYK yedek üyeliğe seçilen Ahmet Sorgun ve Mustafa Akış ile Disiplin Kurulu üyeliğine seçilen Gülay Samancı'yı tebrik ediyor, Memleket sevdası yolunda hayırlı hizmetler diliyorum.

Bu arada, daha önce de yazdığım gibi aday listesinin Konya'nın yapısına uygun olarak yeniden tanzim edilmesini ve 5 yıl boyunca İl Başkanı olarak hayırlı hizmetler yapan Ahmet Sorgun'un listede yer alması gerektiğini belirtiyorum.

Sadece Konya değil, yarın YSK'ya verilecek olan tüm il listelerinin, milletimizin değerlerine ve Ak Parti'nin kuruluş ruhuna uygun isimlerden teşekkül etmesi gerektiğini bir kere daha vurguluyorum. 

***  ***  ***

Yücel Kemendi kardeşim dünkü yazısında kalkınmayı sağlayan ve olumlu hamleler yapanların DP, ANAP, AK PARTİ gibi tek parti iktidarları olduğunu diğer hükümetlerin sallabaşı al maaşı hareket ettiklerini, bu üç parti dışında kalan diğer partilerin var mı yok mu belli olmadığını, bu sebeple Menderes, Özal ve Erdoğan'ın şükranla anıldığını yazmış.

Yücel kardeşim herhalde Erbakan hocamızı unutmuş olmalı... Zira şükranla anılmaya değer siyasilerin en başında Milli Görüşün doğal lideri, Erdoğan'ı da yetiştiren Erbakan hocamız gelmektedir.

Ayrıca Yücel kardeşim de bilir ki, ülkemizde en büyük ve en olumlu hamleleri yapan hükümet, bir koalisyon hükümeti olmasına ve oldukça kısa sürmesine rağmen Erbakan hocamızın Başbakanı oluğu Refahyol hükümeti olmuştur. Sadece ilave yapmak istedim.   

NOT: Gecen haftaki yazımda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Çözüm süreci boyunca PKK'nın silah depoladığı' sözünden hareketle istihbaratın bu konuda başarısız olduğunu yazmıştım. Arayan bazı dostlar, istihbarat içindeki paralelcilerin ihaneti ve PKK'ya bilgi sızdırmaları neticesinde böyle bir sonucun ortaya çıktığını belirttiler. Kabul etmek gerekir ki bu ihanet, başarısız görünmenin çok büyük bir etkenidir. Bu durumu gözardı etmemek ve bir haksızlığa meydan vermemek adına bu bilgiyi de paylaşıyorum.

Sağlıklı ve mutlu yarınlar efendim.    
2015-09-18
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları