Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 25 Mart 2016
Gürbüz BATTAL
Gürbüz BATTAL kimdir?
1951 Sarıkamış Yeniköy doğumlu. 1969 yılında Kars Kâzım Karabekir İlköğretmen Okulu’ndan mezun oldu. Manisa’da 37 yıl sınıf öğretmenliği yaptı. 2006 yılında emekli oldu. 6 yıldır Manisa Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi'nde sınıf öğretmenliği yapıyor. Evli, üç çocuk babası, dört torun dedesi.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Tarihten Bir Yaprak: Ağla Oğlum Ağla
Adım adım iç savaşa doğru sürüklenmek istendiğimiz Ortadoğu coğrafyasında dengeler her an değişiklik göstermekle beraber hâkim güç 'batı'dır. Türkiye'yi Ortadoğu batağına ve bir iç savaşa çekmek için büyük çaba sarf ediliyor.

7 Haziran seçimlerinden sonra gizli bir el düğmeye basmış gibi terör olayları şekil değiştirerek artmaya başladı. Uzaktan kumandalı plastik patlayıcılar yerine el yapımı ve kabloyla uzaktan patlatılan bombalarla eylemler yapılıyor, zırhlı araçlar hedef alınarak büyük zayiatlar verdirilmeye çalışılıyor.

 Dağlıca'da 13 askerin bombalı saldırılarda şehit edilmesinin ardından Iğdır'da teröristler için hiçbir tehlike arz etmeyen 13 polis, gene uzaktan kumandalı bombayla şehit edildi. Katliamlarda asker, polis, resmi görevli veya sivil fark etmiyor. Gece uykusunda polisler şehit edildiği gibi sağlık görevlileri, ambulanslar ve işçiler kaçırılabiliyor.

Kurtarılmış bölgeler ilan ediliyor. Şehirlere çukurlar açılıp barikatlar kurulabiliyor ve asfaltın altına kabloyla patlatılan güçlü bombalar yerleştirilebiliyor.

Kısaca, Türkiye'yi kaosa sokacak her türlü katliam yapılıp cinayetler işleniyor.

Siyasilere bakacak olursak, 1 Kasım seçimlerine odaklanmış gözleri dünyayı görmüyor.

Türkiye'yi Irak ve Suriye'ye çevirme çalışmaları yapılırken teröre tepki için yürüyüş ve mitingler yapılmaya başlandı.

Terörü lanet mitinglerini şiddete ve yakma yıkma eylemlerine dönüştürme gayretleri aralıksız sürüyor. Amacın, Türkiye'yi Suriyelileştirmek olduğu aşikârdır.

Şimdiki İspanya'da kurulan Endülüs Emevi Devleti'nin yıkılmasından sonra kurulan son devlet Beni Ahmer Devleti, bu devletin son sultanı da Ebu Abdullah'tır.

Ebu Abdullah, siyasi güç olmaktan çok kültür ve medeniyet alanında üstün bir varlık gösterir.

Başkent Gıranada'da yaptırdığı El-Hamra sarayı dünya mimarlık tarihinin en muhteşem eserleri arasında yer alır.

İspanya'da bulunan Kastilya Kraliçesi İsabella ile Aragon Kralı Ferdinand evlenerek Müslümanlara karşı güçlerini birleştirirler. 

 Güçlerini birleştiren Kastilyalıların Beni Ahmer Devletine yaptığı saldırılar sonucu dışarıdan destek bulamayan Beni Ahmer Sultanı Ebu Abdullah, Kastilyalılarla savaşmak yerine canını kurtarmak için şehrin anahtarını savaşmadan Kastilya kral ve kraliçesine teslim eder.  

Vatanını ve milletini düşmana bırakarak ailesi ile şehri gizlice terk ederken Gırnata'yı tepeden gören bir yere gelince durur ve son kez şehre bakar. O güzelim saray, dillere destan güzellikler geride kalmıştır. Kederlenir. Gözyaşlarına hâkim olamaz. Ağlar.
Annesi Ayşe, küçümseyen bakışlarla oğlunu süzerek tarihe geçen şu sözü söyler.


' Ağla oğlum ağla... Erkek gibi savunamadığın ülken için bari kadın gibi ağla.'

Beni Ahmer Devleti Kastilyalıların eline geçtikten sonra top yekûn bir Müslüman katliamı başlar. Camiler ve diğer bütün sanat eserleri yakılıp yıkılarak yok edilir. Harabeye çevrilir.

Özellikle Erdoğan düşmanlığıyla gözleri kör olmuş, Ortadoğu ve Türkiye üzerine oynanan oyunun farkında olamayanlar eğer bir gün Ebu Abdullah gibi ağlamak zorunda kalırlarsa gidecek veya sığınacak yerleri olduğunu mu sanıyorlar.

Sevgi bir duygudur. Erdoğan'ı seversiniz veya sevmezsiniz.

Unutulmamalıdır ki devleti sevmek başka, Erdoğan'ı sevmek başkadır. Ülkemizin, içinde bulunduğu bu terör belasından kurtulması gerekir ki bu da milletçe iş birliğini gerektir.

Irak ve Suriyeliler bize sığınırken Allah korusun bizde bir iç savaş çıktığında hangi ülkeye sığınabileceğiz. Sığınacağımızı sandığımız ülkenin sınırına varmadan kurşun ve bomba yağmuruna tutularak toptan imha edileceğimizi unutmamamız lazım.

Kalın sağlıcakla
   
2015-09-18
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  YORUMLAR 1 sayfada toplam 2 yorum
Gürbüz Battal
2015-09-19 09:13:04    ip: 88.236.84.???
Aydın Bey, ilgi ve iltifatınız için teşekkür ederim. Büyük gazetelerde yazma konusuna gelince nasip diyelim. Sevgi ve saygılarımla.
.......................................................................................................................................................................
Aydin buyukalin
2015-09-18 10:20:45    ip: 5.46.141.2???
Hocam sizi sahsen tanimam gazetedeki yazinizdan sonra hep takipciniz oldum yazilaroniz cok isabetli uslubunuz akici sizi dsha buyuk trajli gazetelerdr gormek isteriz sizin deyiminizle kalin saglikcs
.......................................................................................................................................................................
1
yazarın diğer yazıları