Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 25 Eylül 2015
Ahmet LAZ
Ahmet LAZ kimdir?
1956 da Kilis'te doğdum. İlk orta ve lise eğitimimi Kilis'te, Lisans eğitimimi de Hacettepe Ünv. Matematik mezunu olarak Ankara'da tamamladım. Afşin/Elbistan termik santral montajında planlamacı, Türkiye Diyanet Vakfında Bilgi İşlem Müdürü, Kendi işimde ise yönetici olarak Bilgisayar ve Yazarkasa sektöründe çalıştım. Emeklilik hayatımı Kilis'te yaşıyorum. Yerel Kilisinsesi gazetesinde ( www.kilisinsesi.com.tr ) yazıyorum.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Kim çekilecek?
Terör ile yapılan amansız mücadelede, PKK sempatizanları ile HDP, uzun süredir ‘eller tetiklerden çekilsin' diye bağırıyor. Öncelikle devletin ellerini tetikten çekmesi söz konusu bile olamaz.
Oysa PKK'nın ellerini tetiklerden çekmelerinin ötesinde, silahlarını gömerek devletin adaletine sığınması veya silahlarını da alıp ülkemiz topraklarını terk etmesi, ayrıca dışarıdan da huzurumuzu bozacak fiil ve davranışlardan uzak durması gerekiyor.
PKK, geçtiğimiz barış süreci döneminde bol bol silah ve mühimmat depolamış. Elemanlarını da eğitmiş. Peki bu süre zarfında Türkiye neler yapmış? PKK nın mühimmat depolarının adeta haritasını çıkarmamış mı? Sığınakları delerek yok eden akıllı bombalar yapmamış mı?
Havada ikmaller yaparak Kandil'e kadar ulaşıp o bölgeyi teröristlere dar edecek teknolojiyi üretmemiş mi? Kalekollar yaparak mevcut yapılarını güçlendirmemiş mi? İnsansız hava araçları ile gece gündüz bölgeyi kontrol altına almamış mı? Özel eğitimli birlikler oluşturarak bölgeye hâkimiyet kurmamış mı?
HDP ve PKK, ses getiren birkaç kalleş saldırı ile Türkiye'yi sıkıştırmaya çalışıyor. ‘Özyönetim' dedikleri son birkaç olayda da, yalnız kalan HDP ve PKK olmadı mı?
Bölge halkı, devletinin yanında yer almış ve PKK'yı dışlamıştır. PKK son iki ayda hem militan, hem de mühimmat açısından çok ağır zayiatlar verdi. Son seçim sonrasında meydana çıkan belirsizlik ortamında oynadığı oyunlardan da bir sonuç alamadı.
Tabi böyle bir başarısızlıktan sonra da PKK'nın arkasındaki dış güçler, umutlarını başka bahara bıraktılar. Bir Kasım seçimlerine kadar eğer bitmezlerse, sağ kalabilen PKK militanlarını, zorlu bir kış ortamı bekliyor.
İnlerine yiyecek stoku yapamadılar. Ayılar gibi kış uykusuna yatabilecek özellikleri de yok. Bu durumda, gelecek baharda dağlar, açlıktan ölmüş ceset kokuları ile kirlenecek.
Bu arada MHP'li dostlarımız, anlaşılmaz bir AK Parti kini ile ‘Türkiye, operasyonları durdurdu' şeklinde yaygara yapıyorlar.
Oysa Türkiye PKK'yı bitirmeden, sınırlarımız dışına atmadan, en küçük bir adım dahi geriye atmayacak, bu illetten ilelebet kurtulmamız için gerekli her hareketi de yapıyor ve yapacaktır.

Bu vesile ile birkaç gün içinde idrak edeceğimiz Kurban Bayramımızın, tüm İslam âlemine barış ve huzur getirmesini diler, kesilen kurbanların ve dağıtılan kurban etlerinin makbul olmasını rabbimizden dilerim.

Kalın sağlıkla...

Ahmet Laz [email protected]   
2015-09-21
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Adaylar belirleniyor
- Anadolu Hakimiyeti
- Dünya Beşten Büyüktür
- Kentin Göbekleri